Co polecacie aby obnizyc tyl w golfie iv?

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
6600
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt wrz 15, 2009 20:37
Lokalizacja: BDG

Co polecacie aby obnizyc tyl w golfie iv?

Post autor: 6600 » śr mar 23, 2011 22:57

Witam, moja sytuacja wyglada tak: kiedys walnela mi sprezyna z przodu i wymienilem dwie przednie na nowe. Dodam, ze mam wrazenie ze auto poszlo sporo w dol na przodzie, a jak mam zalozone 15 na zime to z przody pług... :) Dzisiaj zalozylem felgi 16 na lato, przod mysle jest ok, ale tyl.... dla mnie masakra. Przerwa miedzy kolem a nadkolem (tył) jest dla mnie za duza i wyglada to tragicznie... Co polecacie? wymiana 4 sprezyn na nowe?? czy moze jakos dopasowac jakies na tyl, ale jak? Ja sie na tym nie znam. Dodam, ze felg wiekszych nie zamierzam miec, nie zalezy mi na glebie... raczej na wygodnej jezdzie, ale chce sie pozbyc w jakims stopniu tej przerwy, po prostu ja zmniejszyc. Co doradzicie? Moze mial ktos podobno sytacje i ma jakies fotki jak auto wyglada na 16 z danymi sprezynami??
Z gory dzieki za odp.

ps- dodam, ze to tdi axr model 2003



Awatar użytkownika
czarnykurczak
_
_
Posty: 1919
Rejestracja: wt kwie 17, 2007 13:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Co polecacie aby obnizyc tyl w golfie iv?

Post autor: czarnykurczak » czw mar 24, 2011 12:40

Może na przód włożyłeś sprężyny z benzyny?


Malina :wub: Kiedyś sobie jeszcze kupię MK4...
Śmieć

Awatar użytkownika
DonG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw lut 24, 2011 16:08
Lokalizacja: BDG

Co polecacie aby obnizyc tyl w golfie iv?

Post autor: DonG » czw mar 24, 2011 18:44

Faktycznie być może sprężyny z przodu są od innej wersji silnikowej . Osobiście na twoim miejscu wymieniłbym dla świętego spokoju komplet sprężyn (przód i tył) zwracając przy tym szczególną uwagę żeby były one pod twoją wersję nadwozia i silnika, oraz żeby były od tego samego producenta. Wtedy jest pewność, że samochód będzie stał równo i nie będzie problemu. Wydaje mi się, że kupno sprężyn nie jest aż ogromną inwestycją i osobiście poszedłbym tą drogą a nie zgadywał i dochodził jakie sprężyny i od jakiej wersji silnika/nadwozia masz na przodzie i na tyle w swoim aucie :smirk:

Jeżeli chodzi o ten prześwit z tyłu no to niestety MK4 już ma to do siebie, że seryjnie prześwit jest dość spory co jest szczególnie rażące przy większej feldze. Jedyne co byś mógł zrobić żeby go zmniejszyć nie dużym kosztem to zamontować sprężyny obniżające. Ja również w swoim MK4 założyłem na ten sezon większe koło (w moim przypadku 17") i prześwit był spory- wyglądało to tragicznie! Wymieniłem komplet sprężyn na sprężyny obniżające -35mm i jeżeli chodzi o wrażenia wizualne poprawa o 100% wygląda pięknie, ale komfort jazdy zdecydowanie się pogorszył.

Zdjęcie jak wyglądało to u mnie przed i po wymianie sprężyn:
Obrazek

Jeżeli chcesz więcej zdjęć pisz na PW.



Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

Co polecacie aby obnizyc tyl w golfie iv?

Post autor: szakulvip » sob mar 26, 2011 15:50

przeczytaj sobie mój post z przed 2 lat, miałem ten sam problem http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=77&t=230270" onclick="window.open(this.href);return false;
wsadziłem na tył spręzyny eibach - 30 i auto wkoncu wyglądało normalnie


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości