[MK4] FK czy MTS?

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

monopolowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pt gru 12, 2008 00:20
Lokalizacja: Warszawa

[MK4] FK czy MTS?

Post autor: monopolowy » pt lip 16, 2010 11:51

Witam. Z powodu problemów z obcieraniem opon o nadkola (opisywałem w dziale opony/felgi) potrzebuję nieco twardszego zawieszenia. Seryjne jest na tyle miękkie że mimo tego że auto stoi bardzo wysoko, to podczas jazdy po nierównościach koła obcierają o ranty nadkoli... W związku z tym szukam dobrego zawieszenia, nie zależy mi na ekstremalnym obniżeniu auta (-40mm to wg mnie max) ani na super twardości (wolę komfort), nie musi to być gwint. Chodzi mi o pewne zawieszenie w dobrej cenie, na allegro znalazłem gwinty FK i MTS w tej samej cenie. Z tego co wiem to FK jest lepsze jakościowo, ale prosiłbym o jakieś porównanie obu zestawów. Moje auto to MKIV ASZ



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » wt lip 20, 2010 23:57

z tego co wiesz jest lepsze? czyli z czego? ogolnie FK ma bdb zawiasy ale te z wyzszej polki za ok 2,5 tys w gore... te to sa porownywalne.. a twardosci to raczej nikt ci nie powie bo by musial jezdzic na tym i na tym w tym samym aucie bo opinie 2 roznych uzytkownikow nic nie dadza..


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
Ł-u-k-a-s-z
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 896
Rejestracja: śr lip 08, 2009 17:40
Lokalizacja: CHRZANÓW/Regulice

Post autor: Ł-u-k-a-s-z » śr lip 21, 2010 09:37

monopolowy, tak jak mapet pisze fk i mts w tej samej cenie maja porównywalna jakosc,a co do gustów to zdania sa podzielone ,druga sprawa to przy obniżeniu klepanie rantów cie nie ominie kolego :grin: podstawowa sprawa przy glebie,a u ciebie przyciera przy serii to na bank młotek w reke :bigok:



wilon
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: ndz lut 03, 2008 12:44
Lokalizacja: Warszawa-Praga-Północ
Kontakt:

Post autor: wilon » śr lip 21, 2010 09:52

monopolowy, powiem Ci kolego że mam MTS-a i jestem dosyć zadowolony z tego zawieszenia.Dużo ludzi z którymi rozmawiam mówią że mts to badziewie, jednakże mylą się.Komfort jazdy jest dosyć dobry (dodam że auto stoi na 18 calach) Naprawdę jestem mile zaskoczony co do przyjemności jazdy na tym zawieszeniu.Mimo tego niestety nie mogę się wypowiedzieć na temat zawiasu FK.Ale MTS-a śmiało polecam.Pozdrawiam.


Serce mi Tyka w rytm VolksWagena silnika.
SPRZEDAM
POD. POWIETRZNĄ CZTERORAMIENNĄ 70ZŁ..

triCKy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: czw lip 02, 2009 18:25
Lokalizacja: Ck

Post autor: triCKy » czw lip 22, 2010 09:24

Ja właśnie założyłem zawias FK i jeździ mi się jak na razie bardzo dobrze.



monopolowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pt gru 12, 2008 00:20
Lokalizacja: Warszawa

[MK4] FK czy MTS?

Post autor: monopolowy » ndz sie 15, 2010 21:34

Więc tak - wybór padł na FK. Jeżdżę już ze dwa tygodnie, tragedii nie ma, komfort niezły, auto poszło w dół o 35mm (stoi najwyżej jak może na tym zawiasie), NIC NIE OBCIERA. Poprzednio miałem tak wymęczony zawias że przód obcierał na nierównościach, teraz przy 17" jest ok


Moja golfina:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=367797

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości