Air Ride - INFO Ogólne

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Zaba91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 290
Rejestracja: sob lip 11, 2009 14:26
Lokalizacja: Słupsk/Bydgoszcz
Kontakt:

Air Ride

Post autor: Zaba91 » pn cze 06, 2011 17:56

zależy jak połączysz wszystko :P możesz na jednym zaworze 4 koła pompować i na drugim zaworze spuszczać :P (mówię o zaworach 1/2). a na jednym zaworze 5/3 też całe auto możesz podnosić i opuszczać :P Tylko prędkość będzie ślimacza :P


Jadźka:
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=497693
VW it's not a hobby, this is passion...
Obrazek

Awatar użytkownika
Wegiel
Forum Master
Forum Master
Posty: 1207
Rejestracja: pn lis 08, 2004 02:22
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Air Ride

Post autor: Wegiel » wt cze 07, 2011 10:24

golf sprinter, te właśnie zawory coś mi szwankują znalazłem takie profi ale cena ich mnie przeraziła 380zł :grrr:

W pytaniu do gościa czemu tak szwankują dostałem odpowiedź: ,, przypadku takim zastosowaniu pneumatycznych zawieszeń należy stosować bloki przygotowania powietrza.,,

Co to jest: bloki przygotowania powietrza???? Bo ta odpowiedź mnie zabiła... :crazy: a nie jestem specem od pneumatyki hehe


Obrazek
Był Golf III 1.8 G-STYLE ----------- Był Passat B5 1.8T AirRide ----------- Jest Audi typ43

cooljakub
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw sty 22, 2009 13:33
Lokalizacja: WLKP

Air Ride

Post autor: cooljakub » wt cze 07, 2011 12:55

Co to jest: bloki przygotowania powietrza????
to chyba chodzi o reduktor. bo jak wpisałem we wyszukiwarce "bloki przygotowania powietrza?" to pojawiły się własnie reduktoru
Obrazek



Awatar użytkownika
Zaba91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 290
Rejestracja: sob lip 11, 2009 14:26
Lokalizacja: Słupsk/Bydgoszcz
Kontakt:

Air Ride

Post autor: Zaba91 » wt cze 07, 2011 13:01

blok przygotowania powietrza to: filtr, smarownica i zawór redukcyjny i to jest takie coś jak kolega cooljakub, pokazał :) powinno się to dać za zbiornikiem. Ewentualnie przed. I można też do takiego kompletu dorzucić osuszacz. Bez takiego bloku przygotowania powietrza niektóre elementy mogą siadać bo w powietrzu będą jakieś drobinki zanieczyszczenia albo element potrzebuje smarowania. :)


Jadźka:
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=497693
VW it's not a hobby, this is passion...
Obrazek

Awatar użytkownika
Wegiel
Forum Master
Forum Master
Posty: 1207
Rejestracja: pn lis 08, 2004 02:22
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Air Ride

Post autor: Wegiel » wt cze 07, 2011 13:51

Hmmm z osuszaczem to wiem,że powinien być, ale z tego co wiem nie każdy to stosuje a zawory ludziom normalnie działają, więc co powinien być taki kpl do tego żeby zawory się nie przycinały i miały jakieś smarowanie? Czyli mogę coś takiego zastosować na wyjściu z butli przed zaworami czy lepiej przed butlą odrazy z wyjścia kompresora?


Obrazek
Był Golf III 1.8 G-STYLE ----------- Był Passat B5 1.8T AirRide ----------- Jest Audi typ43

Awatar użytkownika
Antonioo
VW Baron
VW Baron
Posty: 3138
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 20:05
Lokalizacja: (VWLKP)

Air Ride

Post autor: Antonioo » wt cze 07, 2011 15:29

Panowie, a ja mam takie pytanie, widział ktoś kiedyś air do 4motion ?


MK IV 4Motion

Turbo żyje turbo pije..

cooljakub
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw sty 22, 2009 13:33
Lokalizacja: WLKP

Re: Air Ride

Post autor: cooljakub » wt cze 07, 2011 15:42

Antonioo pisze:Panowie, a ja mam takie pytanie, widział ktoś kiedyś air do 4motion ?
niczym sie nie rózni wszystko zależy czy masz " MacPersona" z tylu czy osobno spręzyne

masz link jak w r32 sobie to robili w USA
http://forums.vwvortex.com/showthread.p ... ort-Tuning



Awatar użytkownika
Zaba91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 290
Rejestracja: sob lip 11, 2009 14:26
Lokalizacja: Słupsk/Bydgoszcz
Kontakt:

Air Ride

Post autor: Zaba91 » wt cze 07, 2011 16:12

Wegiel, innym może działać a innym się coś zrypie. Może zassało Ci jakiegoś syfka i uszczelniacze w zaworze się uszkodziły? Ten zespół daje się za zbiornikiem raczej :P


Jadźka:
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=497693
VW it's not a hobby, this is passion...
Obrazek

Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

Re: Air Ride

Post autor: duzy_przemo » wt cze 07, 2011 20:45

Wegiel pisze:Hmmm z osuszaczem to wiem,że powinien być, ale z tego co wiem nie każdy to stosuje a zawory ludziom normalnie działają, więc co powinien być taki kpl do tego żeby zawory się nie przycinały i miały jakieś smarowanie? Czyli mogę coś takiego zastosować na wyjściu z butli przed zaworami czy lepiej przed butlą odrazy z wyjścia kompresora?
W instalacjach sprężonego powietrza filtry stosuje się za butlą/zbiornikiem ect oraz przy przyłączu narzędzia penu. pistoletu itd. Więc w przypadku instalacji air ride powinno być tak samo.
Takie zastosowanie minimalizuje, wydostanie się syfu ze zbiornika, z którego to z doświadczenia wiem potrafią lecieć paprochy/rdza powstała w wyniku kondensacji wody. Filtr zminimalizuje przedostanie się ich do zaworów/miechów ect.
np.
http://www.fachowiec.com/index.php/prod ... ltr_14_gav" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Zaba91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 290
Rejestracja: sob lip 11, 2009 14:26
Lokalizacja: Słupsk/Bydgoszcz
Kontakt:

Air Ride

Post autor: Zaba91 » wt cze 07, 2011 21:07

http://www.jalopnik.com.br/wp-content/u ... squema.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
fajny rysunek :P (i tu filtr jest za butlą :) )


Jadźka:
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=497693
VW it's not a hobby, this is passion...
Obrazek

Seba OBR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 21:26

Re: Air Ride

Post autor: Seba OBR » wt cze 07, 2011 23:42

A ja mam takie pytanie. Jak uszczelnić ten gwint na amorkach tak, by była możliwość regulacji na gwincie no i wszystko byłoby szczelne. próbowałem już uszczelniaczem do gwintów, ale wtedy gwinta nawet nie umiałem ruszyć :grrr:

Jest to jedyna rzecz, której nie umiem ogarnąć tak, by to miało ręce i nogi



cooljakub
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw sty 22, 2009 13:33
Lokalizacja: WLKP

Air Ride

Post autor: cooljakub » śr cze 08, 2011 18:41

mam pytanie odnośnie tych filtrów reduktorów mam dwa wyjścia na elektozawory to bym musiał posiadac dwa takie filtry czy np zrobić wyjscie poprzez jeden wiekszy przewód i tójnikiem do elektozaworów np. z butli 12 a dalej 8, które rozwiazanie byloby lepsze



Awatar użytkownika
Antonioo
VW Baron
VW Baron
Posty: 3138
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 20:05
Lokalizacja: (VWLKP)

Air Ride

Post autor: Antonioo » śr cze 08, 2011 19:06

ah, wiec widze że troche rzeźni jest aby tam na tył air wsadzić, ostatnio tak myślałem, właśnie mam tak na tyle jak dałeś cooljakub,


MK IV 4Motion

Turbo żyje turbo pije..

Awatar użytkownika
GRUBY DW
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: ndz cze 08, 2008 19:53
Lokalizacja: WROCŁAW
Kontakt:

Air Ride

Post autor: GRUBY DW » ndz cze 12, 2011 10:41

Obrazekjak by ca mam do sprzedania bałwanki 3/130 rubena 150zł + wysyłka
Obrazek i rękaw do scanii 1szt. 80zł + wysyłka



ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości