Jak rozpoznać jakie mam zawieszenie

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » sob sty 09, 2010 17:05

MAPET pisze:
skate18x pisze:im nizej tym twardszy? czy na odwrot? :crazy:
na odwrot bo przeciez sciskasz spreyzne podnoszac
Nie zgodzę się z tym.. Auto jak siada na sprężynie to i tak ją ściska na tyle na ile waży. O dodatkowym ściśnięciu sprężyny myślę, że może być mowa na samej górze gwintu.

A co do twardości gwintu w zależności od wysokości wypowiem się tak.. wg mnie jest jednakowa dla każdej wysokości, no może na samej górze jest lekko sztywniejszy. Na średniej i niskiej regulacji jest tak samo twardo. Amortyzator na każdej wysokości ma taką samą sztywność. Jedynie sprężyna na samej górze może być dodatkowo ściśnięta i przez to twardsza. W moim gwincie zaczynając od dołu gwintu do 10cm wyżej jest tak samo twardo, później dopiero sprężyna ulega ściśnięciu przez co może być twardziej (ostatnie górne 5cm).


Obrazek

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » sob sty 09, 2010 17:35

D1_PITER pisze:jest jednakowa dla każdej wysokości, no może na samej górze jest lekko sztywniejszy. Na średniej i niskiej regulacji jest tak samo twardo
no tak na sameoj gorze tylko moze byc twardszy...


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
kaca
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt cze 15, 2007 21:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kaca » sob sty 09, 2010 18:23

mój jest tak twardy że nawet na nawierzchni która jest nowa czuję wstrząsy, ale schodząc na dół nakrętką samochód się obniży jeszcze bardziej a i tak już mam problem z wiechaniem na krawężniki



aDudzio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn sie 11, 2008 09:26
Lokalizacja: SGL

Post autor: aDudzio » sob sty 09, 2010 18:44

kaca pisze:mój jest tak twardy że nawet na nawierzchni która jest nowa czuję wstrząsy, ale schodząc na dół nakrętką samochód się obniży jeszcze bardziej a i tak już mam problem z wiechaniem na krawężniki
Bo obniżonym autem się na krawężniki nie wjeżdża.



Awatar użytkownika
kaca
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt cze 15, 2007 21:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kaca » sob sty 09, 2010 19:08

wczoraj jak bym nie wiechał to by suto stało u blacharza,
bo u mnie pod uczelnią jest tak ślisko że hamucy można nie używać, najpierw rano rozwalił bym bmw które zaczeło hamować przed parkingiem, ja na nowych oponach wyprzedziłem go na hamulcach dobrze że było miejsce po lewo i on chyba zauważył mnie w lusterku i nie wechał na ten parking, a wracając do domu w tym samym miejscu jechałem powoli a z naprzeciwka jechał samochód asenizacyjny, zaczął hamować przed korkiem a tył jego auta leciał prosto na mnie na szczęście udało mi się uciec i tym razem na krawężnik, więc jednak czasami trzeba...



sslawek77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 16:32
Lokalizacja: ....

Post autor: sslawek77 » ndz sty 10, 2010 04:54

cena klucza 25 zł, jest to klucz wzorowany na wzór oryginalnego klucza który przychodzi do tego typu nakretek, z tyłu masz też tuleje gwintowaną i tam do niej przychodzi juz inny ( z kwadratowym zebem -posiadam oba rodzaje
http://allegro.pl/item876052454_klucz_g ... owane.html )

to co napisałem o obnizeniu to dla tego ze te nakretki są dosc delikatne, i najpierw trzeba wyczyscic gwint i zjechac w dół, potem wyczyscic nad nakretką i wtedy mozna podkrecac do góry nie obawiajac sie ze zjedziesz nakretki w srodku od syfu który sie zbiera pomiedzy zwojami. KW jest to twarde zawieszenie i ustawienie na dole czy na górze to będą sporadyczne różnice w różnicy twardosci, jeszcze jest opcja ze masz regulacje twardosci.... na górze z tłoczyska wychodzi ci taki pręcik czy jest dziura na imbus ??



Awatar użytkownika
kaca
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt cze 15, 2007 21:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kaca » ndz sty 10, 2010 11:46

sslawek77 pisze: jeszcze jest opcja ze masz regulacje twardosci.... na górze z tłoczyska wychodzi ci taki pręcik czy jest dziura na imbus ??
Jeśli dobrze zrozumiałem to chodzi o górę amortyzatora, to co widać jak się otworzy maskę i zdejmie czarną osłonę od amortyzatora, jeśli tak to mam tam mały pręcik długości ok ~ 7 mm
Ostatnio zmieniony ndz sty 10, 2010 12:25 przez kaca, łącznie zmieniany 1 raz.



sslawek77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 16:32
Lokalizacja: ....

Post autor: sslawek77 » ndz sty 10, 2010 12:38

kaca pisze:
sslawek77 pisze: jeszcze jest opcja ze masz regulacje twardosci.... na górze z tłoczyska wychodzi ci taki pręcik czy jest dziura na imbus ??
Jeśli dobrze zrozumiałem to chodzi o górę amortyzatora, to co widać jak się otworzy maskę i zdejmie czarną osłonę od amortyzatora, jeśli tak to mam tam mały pręcik długości ok ~ 7 mm

więc masz regulacje twardości niezależna od regulacji wysokości zawieszenia
czyli masz zawias KW variant2 ( z regulacja twardości - wkłady KONI)

regulacja polega na tym że biezesz kombinerkami i kręcisz ten precik w lewo i prawo

w lewo - zawieszenie staje się twarde
w prawo- zawieszenie robi się miększe

wszystko zależy jak jest teraz ustawione
jak poczujesz opór wtedy bedzie znaczyć ze już jest koniec regulacji

tył też pewnie masz regulowany jak jest oznaczenie na amorkach KONI (są żółte)
tylko tam trzeba wyciągnąc amorek rozebrać i po wciśnięciu go do oporu wtedy sie zmienia twardość
Ostatnio zmieniony ndz sty 10, 2010 12:50 przez sslawek77, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
kaca
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt cze 15, 2007 21:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kaca » ndz sty 10, 2010 13:08

Dzięki piękne jeśli to prawda a mogę sprwdzić to dopiero za tydzień, to będę mega szczęśliwy

zrobiłem pare zdjęć czy to o to chodziło:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



sslawek77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 16:32
Lokalizacja: ....

Post autor: sslawek77 » ndz sty 10, 2010 13:26

tak masz regulację twardości a dokładnie to jest regulacja odbicia. Zmiana twardości to jest kwestia kilku sekund: przekrecasz lewo/prawo i jedziesz dalej :)



widzę że ten pręcik dość ładnie wygląda, wieć możesz mieć nawet i variant 3 ( w tym się ustawia: wchodzenie i odbicie tłoczyska)

sprawdz od spodu na środku, czy masz tam taką małą śrubeczke na imbus

coś takiego jak na tym foto wgłebienie na środku amorka od dołu

http://finelineimports.net/images/slide ... ers-ad.jpg
Ostatnio zmieniony ndz sty 10, 2010 13:38 przez sslawek77, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości