MK3 -60/60 jak usztywnic?

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
DaMos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: pn sie 31, 2009 18:58
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

MK3 -60/60 jak usztywnic?

Post autor: DaMos » pn kwie 05, 2010 14:59

Witam :D Jak w temacie...

Ostatnio założyłem do mojego golfa sportowe zawieszenie ze springami -60 i alu 14" et 38
opony 195/65. Zawieszenie przód to SuperSport a tył coś na F.... :?

Autko ładnie usiadło, jest tylko dosyć poważny problem :crazy: tył jest tak nisko, że jak wezmę kogoś ze sobą i usiądzie na tył to autem prawie nie da się jechać, gdybym wziął 3 osoby na tył to autko chyba by opadło na opony :grrr:

Przecież tak nie można jeździć :grin: nie chodzi mi już o hałas, ale szkoda prawie nowych opon
już są lekko przytarte.....

Moje pytanie brzmi: sklepać ranty w nadkolach czy lepiej kupić odboje ? Jeśli odboje to jak wysokie, abym mógł spokojnie jeździć ?

Przy okazji problem nr 2....od obniżenia auta zauważyłem, że przy mocniejszym hamowaniu hamulce o coś trą ? jest taki dźwięk jakby mocno o coś tarły (klocki wymieniałem przed zimą) Czy jedno z drugim może mieć coś wspólnego ?
Ostatnio zmieniony wt kwie 06, 2010 00:11 przez DaMos, łącznie zmieniany 6 razy.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=313881][b]Mój Golfik MK3[/b][/url] Zapraszam !

seboljeiv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: wt paź 07, 2008 23:54
Lokalizacja: wawa

Post autor: seboljeiv » pn kwie 05, 2010 16:11

kolego, na tyle jak sie domyslam masz zawieche od FK, nie jest to jakis mega twardy beton...

jak dla mnie przy takim setupie - rozmiar kół/zawiecha rozwiązań jest kilka:)
albo zostajesz przy takiej wielkości kół jak masz i nikogo ze sobą nie zabierasz - ewentualnie mozesz kupić na tylne springi gumy usztywniające(alledrogo sie klania:) i moze wtedy jedna, dwie osoby na poklad z tylu będą mogły wsiąść albo zmieniasz poprostu opony bo 195/65 to istny balon jak na tą zawieche i mk3... wiec nie dziwie sie ze obciera...

poza tym od ktorej strony obcierają opony ( przod i tył) po wewn. czy zewnetrznej stronie bieznika?

a odnosnie drugiego problemu: to jestes pewien czy ten dzwiek tarcia pochodzi od hamulców?????

ja mam mniej wiecej taką samą srednice koła i et i z przodu przyciera mi opona o amortyzator wlasnie i tez slychac taki dzwiek tarcia, u ciebie po obu stronach?

skręc przednie koła na maksa i zobacz czy opona od wewnatrz nigdzie nie jest poprzycierana?

ogolnie jak dla mnie to najwiekszy problem u Ciebie to te balonowate kapcie ale niech inni sie jeszcze wypowiedzą


a poza tym piszesz: "czy kupic mam odboje?"
czyżbyś nie miał ich wogle???????
Ostatnio zmieniony pn kwie 05, 2010 16:16 przez seboljeiv, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
DaMos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: pn sie 31, 2009 18:58
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: DaMos » pn kwie 05, 2010 16:38

nie jest to FK, jest to taka mało znana firma
tylne opony obcierają z zewnętrznej strony o ranty nadkoli

problem nr 2 - dźwięk tarcia słychać tylko jak hamuję, przy normalnej jeździe nic nie słychać, gdy autko stoi między amorem a oponą z przodu jest trochę miejsca...
chyba że przy hamowaniu przód aż tak się ugina, że opony trą :( będę musiał to sprawdzić, jak one wyglądają od wewnętrznej strony


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=313881][b]Mój Golfik MK3[/b][/url] Zapraszam !

Awatar użytkownika
Ł-u-k-a-s-z
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 896
Rejestracja: śr lip 08, 2009 17:40
Lokalizacja: CHRZANÓW/Regulice

Post autor: Ł-u-k-a-s-z » pn kwie 05, 2010 19:46

DaMos, kolego zaklep ranty z tyłu i zmien te balony i powino byc dobrze , druga sprawa to amorki zmien na twarde jak chcesz kolegów wozic :grin: ,niestety przy glebie musi obcierac :chytry:
seboljeiv pisze:ewentualnie mozesz kupić na tylne springi gumy usztywniające(alledrogo sie klania:) i moze wtedy jedna, dwie osoby na poklad z tylu będą mogły wsiąść
nie polecam



seboljeiv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: wt paź 07, 2008 23:54
Lokalizacja: wawa

Post autor: seboljeiv » pn kwie 05, 2010 20:14

PROXII, mozesz w kilku slowach napisac czemu nie polecasz?



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » wt kwie 06, 2010 00:11

bylo o tym mase razy czemu nie poleca


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
Ł-u-k-a-s-z
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 896
Rejestracja: śr lip 08, 2009 17:40
Lokalizacja: CHRZANÓW/Regulice

Post autor: Ł-u-k-a-s-z » wt kwie 06, 2010 09:16

MAPET, własnie :bajer:



Awatar użytkownika
DaMos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: pn sie 31, 2009 18:58
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: DaMos » wt kwie 06, 2010 13:29

Dzięki koledzy, ranty zaklepie obowiązkowo :) opony takie dostałem, więc nie mogłem wybrzydzać :grin: Ale jeśli będzie trzeba to je zmienie


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=313881][b]Mój Golfik MK3[/b][/url] Zapraszam !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości