Gleba zimą

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

mikew_86
Forum Master
Forum Master
Posty: 1185
Rejestracja: pn mar 16, 2009 18:26

Re: Gleba zimą

Post autor: mikew_86 » wt gru 07, 2010 08:34

bla.zej pisze:
mikew_86 pisze:Powiem tak jak kupujesz zawias na 1 sezon to ładuj TA, jak kupujesz z myślą żeby wsadzić do auta na stałe i chcesz pojeździć nim kilka lat do daruj sobie TA... ani to jakość ani resztka komfortu.
Uzytkowałeś to zawieszenie ?
Miałem TA w innym aucie, teraz mam Weiteca i jest to moje w pełni obiektywne zdanie. TA się opłaca założyć na jeden sezon, na kilka sezonów bez sensu. Zawias TA jest za sztywny, moim zdaniem jest ok na gładkie jak stół trasy, których u nas mało. Nierówności nie wybiera za dobrze, sprężyny marne (obecnie nawet gdybym miał kupić amortyzatory TA to na pewno sprężyny wsadziłbym inne w oparciu o doświadczenie) i powiem jak kolega wyżej... też nie miałem świadomości co to jest TA dopóki nie miałem okazji przejechania się chociażby na bilsteinie, eibachu (jednorazowo) albo na obecnym weitecu.

Poza tym kto powiedział, że zawias musi być nowy. Lepiej kupić coś używanego w dobrym stanie i solidnego, niż nowy, bez urazy, badziew żeby tylko posadzić auto za wszelką cenę. Koszta będą zbliżone.
bla.zej pisze:Kupując gwint za <1000 zł wiem że nie będzie to luksus. Chodzi tutaj o stosunek ceny do jakosci, a z tego co ludzie piszą na forum ten stosunek jest dobry. Nawet jakby wytrzymał te 2-3 lata to i tak opłaca się za te 700 zł...

Swoją drogą, zawsze wszystko kupujesz z tej najwyższej półki ? :hmm:

:pub: pozdro
Dałem za roczny gwint Weitec 850 zł i wierz mi, że jego stan jest bardzo dobry. Poszukaj po znajomych, po forach, może ktoś przy kasie po prostu chce zmienić zawias na jeszcze lepszy, albo zmienia auto, sprzedaje mody (tą drogą zdobyłem swój zawias) i uda Ci się coś wyrwać po dobrej cenie. Teraz popatrz jak się ma ten zawias do gwintu TA za 1000, bo nowego gwintu TA nie kupisz za 700, a co najwyżej kit.



Awatar użytkownika
bla.zej
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 168
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 17:33
Lokalizacja: z Polski

Gleba zimą

Post autor: bla.zej » wt gru 07, 2010 15:49

Tutaj gwint TA za 740 zł.

http://allegro.pl/zawieszenie-gwintowan ... 21143.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Gdybym trafił np. Weiteca w dobrym stanie za 800 zł też bym się nie zastanawiał...



mikew_86
Forum Master
Forum Master
Posty: 1185
Rejestracja: pn mar 16, 2009 18:26

Gleba zimą

Post autor: mikew_86 » wt gru 07, 2010 19:18

Spoko, jak ja szukałem to akurat do auta ok. 2000 roku produkcji więc gwinty TA droższe były (ok. 1000 zł), niż te do 2 czy 3 generacji golfa. :)

Poszukaj przez zimę czegoś lepszego, a jak nie ogarniesz do wiosny to zawsze pozostaje TA, choć przez zimę pewnie i byś odłożył na coś nowego lepszego od TA. Mnie też korciło wsadzenie gwintu TA z jakimiś lepszymi sprężynami, bo chciałem w miarę szybko zglebować auto, ale wahałem się pamiętając jak się jeździło na TA w poprzednim aucie i nie żałuję, że się wstrzymałem. Wpadł Weitec i każdego dnia jeździ się lepiej a to jak zawias wybiera nierówności rzutuje na przyjemność z jazdy autem. Obniżenie jest dla tych co patrzą, to jak zawias się zachowuje na naszych... autostradach :helm: jest dla Ciebie. ;)



Awatar użytkownika
szczep
Forum Master
Forum Master
Posty: 1332
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 09:35
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Gleba zimą

Post autor: szczep » wt gru 07, 2010 22:08

mikew_86, zgadzam się z Tobą w 100%, miałem Ta Technix w mkIV i nigdy bym więcej tego dziadostwa nie kupił, założyłem używane KW V1 Inox Line i jest co prawda sztywna taczka ale o niebo lepiej wybiera nierówności w porównaniu do taniego zawiasu :helm:



Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

Gleba zimą

Post autor: truckman » śr gru 08, 2010 21:08

mikew_86, technics nowy do iv obecnie kosztuje 770 zł :bajer:


Obrazek

mikew_86
Forum Master
Forum Master
Posty: 1185
Rejestracja: pn mar 16, 2009 18:26

Gleba zimą

Post autor: mikew_86 » czw gru 09, 2010 10:14

chyba nie na alledrogo ;) ja szukałem rok temu i nic w tych cenach nie było, może teraz coś się zmieniło :)



Awatar użytkownika
w00dnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: pt lip 31, 2009 01:45
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Gleba zimą

Post autor: w00dnik » czw gru 09, 2010 18:40

koledzy a co sadzicie o gwincie z mts technik?


moje czerwone GTI :) - viewtopic.php?f=88&t=367271" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Gleba zimą

Post autor: k0nr4d » czw gru 09, 2010 21:42

w00dnik pisze:koledzy a co sadzicie o gwincie z mts technik?
Już chyba taki temat na forum jest. Generalnie to ta sama półka, co TA.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
Tkaczu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw cze 26, 2008 12:04
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Gleba zimą

Post autor: Tkaczu » sob gru 11, 2010 20:36

w00dnik pisze:koledzy a co sadzicie o gwincie z mts technik?
ja smigam na gwincie MTS juz pol roku (jakies 15tys.km.) i nie narzekam :bajer: mozna powiedziec ze jest bardziej komfortowo niz na serii - lepiej wybiera male nierownosci. Nie wiem ile jest obnizony w najnizszym punkcie mam 7,5 cm do ziemi, na zime nie podnosilem na razie jest ok oczywiscie trzeba umiec sie wozic by niczego nie pourywac :hmm:



mikew_86
Forum Master
Forum Master
Posty: 1185
Rejestracja: pn mar 16, 2009 18:26

Re: Gleba zimą

Post autor: mikew_86 » pn gru 13, 2010 14:32

Tkaczu pisze:
w00dnik pisze:koledzy a co sadzicie o gwincie z mts technik?
ja smigam na gwincie MTS juz pol roku (jakies 15tys.km.) i nie narzekam :bajer: mozna powiedziec ze jest bardziej komfortowo niz na serii - lepiej wybiera male nierownosci. Nie wiem ile jest obnizony w najnizszym punkcie mam 7,5 cm do ziemi, na zime nie podnosilem na razie jest ok oczywiscie trzeba umiec sie wozic by niczego nie pourywac :hmm:
Na fałdach na jezdni może jest i bardziej komfortowy bo tak nie buja autem, ale na drobnych dziurach na pewno bardziej komfortowy od serii nie jest, bo sztywny i wszystko odczujesz (wiadomo dziury się omija, ale są różne sytuacje).



Awatar użytkownika
bastek016
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: sob maja 19, 2007 18:47
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Gleba zimą

Post autor: bastek016 » pn gru 13, 2010 18:44

ja u siebie mam -60 -40 . I w ABU mam problem silnik jest wywrócony do przodu , i jak jest chlapa ciężki śnieg to napycha mi między silnik a ścianę grodziową . I nie mam wszystkich biegów do tył czytaj 2 i 4 :) bo tam pod wybierak nawali śniegu i nie mogę wbić . Jeśli chodzi o jazdę to raczej nie miałem problemów , trzeba po prostu wiedzieć gdzie można wjechać



Awatar użytkownika
shift
Forum Master
Forum Master
Posty: 1494
Rejestracja: sob lip 07, 2007 23:10
Lokalizacja: pomorze środkowe

Re: Gleba zimą

Post autor: shift » pn gru 13, 2010 21:38

bastek016 pisze:ja u siebie mam -60 -40 . I w ABU mam problem silnik jest wywrócony do przodu , i jak jest chlapa ciężki śnieg to napycha mi między silnik a ścianę grodziową . I nie mam wszystkich biegów do tył czytaj 2 i 4 :) bo tam pod wybierak nawali śniegu i nie mogę wbić . Jeśli chodzi o jazdę to raczej nie miałem problemów , trzeba po prostu wiedzieć gdzie można wjechać
zainwestuj w osłonę pod silnik :bigok:



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Gleba zimą

Post autor: k0nr4d » pn gru 13, 2010 21:56

bastek016, miałem jeden jedyny raz to samo przy NZ :D Ale czajnik wrzątku załatwił sytuację od razu.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
Tkaczu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw cze 26, 2008 12:04
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Gleba zimą

Post autor: Tkaczu » pn gru 13, 2010 23:23

mikew_86 mysle, ze masz bez wątpienia racje czuc kazda nierownosc na trasie :kac: ale porownujac do serii golf II chodzi mi o zawieszenie to wybacz ale poczujesz tez kazda dziure (chyba ze to moje zawieszenie bylo takie twarde). Swoja droga trakcja i hamowanie jest o niebo lepsze jak Ci wyskoczy zwierzyna przed maske i czujesz ze nie zmieli sie pod samochodem to ominiesz ja i pojedziesz dalej..."seria wyprowadzila by auto z rownowagi" a zreszta co Ci bede mowil jezdzisz na gwincie to wiesz ze seria jest dla dziadkow :helm: hehe



ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości