opinie o produktach MTS-technik

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

premiero
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw paź 20, 2011 10:33

Re: MTS technik, warte:)?

Post autor: premiero » czw paź 20, 2011 19:14

Kiedyś pisałem do KW i odpowiedź była taka, że za regenerację zapłacę więcej niż za cały gwint MTS-owy, a na dodatek będę musiał im to wysłać (demontaż) i oczekiwanie na regenerację około miesiąca (kto chce auto miesiąc trzymać w warsztacie)! Wiesz, nie mogę sobie pozwolić na taki przestój auta. A na zakup nowego zestawu KW mnie nie stać niestety, bo trzeba wybulić prawie 4 tysie, dlatego szukam alternatywy. Nie wiem jak twarde są te sprężyny MTS-owe w porównaniu do KW, dlatego miałem wątpliwości co do wymiany samych amorów z przodu.



Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1732
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

MTS technik, warte:)?

Post autor: Kowal_ » pt paź 21, 2011 07:07

Nie musisz regenerować w KW, jest sporo firm, które się tym zajmują i nie zapłacisz więcej niż 200-250zł za sztukę. Jakościowo jest przepaść dlatego pozostałbym przy zregenerowanym KW.


330KM/450Nm

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

MTS technik, warte:)?

Post autor: MAPET » pt paź 21, 2011 08:45

ale po zregenerowaniu KW juz nie ma KW :) wiec ... poza tym porzadna firma to np nagengast.pl i tam juz wolaja chyba teraz powyzej 300zl szt
zalezy wszystko jaki dokladnie stan ma ten gwint ...


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

premiero
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw paź 20, 2011 10:33

Re: MTS technik, warte:)?

Post autor: premiero » pt paź 21, 2011 16:41

Wiecie co, ja tam się tak średnio znam na tym, więc może powiecie na czym dokładnie polega regeneracja? Płacąc chciałbym mieć pewność, że amortyzator po regeneracji będzie zachowywał się dokładnie tak samo jak nowy i że regeneracja nie wiąże się z większym ryzykiem wycieków. Tak jak pisałem - prawy amor jest w fatalnym stanie, ma duże luzy i dużo wylał. Mam wrażenie że cała amortyzacja jest na sprężynie. Lewy o niebo lepiej.
Na dodatek wczoraj żona zgubiła klocki z tyłu z prawej strony, ale oczywiście nie słyszała że coś trze :banghead: Efekt - tarcza do wymiany :rozpacz:



Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

MTS technik, warte:)?

Post autor: truckman » ndz gru 11, 2011 21:36

kostek, twarde odboje w amor i tyle.


Obrazek

Awatar użytkownika
7iben
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn sie 10, 2009 14:24
Lokalizacja: Jadów
Kontakt:

MTS technik, warte:)?

Post autor: 7iben » śr lut 08, 2012 12:06

Siema. Panowie ze względu na nasze kochane drogi, mam nieźle zużyte amortyzatory po prawej stronie golfizny. Dosłownie mogę nim po bujać ale tylko po prawicy. Samochód zamierzam sobie zostawić ma parę dobrych lat, używam go do normalnej jazdy do roboty i czasem na zloty. Chce obniżyć samochód koło 30, 40mm i nie zależy mi na tak bardzo na komforcie jazdy, bo 90% czasu jeżdżę sam.
Moje pytanie dotyczy samego zawieszenia. Czy według was lepiej zainwestować w gwint MTS czy gotowy kit?



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

MTS technik, warte:)?

Post autor: k0nr4d » śr lut 08, 2012 13:57

Gwint ma na "dzień dobry" -40 względem serii, a jazda na takim setupie nie jest dobra dla tego rodzaju zawieszenia. Jeśli nie ma zamiaru iść do dołu, kup kit.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
7iben
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn sie 10, 2009 14:24
Lokalizacja: Jadów
Kontakt:

MTS technik, warte:)?

Post autor: 7iben » śr lut 08, 2012 14:15

Jak zaczynać to od razu ;] przy okazji chce wymieniać gumy. Z tego co zrozumiałem poliuretan nie jest za dobry przy normalnej eksploatacji. Ale czy przy -40 warto zainwestować w czerwony poliuretan?



Awatar użytkownika
Tkaczu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw cze 26, 2008 12:04
Lokalizacja: Bełchatów

MTS technik, warte:)?

Post autor: Tkaczu » czw lut 16, 2012 16:14

hmmmmm tak sie zastanawiam nad tym czy poliuretan jest potrzebny? ja jezdze prawie 2 lata na swoim gwincie mtsa, zrobilem 50 tys. (jezdze rowniez w zime) i wymienilem tylko koncowke drazka ktora juz wczesniej byla rozwalona... takze jak dla mnie gwint nie zuzywa szybciej podzespolow innych ... to tez kwestia naszego stylu jazdy... sa ludzie ktorzy lubia jezdzic po dziurach a inni je omijaja :goof: inna kwestia jesli ktos musi wymienic kilka gum i chce pojezdzic jeszcze pare latek to wrzucilbym poliuretany :bigok:



PatrykSuchy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: śr maja 07, 2008 19:54
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

MTS technik, warte:)?

Post autor: PatrykSuchy » wt mar 20, 2012 19:26

Zamierzam kupić od mapeta w najbliższych dniach Mtsa do golfa i IV i powiedzcie koledzy czy ktoś juz przeleciał na nim wiecej niż 50 tyś????



Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

MTS technik, warte:)?

Post autor: truckman » wt mar 20, 2012 20:40

PatrykSuchy, kolega wyżej przecież napisał :blush:


Obrazek

PatrykSuchy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: śr maja 07, 2008 19:54
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

MTS technik, warte:)?

Post autor: PatrykSuchy » czw mar 22, 2012 09:38

Tak zauważyłem jedna osoba;) a co z reszta????



Yaro1981
Forum Master
Forum Master
Posty: 1621
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 13:17
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

MTS technik, warte:)?

Post autor: Yaro1981 » czw mar 22, 2012 14:21

PatrykSuchy, reszta na gwincie jeżdzi dla przyjemności a nie bicia kilometrów :grin:


[url=http://www.ratlook.pl][img]http://images31.fotosik.pl/364/d5ade2bfa65858dd.gif[/img][/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości