Golf IV sportowy zawias

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Bigos II
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz maja 27, 2007 11:14
Lokalizacja: K/ Nowego Sącza

Golf IV sportowy zawias

Post autor: Bigos II » ndz sie 15, 2010 17:12

Witam panowie szukałem na forum przeczytałem jakieś 12 stron i naprawdę straciłem już nadzieję że znajdę odpowiedź..a mianowicie
Planuję kupić zawias (cały kit) do golfa IV 1.9Tdi ASZ po programie i w trakcie dalszych modów.. ma się prowadzić dobrze i nie wchodzi w grę żaden mts, ta-t, gt-c itd.
Zastanawiam się nad Koni STR.T -40 jeździ ktoś na tym?? chyba niedawno weszło w obieg...
Jakie inne dobre zawiasy proponujecie?? w grę wchodzi wyłącznie -40 /-40
Co polecacie do zmiany zawiasu?? (rozpórki stabilizatory)
Pozdrawiam :grin:



Awatar użytkownika
Ral1n
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: pn cze 21, 2010 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Golf IV sportowy zawias

Post autor: Ral1n » pn sie 16, 2010 12:08

Mam takie samo auto, więc również przyłączam się do pytania oraz czy przy docelowym felunku 225/40 18 obniżenie -40/-40 będzie odpowiednie?

Ja z kolei myślałem nad Bilsteinami B6 plus ... no właśnie jakie sprężyny, żeby nie był wóz drabiniasty? Eibachy z tego co wyczytałem na forum są miękkie (komfortowe).

Mam nadzieję, że Kolega Bigos II, nie gniewa się za przypięcie do tematu. :jezor:



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Golf IV sportowy zawias

Post autor: EnJoy » sob sie 21, 2010 10:29

I ja planuję założyć taki zawias :P Tyle, że już mam wybrany kIt KONI SPORT 1137 czy jakoś tak ;] Kumpel z forum (mr.mark) jakiś czas temu zakupił ten zawias i muszę powiedzieć, że jeździ się na nim bardzo przyjemnie. Komfort w zależności od upodobań, amorki mają regulację twardości. Na miękkim ustawieniu jeździ się prawie jak na serii ;) Tylko $$$ trzeba dozbierać, bo taki kpl. coś koło 2400zł wychodzi :satan:



maciek1985
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt cze 26, 2009 00:15
Lokalizacja: Kraków

Golf IV sportowy zawias

Post autor: maciek1985 » pt wrz 24, 2010 17:09

Witam. Zakupilem Koni Str.t z spręzynami niebieskimi Koni Sport springs razem za około 1100 zestaw (normalnie cena sklepowa ok 1500-1600). Przód poszedł w dół o ok 40 mm natomiast tył o jakies 10 mm. Nie wiem czemu tak sie stało. Prosze o pomoc czy ktos mial do czynenia z Str.t w golfie IV i czy tez tak ma? czy Golf IV jest fabrycznie z tyłu wyższy czy moze zawieszenie zostalo zle zamontowane.... sprawdzalem po numerze sprężyn wszystko się zgadza, są do golfa tdi, 3d. przednie mają numer 089 dylnie 090. nie wiem co robić a ten wygląd auta mnie drażni (auto sprowadzilem na zawieszeniu gwintowanym, ale po roku jazdy na polskich drogach przod sie rozleciał, pozatym było niemiłosiernie twarde, a mój zawód mnie zmusa to udawania się tym autem w rozne zadupia). Ten gwin tył na najwyższym poziomie ustawiony i mial okolo -40 przod i -40 tył w stosunku do oryginału, dlatego mysallem ze z koni str.t na sprezynach - 40 bedzie podobnie. a tutaj KLOPS z tyłu auto jest ok 2.5 cm wyższe niz z przodu... wiecie moze cos na ten temat, nie ukrywam ze nie wiem o co chodzi... a moze taka charakterystyka zawieszenie poprostu... w koni mi mówią ze powinno byc równo i z przodu i z tyłu... pozatym zawieszenie fajnie sie spisuje, do 16o km/h nie odczuwam roznicy miedzy nim a gwinotwanym, ktore bylo. Pow. 160 juz jest ciężko sie pobawić, ale za to w miesicie Krakow na naszych kochanych drogach sprawuje sie dobrze jest w miare progresywne da sie jezdzic po wertepach (nie to co na tamtym). PS prosze o pomoccc z gory dziekuje



mr.mark
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 18:15
Lokalizacja: Katowice

Golf IV sportowy zawias

Post autor: mr.mark » pt wrz 24, 2010 19:32

To tak mogę się trochę wypowiedzieć na temat zawiasu koni. Ja zastanawiałem sie długo co wybrać - wybór padł na koni sport 1130 z reg. twardości (jaki już wspomniał EnJoy).
Dlaczego te, ponieważ o str.tnic za bardzo nie było pisane na forach, a o sporcie mnóstwo opini oraz z porad jednego kolegi wybór padł właśnie na to.
Teraz troche o samym zawiasie, jeździ sie wręcz super, puki co ustawiony mam praktycznie na minimum. Wybieranie dziur super, komfort wystarczający - wiadomo nie jest to co na serii ale ja nie narzekam, a osoby które wożę i nie powiem im ze to sport zawias po prostu się nie skapną, dopiero jak chcemy poszaleć wtedy wiem co mam na pokładzie. Trzymanie, trakcja wyśmienita. Dla mnie bomba. A co dopiero się będzie działo jak pokręcę pokrętłem w strone max.

maciek1985, Kolego - tak niestety jest, że tył trochę wyżej stoi niż przód, taka uroda 3 drzwiówek. Możesz zobaczyć jak u mnie jest. Jeśli dopiero co założyłeś zawias poczekaj zanim się trochę ułoży, powoź ludzi itp. Mnie też to trochę denerwowało i czasami denerwuje bo jednak traci się na wyglądzie.

EnJoy bardzo dobry wybór :food: (ty zresztą wiesz :grin: )



PaulAdmin

Golf IV sportowy zawias

Post autor: PaulAdmin » sob wrz 25, 2010 19:35

Zamiast czekać aż zawias sie ułoży :grin: wymienić i na przód załozyć 1-2cm niższy zestaw, problem rozwiązany a znajomi nie bedą spać na kanapie bo trzeba ich troche powozić ;)



maciek1985
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt cze 26, 2009 00:15
Lokalizacja: Kraków

Golf IV sportowy zawias

Post autor: maciek1985 » ndz wrz 26, 2010 09:57

mr.mark fajnego masz golfika:) mam pytane, skoro masz koni sporta + sprezyny eibacha powinienes miec obnizenie idenczynie jak u mnie. (wiem ze to popada juz w paranoje z mojej strony) ale czy mółgbyś zmierzyć tasmą lub jakas dluzszą linijką odleglosc z tyłu, od środka tylnego koła/piasty, pionowo, do krawędzi nadkola. w ten sposob dowiem się ile u mnie jest za mało. ze zdjęć widzę ze mam minimalnie wyżej od Ciebie. Mam ziomka 130 kilo musze go powozić troche:)



mr.mark
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 18:15
Lokalizacja: Katowice

Golf IV sportowy zawias

Post autor: mr.mark » ndz wrz 26, 2010 16:24

maciek1985, Mam cały zestaw koni - sprężyny (niebieskie) i amorki sport. Tak jak podałem kit 1130.
U mnie z tyłu jest 36,5cm (od krawędzi nadkola do środka piasty/koła).
Dodatkowo zobacz czy masz taką przekładkę między sprężyną a wahaczem ( z tego co wiem powinna tam być) ja jej nie mam i może przez to jest trochę niżej...



Awatar użytkownika
QCHARZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: sob lis 01, 2008 16:19
Lokalizacja: Kietrz
Kontakt:

Golf IV sportowy zawias

Post autor: QCHARZ » ndz wrz 26, 2010 19:41

Witam
Ja posiadam kit weitec -50/-50. przejechałem na nim około 30tyś na feldze 18' profil 40 i jestem bardzo zadowolony z tego zawieszenia
nie jest beton, super trzyma na zakrętach, nie jest ani za nisko ani za wysoko.


SPRZEDAM BBS RC330 8J18 et32 5X100 - 25 JAHRE http://allegro.pl/show_item.php?item=2759538556

mr.mark
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 18:15
Lokalizacja: Katowice

Golf IV sportowy zawias

Post autor: mr.mark » pn wrz 27, 2010 08:20

O i mamy porównanie, kolegaQCHARZ, ma 50/50 i też tył jest trochę wyżej niż przód. Także jak chcemy mieć równo to albo gwint albo kombinowanie ze sprężynami.......



Awatar użytkownika
QCHARZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: sob lis 01, 2008 16:19
Lokalizacja: Kietrz
Kontakt:

Golf IV sportowy zawias

Post autor: QCHARZ » pn wrz 27, 2010 12:16

zgadza się tył jest wyżej od przodu


SPRZEDAM BBS RC330 8J18 et32 5X100 - 25 JAHRE http://allegro.pl/show_item.php?item=2759538556

maciek1985
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt cze 26, 2009 00:15
Lokalizacja: Kraków

Golf IV sportowy zawias

Post autor: maciek1985 » pn wrz 27, 2010 23:05

dzieki chlopaki za pomoc :)



Awatar użytkownika
phanteon
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2779
Rejestracja: pn sty 16, 2006 02:06
Lokalizacja: GDA

Golf IV sportowy zawias

Post autor: phanteon » pn paź 11, 2010 20:53

Witam

To ja pociągnę trochę temat dalej - myślę, że będzie przydatny dla "potomnych".
Widzę tutaj parę "przykładów cen", ale fajnie by było jakbyście przykłady:

1) nazwa firmy model 2) informacje o zawiasie - obniżenie, regulacja twardości i inne 3) cena 4) źródło gdzie można kupić taki zawias 5) ocena co do...pozycji na rynku - czy to dobry zawias, ale twardy, czy wytrzymujący duże przebiegi itp itd.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1146
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Golf IV sportowy zawias

Post autor: dreyfus » ndz gru 05, 2010 21:08

1. Koni str. t 8750,Koni 1020 5158 2. -40 bez regulacji 3. 1500 4 u mnie w k-ce:) 5. jak kupilem auto byl zawias no name pekla mi sprezyna i zalozylem ten roznica? mega kolosalna jest nisko ale komfortowiej jednoczesnie wyglad jak dla mnie ok jak narazie mam go rok prawie i hm nawet nie ma sladow zuzycia :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości