[mk4]"stukanie" po wymianie sprężyn na sportowe

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
DonG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw lut 24, 2011 16:08
Lokalizacja: BDG

[mk4]"stukanie" po wymianie sprężyn na sportowe

Post autor: DonG » pn mar 21, 2011 00:05

Witam, zamontowałem do swojego Golfa MK4 sprężyny obniżające -35mm MTS. Sprężyny były zakładane na seryjne amortyzatory. Dnia dzisiejszego usłyszałem jakieś "stukanie" z przodu od strony pasażera. Wpadając w jakąś większą dziurę tego nie słychać tylko na drobnych nierównościach takich jak np "łata" po dziurze/drobny uskok na drodze. Stukanie to jest sporadyczne i daje wrażenie jakby gdzieś w zawieszeniu był luz. Przed założeniem sprężyn tego dźwięku NA PEWNO nie było. Dodam, że to nie jest to aż tak intensywne/głośne. Mechanik wymienił tylko sprężyny i jedną górną gumę przy amortyzatorze (druga według niego była wymieniana i jest ok). Nie było robionej zbieżności ani nic w tym rodzaju i chciałbym się zapytać czy to ma może jakiś związek z tym "stukaniem"? A może jest to jakiś normalny objaw tego, że sprężyny są nowe i muszę się jakoś "ułożyć" np?



Awatar użytkownika
daniocrack
Forum Master
Forum Master
Posty: 1023
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 13:02
Lokalizacja: ZCH
Kontakt:

[mk4]"stukanie" po wymianie sprężyn na sportowe

Post autor: daniocrack » pn mar 21, 2011 00:33

raczej to nie od sprezyn, u mnie teraz to samo po ziemie jest przy delikatnych nierownosciach puka myslalem ze to wlasnie gorne mocowania te gumy i ze tez lozyska juz padniete ale u znajomych na stacji diagnostycznej mi spr i mowili ze to mocowania stabilizatora takie male gumy w sumie koszt ich nie duzy ale trzeba troche czasu poswiecic zeby to wymienic :bajer:



Awatar użytkownika
DonG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw lut 24, 2011 16:08
Lokalizacja: BDG

[mk4]"stukanie" po wymianie sprężyn na sportowe

Post autor: DonG » pn mar 21, 2011 07:28

Ale możliwe żeby to wyszło dosłownie w dzień kiedy wymieniłem sprężyny? Wcześniej jestem pewien, że tego stukania nie było.. dziś chciałem się wrócić do zakładu w którym je zakładałem, bo myślałem że może czegoś nie dokręcili, ale w takim przypadku to chyba by stukało cały czas i właśnie szczególnie podczas wpadnięcia w większą dziurę a nie tylko sporadycznie na drobnych nierównościach? Czyli nie ma to nic wspólnego z ustawieniem zbieżności ani "układaniem się" nowych sprężyn?



Awatar użytkownika
daniocrack
Forum Master
Forum Master
Posty: 1023
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 13:02
Lokalizacja: ZCH
Kontakt:

[mk4]"stukanie" po wymianie sprężyn na sportowe

Post autor: daniocrack » pn mar 21, 2011 09:03

raczej nie, te sprezyny sa sztywne i odbija sie to na zawieszeniu poprzednio braly to na siebie org sprezyny byly miekkie i nie slyszales tego napewno juz wtedy stukalo ale bardzo delikatnie i nie bylo tak slychac podjedz gdzies na diagnostyke na spr koszt moze zaplacisz 20zl ale bedziesz wiedzial :bajer:



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[mk4]"stukanie" po wymianie sprężyn na sportowe

Post autor: Shmatan » pn mar 21, 2011 09:57

DonG pisze: Nie było robionej zbieżności ani nic w tym rodzaju
to kolego polecam zainwestować w kąty, bo oponki będzie jadło

u mnie takie pukanie dochodzi - podobnie jak koledzy sugerują zresztą - od tych gumek z obejmami na stabilizatorze. Miałem ori które zaczęły skrzypieć, założyłem zamiennik który już skrzypi i puka, teraz kupie ori i powinno być cicho



Awatar użytkownika
DonG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw lut 24, 2011 16:08
Lokalizacja: BDG

[mk4]"stukanie" po wymianie sprężyn na sportowe

Post autor: DonG » pn mar 21, 2011 15:39

daniocrack pisze:poprzednio braly to na siebie org sprezyny byly miekkie i nie slyszales tego napewno juz wtedy stukalo ale bardzo delikatnie i nie bylo tak slychac
Zapewne jest tak jak piszesz.. co prawda nie pociesza mnie to bo w tym miesiącu wydałem już 2000zł na ten samochód i myślałem, że ustawienie zbieżności które mam zamiar zrobić w tym tygodniu będzie ostatnim wydatkiem przynajmniej na jakiś czas :-) no ale cóż.. chociaż wiem na czym stoje. Trzeba podjechać i sprawdzić. Mam nadzieje, że nie pochłonie to kolejnej "fortuny" :smirk:
Ostatnio zmieniony wt mar 22, 2011 21:18 przez DonG, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
daniocrack
Forum Master
Forum Master
Posty: 1023
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 13:02
Lokalizacja: ZCH
Kontakt:

[mk4]"stukanie" po wymianie sprężyn na sportowe

Post autor: daniocrack » pn mar 21, 2011 16:10

takie buczenie tez mialem ale jak np przyspieszalem od 80km/h na 5 biegu i jak lekko skrecalem (na łuku drogi) i mialem takie buczenie ale jak wymienilem przegub i problem zniknal. Teraz tylko musze zmienic te wlasnie gumki na mocowaniu bo mnie strasznie denerwuje te stukanie i tuleje na tylnej belce :grrr:



Awatar użytkownika
DonG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw lut 24, 2011 16:08
Lokalizacja: BDG

[mk4]"stukanie" po wymianie sprężyn na sportowe

Post autor: DonG » pn mar 21, 2011 18:39

Byłem z tym u mechanika. Po obejrzeniu auta na kanale stwierdził, że zarówno to "stukanie" jak i "buczenie" to wina łożyska prawego przedniego koła, gdyż tam dopatrzył się sporych luzów.



Awatar użytkownika
daniocrack
Forum Master
Forum Master
Posty: 1023
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 13:02
Lokalizacja: ZCH
Kontakt:

[mk4]"stukanie" po wymianie sprężyn na sportowe

Post autor: daniocrack » pn mar 21, 2011 18:52

stukanie to troche dziwna sprawajuz mialem wymieniane kilka lozysk w aucie, fakt buczenie jest ale nigdy nie bylo stukania moze jakis dziwny przypadek Ci sie trafil tylko zeby nie bylo po wymianie lozyska ze dalej stukanie jest. A ile powiedzial za lozysko i wymiane ??



Awatar użytkownika
DonG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw lut 24, 2011 16:08
Lokalizacja: BDG

[mk4]"stukanie" po wymianie sprężyn na sportowe

Post autor: DonG » wt mar 22, 2011 21:25

Sprawa znalazła szczęśliwy finał :smirk: Mianowicie okazało się, że był źle dokręcony zacisk hamulca i z czasem co oczywiste luzował się coraz bardziej. Po wymianie śruby i dokręceniu wszystkiego jak należy teraz żadnych stuków nie słychać.



Awatar użytkownika
daniocrack
Forum Master
Forum Master
Posty: 1023
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 13:02
Lokalizacja: ZCH
Kontakt:

[mk4]"stukanie" po wymianie sprężyn na sportowe

Post autor: daniocrack » wt mar 22, 2011 22:03

w sumie nie duzy koszt Cie wyniosl bo tak to juz by naciagnal mechanik na lozysko i jeszcze zaraz cholera wie co :bajer:
:pub:



Awatar użytkownika
mlodyTDI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: czw lip 16, 2009 23:44
Lokalizacja: Grzechynia
Kontakt:

[mk4]"stukanie" po wymianie sprężyn na sportowe

Post autor: mlodyTDI » sob kwie 02, 2011 16:48

DonG, Powiedz mi czy ten zacisk duże miał luzy ? Można było wyczuć to w dłoniach czy jak ? Bo mam ten sam problem i nie wiem jak go rozwiązać. Mam kit mts -35mm i stuka tylko na muldach poprzecznych ;/ Na dziurach czasami tylko. Zawsze w prawym przednim kole
Proszę o pomoc


Moja Bora TDI+

Awatar użytkownika
DonG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw lut 24, 2011 16:08
Lokalizacja: BDG

Re: [mk4]"stukanie" po wymianie sprężyn na sportowe

Post autor: DonG » sob kwie 02, 2011 23:10

mlodyTDI pisze:DonG, Powiedz mi czy ten zacisk duże miał luzy ? Można było wyczuć to w dłoniach czy jak ? Bo mam ten sam problem i nie wiem jak go rozwiązać. Mam kit mts -35mm i stuka tylko na muldach poprzecznych ;/ Na dziurach czasami tylko. Zawsze w prawym przednim kole
Proszę o pomoc
Chętnie bym Ci pomógł, ale ja osobiście nie mam czasu, warunków ani miejsca zajmować się autem i wszystko przy nim robi znajomy mechanik. W temacie opisałem wszystko co robił i o czym mi mówił. Z własnego doświadczenia jeżeli nie chcesz wydawać fortuny na części przez zgadywanie mechaników pojeździj parę dni- jeżeli coś jest luźne/niedokręcone to samo wyjdzie z czasem tak jak było w moim przypadku. Z początku czasem coś puknęło po paru dniach ewidentnie było słychać, że coś jest luźne i puka strasznie- wtedy już nie było problemu zdaniem mechanika zdiagnozować przyczynę, bo luz był bardzo duży.
Wymieniałeś gumowe górne mocowania amortyzatora? To też może być przyczyną stukania po wymianie sprężyn.
Jeżeli ten dźwięk nie jest metaliczny sprawdź też czy masz dobrze dokręcone plastikowe nadkola - u mnie po wymianie sprężyn też strasznie stukało.



Awatar użytkownika
mlodyTDI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: czw lip 16, 2009 23:44
Lokalizacja: Grzechynia
Kontakt:

[mk4]"stukanie" po wymianie sprężyn na sportowe

Post autor: mlodyTDI » ndz kwie 03, 2011 01:07

Byłem teraz na nocnej przejażdzce (204km zrobiłem xD) i słuchałem dużo i różne testy i jestem na sto procent pewny, że to nie przód a tył prawa strona mi się tłucze... A tam nic nie było wymieniane... Więc odbój na amortyzatorze mógł by mi się tłuc czy co ?
Jak myśliszDonG, ?


Moja Bora TDI+

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości