Kit, talerze i negatyw. Zbieram opinie.

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
BuganMKII
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 320
Rejestracja: pn lut 25, 2008 22:25
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Kit, talerze i negatyw. Zbieram opinie.

Post autor: BuganMKII » pn kwie 04, 2011 08:11

cześć
obecnie latam na Kicie fk automotive o oznaczeniach;
Przód- Amortyzator: FKZZVW10, ze sprężyną FK 39 VA
Tył- Amortyzator: FKZZVW31, a sprężyna również wygląda na zastosowaną fabrycznie lecz nie mogę się doczytać oznaczeń.

1) - orientuje się ktoś ile to może obniżać? Kiedyś już na forum zakładałem podobny temat ale nie wiele się dowiedziałem. Na niemieckiej stronie doczytałem że ta konfiguracja obniża dosyć specyficznie bo 75mm. Porównując do 60/60 auto na pewno niżej siedzi. Tył regulowany jest talerzem.
2) - plan jest na większe zejście. Niestety, jako że nie mam pewności ile te springi kładą nie chce ich zmieniać aby w rezultacie nie okazało się, że jest podobnie lub wyżej. Wpadłem na pomysł (po doczytaniu na forum) aby zastosować talerze obniżające z JOM-a. Wiele o nich pisze ale chyba jeszcze nikt nie nadmienił jak one mają się do sportowych zawieszeń? Chodzi oczywiście czy kity fabrycznie nie mają podobnie wyprofilowanych talerzy. Nosze się z zamiarem kupna więc pytam aby nie zmoczyć :ass:
3) - kolejna kwestia to negatyw. Czy ktoś już przeliczyał ile +/- (mm) auto siądzie z kątem 2,5 stopnia przód i 3 tył? Wiem, ze to będą niskie wartości ale jak wiemy :satan: tkwi w szczegółach.

jeśli ktoś potrafi się wypowiedzieć na jeden z punktów... będę wdzięczny za pomoc.


Obrazek

viewtopic.php?f=87&t=375332" onclick="window.open(this.href);return false;

^Butcher^
MKII POWER : )
MKII POWER : )
Posty: 213
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 19:11
Lokalizacja: Trzebinia
Auto: 2xMk2GTI

Re: Kit, talerze i negatyw. Zbieram opinie.

Post autor: ^Butcher^ » wt kwie 05, 2011 15:14

FK 39 VA - Teoretycznie jest to spręzyna -60mm . U mnie obnizyła o -75mm ( auto zmierzone przed i po zalozeniu ) .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości