Konfrontacja MTS-technik vs TA-technix - to nie to samo..

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Konfrontacja MTS-technik vs TA-technix - to nie to samo..

Post autor: MAPET » czw wrz 29, 2011 20:16

takich tematow na forum od groma ;)


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
m911
/dev/sda
/dev/sda
Posty: 640
Rejestracja: śr sie 20, 2008 16:17
Lokalizacja: Warszawa/Halinów
Kontakt:

Konfrontacja MTS-technik vs TA-technix - to nie to samo..

Post autor: m911 » pt wrz 30, 2011 19:44

a ja nadal uwazam ze to to samo i nie ma co udowadniać ze jest inaczej


zakres regulacji wiekszy w MTS ? szkoda ze nie piszesz tego ze i tak nie mozna mocno zjechac w dol BO tracisz gwarancje, w TA mozna bez problemu i utraty gwarancji, sam moge sobie zamontowac, tez bez utraty gwarancji (nie wiem po co w warunkach gwarancji pisac ze jezeli gwint nie jest zamontowany przez warsztat gwarancja jest niewazna, wiekszosc ludzi co tutaj siedzi raczej ma pojecie o tym co robi)


dodam ze porownywalem moj gwint z Twoim opisem i moj TA wyglada w wiekszosci tak samo jak MTS ! (nie przemawiaja do mnie ze inaczej sa sprawane itp - pokaz zdjecia 5 szt amorkow przednich czy maja takie same spawy, jak sie im uspawa tak wyjdzie.


wg mnie sprawa jest prosta, tak jak z chinskimi skuterami inne opakowanie a silnik ten sam, tak jak w tym wypadku, obudowa moze roznic sie nieco stylistycznie, jedni producenci zazycza sobie dospawanie i pomalowanie bagażnika na czerwono, zas inny na niebiesko czy żółto a jeszcze inni w chromie...

aha, czytajac Twoj opis porownania wygladu natykam sie na slowa: LEPSZY OD TA - moje pytanie w czym lepszy ? robiłeś testy wytrzymałości ?

dziekuje za uwage.


Obrazek
Sprzedam naklejki hella w lampy
Obrazek

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Konfrontacja MTS-technik vs TA-technix - to nie to samo..

Post autor: MAPET » pt wrz 30, 2011 21:46

dziekuje za opinie masz prawo :) pozdrawiam :D


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
JacekB
let it green.
let it green.
Posty: 780
Rejestracja: śr mar 09, 2011 14:57
Lokalizacja: DPL

Re: Konfrontacja MTS-technik vs TA-technix - to nie to samo.

Post autor: JacekB » sob paź 01, 2011 15:42

m911 pisze: aha, czytajac Twoj opis porownania wygladu natykam sie na slowa: LEPSZY OD TA - moje pytanie w czym lepszy ? robiłeś testy wytrzymałości ?

dziekuje za uwage.
Zgadzam się, wyższa jakość wykonania nie świadczy o jakości użytkowej produktu.


Obrazek

Kupię:
- fotele 5d recaro lub półkubły czarno-białe
- dystanse przelotowe 20mm 5x100 z śrubami

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Konfrontacja MTS-technik vs TA-technix - to nie to samo..

Post autor: MAPET » ndz paź 02, 2011 23:03

MAPET pisze:To czego nie możemy pokazać to twardość. Opinie użytkowników potwierdzają się - skręcony na tą sama wysokość gwint MTS wykazuje większy komfort od TA.
kostek pisze:Z moich obserwacji dodam że TA jest o wiele twardsze od MTS'a,nie podoba mi się to że MTS jest tak miękki.
Także jak ktoś chce twardszy gwint to niech śmiało bierze TA.
dokladnie!



a wydaje mi sie ze jednak wiekszosc nei potrafi czytac ze zrozumieniem...
MAPET pisze:Naszym celem nie było zniechęcenie wszystkich do jednej z firm, jako że sprzedajemy równolegle z wielkim powodzeniem oba produkty. Wykazaliśmy jednak, że to nie to samo i są pewne różnice.


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

dahrekOKL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob sie 23, 2008 17:00
Lokalizacja: z krainy kredek
Kontakt:

Konfrontacja MTS-technik vs TA-technix - to nie to samo..

Post autor: dahrekOKL » pn paź 17, 2011 10:56

UWAGA! Teraz do wszystkich, którzy twierdzili, że te zawieszenia to jednak to samo, ale "pozwracali" swoje "honory". Powyższy temat dotyczył porównania zawieszeń dedykowanych do mk4 itp. natomiast poniżej przedstawiam historię człowieka, który zamontował sobie gwint "MTS-TECHNIK" czyt. TaTechnix do swojego BMW e39. Miłej lektury:
UWAGA na MTS-TECHNIK !!!

Zakładam ten temat osobno, bo po dniu dzisiejszym myślę, że trzeba nagłośnić tą sprawę. Jak większość wie z poprzedniego tematu kupiłem gwint MTS-TECHNIK do mojej E39, a że zbliża się przegląd, zwróciłem się z prośbą o certyfikat TUV do sprzedawcy, a następnie bezpośrednio do "firmy" Mts-technik. Bez takiego dokumentu nie uzyskam zatwierdzenia, że moje auto może poruszać się na tym zawiasie, a co za tym idzie nie przejdzie przeglądu. Wiele mail'i napisałem, wciąż odpowiedzi były niezadowalające, np.:"Niestety firma MTS-Technik nie wydaje certyfikatu TUV na rynek polski " powtarzałem, że jest mi obojętne w jakim języku, aż otrzymałem na maila TUV do zawieszenia firmy AUTOTECHNICS. Napisałem po raz kolejny z pytaniem czy jest to przypadek czy zamierzone działanie, bo co mi z TUV'u nie dotyczącego produktu który kupiłem? Zostałem poinformowany, że oni nie posiadają TUV'u, a z tym papierkiem na pewno przejde przegląd. Zacznijmy od tego, że nie przejdę, bo zanim pojadę na przegląd musze jechać do pewnego "urzędu" (ciężko mi to określić po polsku, bo nie mamy takiej instytucji w PL) i tam uzyskać zatwierdzenie, że wszystko jest ok. Nie jest to do uzyskania kiedy dokumentacja nie pasuje do towaru.
Zdesperowany postanowiłem zdjąc naklejki MTS-TECHNIK.PL nalepione na każdy z amortyzatorów, ponieważ poza tymi nalepkami nie było kompletnie żadnej literki, cyferki, oznaczenia modelu, czegokolwiek. Pomyślałem, że jeśli nie ma żadnych oznaczeń, a dokumenty mam na inne zawieszenie to może uwierzą że to jest zawieszenie AUTOTECHNICS. Zdjąłem pierwsze koło, wziąłem opalarkę, żeby zagrzać naklejkę przed zdjęciem i ... sami zobaczcie:

Obrazek

tak wyglądało na początku,
a po zdjęciu nalepki:

Obrazek

Ciekawe prawda? Wybierając między Ta-technix a Mts-technik stwierdziłem, że droższe o 200zł zapewne znaczy lepsze i kupiłem Mts-technik. Teraz okazuje się, że to jest to samo zawieszenie z nalepką mts. Myślę, że poza zgłoszeniem do allegro sprawy powinienem postarać się o pociągnięcie do odpowiedzialności firmy Mts-technik za wprowadzanie klientów w błąd, zaczynając od TUV'u po sprzedaż zawieszenia innej firmy ze swoją nalepką.



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Konfrontacja MTS-technik vs TA-technix - to nie to samo..

Post autor: MAPET » pn paź 17, 2011 11:06

kolego nowicjuszu juz sie tak nei unos i nie naduzywaj cudzysłowu...jakbys czytal forum to bys wiedzial ze o tym tutaj juz ponad 2 lata temu bylo napisane... w temacie o MTS wiec o co chodzi?

jak napsialem na forum bmw chcesz przyjedz do mnie pokaze ci to i to porownasz sobie...


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
majlosz22222
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 14:37
Lokalizacja: Grybów-Nowy Sącz
Kontakt:

Konfrontacja MTS-technik vs TA-technix - to nie to samo..

Post autor: majlosz22222 » czw paź 20, 2011 19:46

Dobra podsumowując który lepszy do mk2 ?? Cena nie gra roli


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=411992" onclick="window.open(this.href);return false;

Yaro1981
Forum Master
Forum Master
Posty: 1621
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 13:17
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Konfrontacja MTS-technik vs TA-technix - to nie to samo..

Post autor: Yaro1981 » czw paź 20, 2011 21:25

majlosz22222, facet czytaj może uważnie temat jest poświęcony porównaniu oby dwóch firm jak chcesz wiedzieć który lepszy są inne tematy do tego i Twój rozum :chytry:

przedstawię moje doświadczenie z wyrobem TA samochód Golf IV nowy gwint przejeżdziłem nim praktycznie jeden sezon założony jakoś w maju 2010 do marca 2011 myślę że fotki mówią samo za siebie przy montażu od razu odpadły blaszki niby zabezpieczające na dolnej śrubie mały szczegół po około 2 miesiącach wymieniałem poduszki amorka i zaraz w czpieniu na jednym wyrobiło się gniazdo nie pamiętam czy tam jest imbus czy torx ale mniejsza o to, w sumie żle mi się na nim nie jeżdziło zimą zaczął się jeden tłuc po rozkrecęniu okazało się że pod wkładem są jakieś śmieszne podkładki gumowe i zwykłe ale oki tez problem rozwiązany . Przez zima podkładałem inny gwint , przy wymianie okazało się że Ta po niecałym roku wygląda tragicznie nakrętek nie da się ruszyć tylną regulacje trzeba było pociąć przednie kolumny jak i spężyny hmm jedna wielka korozja , tylko tylne amorki się jeszcze do czegoś nadają reszta złom

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


[url=http://www.ratlook.pl][img]http://images31.fotosik.pl/364/d5ade2bfa65858dd.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Konfrontacja MTS-technik vs TA-technix - to nie to samo..

Post autor: MAPET » czw paź 20, 2011 22:03

to lepiej trzeba bylo dac w temacie o TA stricto


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1732
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

Konfrontacja MTS-technik vs TA-technix - to nie to samo..

Post autor: Kowal_ » pt paź 21, 2011 07:08

Yaro1981, ładny szrot :D To musiała być chyba jakaś gorsza partia, u kumpla po dwóch sezonach wygląda znacznie lepiej.


330KM/450Nm

Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

Konfrontacja MTS-technik vs TA-technix - to nie to samo..

Post autor: SZOPENN » śr paź 26, 2011 23:28

to ja jeszcze dorzuce oliwy do ognia.... mam nadzieje że nikt mnie nie zlinczuje za tego linka, sam będę pewnie wybierał między niską półką cenową.. wnioski niech każdy wyciąga sam dla siebie...

http://forum.vwzone.pl/viewtopic.php?f= ... ead#unread" onclick="window.open(this.href);return false;
Yaro1981 pisze:rzez zima podkładałem inny gwint , przy wymianie okazało się że Ta po niecałym roku wygląda tragicznie nakrętek nie da się ruszyć tylną regulacje trzeba było pociąć przednie kolumny jak i spężyny hmm jedna wielka korozja , tylko tylne amorki się jeszcze do czegoś nadają reszta złom
Przy TWoim użytkowaniu MTS wyglądałby tak samo, kto wie czy markowych zawiasów też byś nie załatwił...



Awatar użytkownika
twix87
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pt cze 19, 2009 20:06
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Konfrontacja MTS-technik vs TA-technix - to nie to samo..

Post autor: twix87 » czw lis 17, 2011 01:49

dodam coś od siebie bo widzę że co nie którzy to tylko pisać potrafią :/ Mapet zrobił fajne porównanie, poświecił parę minut na napisanie tego, może i faktycznie nie sprawdzał tego jak to ma się do rzeczywistości ale jak widzę jednego z drugim piszącym że mapet pierdoły pisze to niech sam kupi i jeden zawias i drugi, po użytkuje go na tej samej trasie po 5000km, przeprowadzi badania twardości, trwałości itd idp lub zleci to komuś i niech opiszę swoją opinie i poprze ją swoimi wnioskami a nie tylko unosi się i pisze co to on niewie tyle w temacie, dodam że sam mam TA technixa w mk1 cabrio jest twardo i tak ma być, jestem zadowolony z wyboru pozdro


Na rozstaju dróg... Redukcja i but!!
Obrazek<= moje kochane dwie miłości
SPORTLINE <==== było minęło...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości