[Mk2] Luźna sprężyna

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

delorian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob lis 28, 2009 00:07
Lokalizacja: ...

[Mk2] Luźna sprężyna

Post autor: delorian » sob mar 27, 2010 23:09

Niedawno padł mi lewy amortyzator z przodu (wylał się) wiec musiałem kupić jakies nowe. Auto kupiłem na żółtych amorach FKzzVW o skróconym skoku z obniżającymi sprężynami, niestety nie wiem o ile obniżają. Nowe amorki kupiłem seryjne(nie sportowe) i założyłem z tamtymi sprężynami i tutaj zaczyna sie problem. Na tych FK trzeba było użyć sciągacza do zdjęcia sprężyn, a na tych które kupiłem spreżyna ma jakieś 2-3cm luzu do tej podkładki pod poduszką. Po założeniu na auto i opuszczeniu jest normalnie.
Czy to jest normalne przy takim zestawie? Czy np. jak te springi są -60 to będzie taki luz i to nie może działać ?
Wiem że amorki seria + obniżone sprężyny to nie najlepsze rozwiązanie ale nie miałem kasy na sportowe amortyzatory. Fajnie jakby ktoś pokazał foto jak u niego wygląda seryjny amortyzator z krótką sprężyną.



Awatar użytkownika
bartekkk1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: sob lis 14, 2009 21:58
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: bartekkk1 » sob mar 27, 2010 23:24

delorian, tak to normalne w amorach sportowych masz obniżony skok czyli jest krótszy ten środek amortyzatora i dlatego seryjne armortyzatory na takich sprężynach maja skrócony żywot bo są cały czas trochę wciśnięte przynajmniej ja to tak rozumiem :bajer:



zonku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr sie 12, 2009 17:58
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: zonku » śr kwie 14, 2010 01:21

a co tak nie są sciśnięte lol:d zepnij sobie pasami codzi o to ze taki zestaw wygląda a nie jezdzi



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » czw kwie 15, 2010 13:05

wg meni sporo musza obnizac te spreyzny jak az taki luz jest dla mnie zrobiles glupote dajac tam serie amory ale twoj wybor...


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości