Stuki w zawieszeniu

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Jajcek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 17:39

Post autor: Jajcek » śr mar 03, 2010 14:17

Witam ponownie. Wymieniłem końcówki drążków + drążki i nadal stuka :grrr: . Przy jezdzie na wprost przy najechaniu na niewielką nierowność czy dziurę (nie jeżdżę szybko) to słychać normalnie jak coś wali. Juz nie mam pojęcia co to może być. A może to jakis przegub lub poduszka silnika powoduje takie odgłosy??? Ewidentnie słychać to z prawej strony



Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

Post autor: Tomasz Bis » śr mar 03, 2010 20:14

Jajcek, Zmuś się i podjedź na dobrą,firmową stacje Oni tam są od tego jak :ass: do :kibel:


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
mixer86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 15:21
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: mixer86 » śr kwie 14, 2010 15:41

Witam.
Chciałbym się podpiąć pod temat, bo mam podobny stuk w przednim prawym kole i już przyznam tyle rzeczy sprawdziłem ze sam nie wiem co może być nie tak. Objawy: podczas przejeżdżania przez progi zwalniające mam taki stuk jakby coś dobijało. Zawieszenie sprawdzałem u 2 mechaników i na stacji diagnostycznej oraz na tej samej stacji sprawdzałem amortyzatory i mają ok 70%. Mechanicy oglądali wszystko i mówią ze jest w jak najlepszym porządku, to samo mi na stacji diagnostycznej powiedzieli. Co może być przyczyną. Zawieszenie mam oryginalne, ale wcześniej był obniżony. Wszystkie gumy i tuleje są dobre. Po przejechaniu przez próg zwalniający auto jak spada to wydaje taki odgłos jakby coś uderzyło w metal.
Proszę o poradę, co może być nie tak.
Z góry dziękuje za pomoc



decker
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt gru 21, 2007 00:45
Lokalizacja: Slask

Post autor: decker » ndz kwie 18, 2010 22:41

u mnie też coś stuka - opis by się zgadzał z waszym, też po zmianie biegu następuje stukot. miałem wymieniany w tamtym roku jeden drążek, może przyszła kolej na drugi?? Gofer przeszedł przegląd chyba w grudniu i mialem tylko sworzeń do wymiany - reszta była ok. drążki sprawdzają na przeglądzie ?? czym grozi nie zrobienie tego?



Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

Post autor: Tomasz Bis » pn kwie 19, 2010 07:11

decker pisze:drążki sprawdzają na przeglądzie ??
Oczywiście powinni .
decker pisze: czym grozi nie zrobienie tego?
Zastanów się chwilę i dojdziesz do słusznych wniosków.


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
mixer86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 15:21
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: mixer86 » pn kwie 19, 2010 12:15

Jak ja u siebie w pasacie nie zrobiłem drążków i gum w zawieszeniu przez 6 miesięcy to później musiałem wymienić 4 nowe opon letnie, bo je zcięło z jednej strony, wiec lepiej dbać o zawieszenie, bo wtedy zamiast wydac 400 zł na zrobienie wszystkiego wydałem 1100 zł bo musiałem opony nowe kupic



Awatar użytkownika
berys83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: czw lut 28, 2008 20:51
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Stuki w zawieszeniu

Post autor: berys83 » pn cze 06, 2011 19:34

Ja miałem podobna sytuacje po wymianie całego zawieszenia (było i tak już na wykończeniu) nadal coś mi stukało z prawej strony na szarpakach ok na amorkach ok na gumach tulejach i stabilizatorze ok szlak mnie trafiał aż któregoś dnia krawężnik ściągnął mi dokładkę i okazało się ze plastikowa osłona nadkola stukała o blachę bo się śrubki wykręciły. Sprawdźcie sobie :)niewiele to czasu zajmie a możne to być to :)


Lepsze jest wrogiem dobrego
Bylo1,8 abs
ObrazekJest 2,0 abf

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości