[mk4]mocniejsze wahacze

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Kaktus_dj
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: wt paź 03, 2006 22:25
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

[mk4]mocniejsze wahacze

Post autor: Kaktus_dj » sob lis 20, 2010 22:33

Witam
Czy w audi TT bądź 4Motion było montowane mocniejsze zawieszeni niż w TDI bądź benzynach.
Słyszałem że wahacz z 4motion wymiarowo jest taki sam, tuleje też pasują ale jest mocniejszy, nie wiem czy to prawda więc chciałem się od was dowiedzieć coś na ten temat.



Awatar użytkownika
1 6 D
_
_
Posty: 1950
Rejestracja: śr sie 18, 2004 09:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[mk4]mocniejsze wahacze

Post autor: 1 6 D » sob lis 20, 2010 23:32

Sama wymiana na pełne tuleje z Audi TT lub Golfa 4 R32 powinna poprawić jazdę, w obu jest użyta ta sama tuleja zresztą.



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

[mk4]mocniejsze wahacze

Post autor: Kavior » wt lis 23, 2010 18:03

Tuleja z R32 jest pełna co za tym idzie będzie trwalsza a auto sztywniejsze. U siebie mam takie założone i jak dla mnie za bardzo czuć teraz nierówności w porównaniu do serii. Ale ja cenie sobie komfort :kac: Pamiętaj że tylka ta większa tuleja z R32 pasuje to zwykłego mk4. Druga jest totalnie inna. W erce jest inny wachacz.



Awatar użytkownika
Kaktus_dj
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: wt paź 03, 2006 22:25
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

[mk4]mocniejsze wahacze

Post autor: Kaktus_dj » wt lis 23, 2010 23:32

a czy z 4motion wahacz jest "mocniejszy"?



admin911
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 16, 2009 07:49
Lokalizacja: Rzeszów

[mk4]mocniejsze wahacze

Post autor: admin911 » pt lut 25, 2011 05:32

te mocne wachacze o które ci chodzi to wachacze od audi tt raczej tej mocnej wersji 225, seata cupry r 225 lub r32, tak wachacze są odlewane są pewnie bezpieczniejsze bo nie mają nawet stabilizatora wkręcanego do wachacza lecz mocowane do amortyzatora co napewno poprawia komfort jazdy(to już peugeot wykrył i tak montował od starszych czasów) a zarazem i przyczepność montowane jest tak w golfie V nowych autach gdzie jednak waga i siła ciążenia jest bardzo ważna dlatego też kołyski nowe są aluminiowe,
vag grupa przy mocowaniu mocnego silnika myślała o całej reszczie , w mocniejszych i drozszych modelach vagach niestety ale wszystko jest brane pod uwage, oprócz tego że wachacze były w tych modelach mocniejsze to też tuleje i wspomaganie jest mocniejsze oraz szybsze bo ma 2,5 obrotu od blokady do blokady, sworznie są umacniane przystosowane do pracy z większym kołem 18cali, łożyska mocniejsze itd, poprostu chcąc fajne bajery poprostu z góry kupić auto te które kiedyś było najdroższe a teraz kosztuje 1/10 tej ceny :) chyba że mamy takiego na szczepy to możemy pobawić się troche w lego :P ale gdzie tu bezpieczeństwo? nawet mało kiedy zmieniamy śruby na nowe przy wymianie wachacza itp


EGR OUT,CAT OUT, 2.5 MILLTEK, ARL DOLOT, BIG SMIC, PANCAKE Z 1.8T,TURBO ASZ, WTRYSK 0,216 T4, JEDNOMAS i G60, QUICKSHIFTER Z AUDI TT,STABILIZATOR 25mm Eibach, Tył 23mm H&R, 17cali na 7,5cala et32 z AUDI TT,ROZPÓRKA UP-DOWN AUDI S3...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości