Wymienione tylne tulejki wahacza przedniego czy tak ma być?

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

m3llo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz cze 21, 2009 09:42
Lokalizacja: wrocław

Wymienione tylne tulejki wahacza przedniego czy tak ma być?

Post autor: m3llo » ndz maja 16, 2010 09:05

Witam wczoraj wymieniłem tylne tulejki wahacza przedniego w poleconym przez znajomego warsztacie. Po wymianie zauważyłem ze kierownica chodzi znacznie lżej niż wcześniej, lecz gdy wjadę na kanał, dziurę bądź jakąś nierówność - strasznie mi szarpie kierownicą w prawo bądź lewo. Zauważyłem że muszę znacznie mocniej trzymać kierownicę .Wymianę tych tulejek robiłem pierwszy raz więc nie mam porównania czy tak ma być. Dlatego zwracam się do Was o poradę. Moje auto to Golf IV 1,9 TDI - czekam na Wasze opinie i z góry dziękuje za pomoc!


m3llo

Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Post autor: Rafał 21 » ndz maja 16, 2010 09:25

m3llo pisze:Po wymianie zauważyłem ze kierownica chodzi znacznie lżej niż wcześniej, lecz gdy wjadę na kanał, dziurę bądź jakąś nierówność - strasznie mi szarpie kierownicą
m3llo, zlituj się co ty piszesz :grrr: To wcześniej jak miałeś wywalone poduszki [tuleje] było OK. a teraz po wymianie jest gorzej??? Więc po co je wymieniałeś?? To wracaj do mechera niech wszystko sprawdzi czy dokręcił należycie , tam musisz reklamować .Bo każdy Ci odpowie ze tak nie może być ! Ale może ograniczyłeś mechanika tylko do tulei,a masz krzywe tarcze , zużyte klocki , końcówki drążków , uszkodzone macpersony zle wyważone opony [uszkodzone] itp.


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Post autor: dogu18 » ndz maja 16, 2010 10:41

zrób zbierznosc pierw i zobaczysz czy jest ok



Awatar użytkownika
harrygo1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 719
Rejestracja: sob mar 04, 2006 01:45
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: harrygo1 » ndz maja 16, 2010 11:29

Ten rysunek powinien ci nieco wyjaśnić :
Obrazek

[ Dodano: 16 Maj 2010 11:30 ]
Wszystkie śruby podokręcane ?



m3llo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz cze 21, 2009 09:42
Lokalizacja: wrocław

Post autor: m3llo » ndz maja 16, 2010 13:50

Rafał 21 pisze:
m3llo pisze:Po wymianie zauważyłem ze kierownica chodzi znacznie lżej niż wcześniej, lecz gdy wjadę na kanał, dziurę bądź jakąś nierówność - strasznie mi szarpie kierownicą
m3llo, zlituj się co ty piszesz :grrr: To wcześniej jak miałeś wywalone poduszki [tuleje] było OK. a teraz po wymianie jest gorzej??? Więc po co je wymieniałeś?? To wracaj do mechera niech wszystko sprawdzi czy dokręcił należycie , tam musisz reklamować .Bo każdy Ci odpowie ze tak nie może być ! Ale może ograniczyłeś mechanika tylko do tulei,a masz krzywe tarcze , zużyte klocki , końcówki drążków , uszkodzone macpersony zle wyważone opony [uszkodzone] itp.
Co 15 tyś km przy wymianie oleju, filtrów itp. robię przegląd zawieszenia żeby mieć pewność, że wszystko jest w porządku. Udałem się to tego warsztatu gdzie robiłem wymiane tulejek żeby specjalista dokładnie sprawdził czy wszystko jest ok. I to właśnie ten mechanik poinformował mnie że tylne tulejki wahacza przedniego są do wymiany. Sam wcześniej zauważyłem, że przy wjeżdżaniu w dziury strasznie wali przód. O czym poinformowałem gościa.
Ostatnio zmieniony ndz maja 16, 2010 14:00 przez m3llo, łącznie zmieniany 1 raz.


m3llo

Awatar użytkownika
harrygo1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 719
Rejestracja: sob mar 04, 2006 01:45
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: harrygo1 » ndz maja 16, 2010 20:15

Być może zastosował nieodpowiednie tuleje mają luz w otworze gdzie przechodzi śruba, jedno jest pewne zchrzanił to niech naprawia.



m3llo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz cze 21, 2009 09:42
Lokalizacja: wrocław

Post autor: m3llo » pn maja 17, 2010 10:05

Rano podjechałem do mechanika u którego wykonywałem wymianę tulejek - stwierdził, iż tulejki były dobrej jakości (sam kupowałem) zasugerował zbieżność kół. Po wykonaniu zbieżności wszystko śmiga jak należy. Więc może małe podsumowanie.

wymiana tylnych tulejek wahacza przedniego kosztorys :

tylne tulejki wahacza przedniego koszt 66 zł (auto zatoka wrocław)

koszt wymiany tulejek 100 zł ger-pol Wrocław ul. Paczkowska (czas wymiany 30 min)

wykonanie zbieżności koszt 60 zł warsztat na ul. Hubskiej 26 ( czas wykonania 20 min)

Dziękuje za Waszą pomoc i wskazówki ! Pozdrawiam serdecznie


m3llo

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości