dobijanie przodem

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

golfik1986
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt cze 12, 2009 14:12
Lokalizacja: Bydgoszcz

dobijanie przodem

Post autor: golfik1986 » pn cze 15, 2009 20:51

od pewnego czasu strasznie zaczal mi przod dobijac na dziurach w sumie od kupna robilem tylko koncowki wahaczy potrafi czasem mi wyrwac kiera na nierownosciach na diagnostyce nic nie pokazalo sprezyny wydaja mi sie jeszcze w miare sztywne zapodajcie jakies rady



wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: wielblad2 » pn cze 15, 2009 21:27

Mogą być łożyska amorów ,mogąnie trzymać same amory ,odbojników podejrzewam brak,lub wyjechane gumy wachaczy i stabilizatora.


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

golfik1986
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt cze 12, 2009 14:12
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: golfik1986 » pn cze 15, 2009 22:20

na wahaczach i stabilizatorach by zobaczyl na diagnostyce tak mi sie wydaje. tesh tak obstawiam lozyska i odbojniki



wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: wielblad2 » wt cze 16, 2009 17:29

Byłem na przegłądzie i diagnostyce przed wyjazdem w dość długą trasę z rodziną i prosiłem o sprawdzenie całości kompleksowo -niby było git oprócz stabilizatora a konkretnie jego gum z przodu i łączników.Kupiłem ,a że nie chciałem się z tym babrać walę do swojego mecha.Klamoty wziął i po godzinie dzwoni -tylnych gum wachacza przedniego brak (zerwane), tulei metalowo-gumowych też.Czekał bidak aż przywioze i mi pokazuje wachacz, a tam fakt pozrywane wszystkie łączenia -tuleje wybite na maxa wychodzi na to że dużo zależy od sumienności diagnostyków.Sprawdż dwa razy zanim raz coś spie....isz.


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

golfik1986
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt cze 12, 2009 14:12
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: golfik1986 » czw cze 18, 2009 17:05

no jak narazie druga stacja wykazala nic a wiem ze cos na pewno jest bo dobija mi i pogialem sobie progi pod przednimi drzwiami a byly idealnie prosciutkie



Awatar użytkownika
Drivwer13
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: czw lut 26, 2009 14:23
Lokalizacja: Głogów
Auto: MK2 , MK7
Kontakt:

Post autor: Drivwer13 » czw cze 18, 2009 18:46

też miałem taki problem- siadły amory a po jakimś czasie odbojniki się wykruszyły na skutek dobijania.



wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: wielblad2 » czw cze 18, 2009 22:03

Drivwer13, ciekawe w jakim stanie on ma same sprężyny , bo o odbojnikach nie wspomnę-tak czy siak trzeba sprawdzić wszystko krok po kroku samemu.


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

Awatar użytkownika
Drivwer13
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: czw lut 26, 2009 14:23
Lokalizacja: Głogów
Auto: MK2 , MK7
Kontakt:

Post autor: Drivwer13 » pt cze 19, 2009 08:06

masz racje z tymi sprężynami- poprzedni właściciel mojego golfera zamontował sportowe sprężyny(krótsze) na zwykłe amory czego skutkiem było owe dobijanie i uszkodzenie zawiechy



wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: wielblad2 » pt cze 19, 2009 16:46

Trzeba to poprostu dobrze oblukać.


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

golfik1986
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt cze 12, 2009 14:12
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: golfik1986 » pt cze 19, 2009 16:58

wiesz sprezyny wydaja sie dobre ale to tylko ocena tego jak uginam autem na blotniku a w rzeczystosci moze byc inaczej. jutro jade jeszcze raz do mechanika oblukac. a powiedzcie jest jakas rada zeby progi wrocily do starej swietlnosci bo byly idealne a teraz normalnie plakac mi sie chce;/



Awatar użytkownika
Drivwer13
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: czw lut 26, 2009 14:23
Lokalizacja: Głogów
Auto: MK2 , MK7
Kontakt:

Post autor: Drivwer13 » sob cze 20, 2009 09:28

Wydaje mi się że jedynym wyjściem będzie odstawieni tego do blacharza który dobrze to wyciągnie- bez spawarki się nie obejdzie a co za tym idzie również lakierowanie- jeśli chcesz miec oryginał.

[ Dodano: 20 Cze 2009 09:31 ]
I bym zapomniał- jeśli uginasz auto o błotnik to chyba coś za miękko- tak mi się wydaje.



wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: wielblad2 » sob cze 20, 2009 09:38

golfik1986, wiesz sprężyny jeśli nie były ruszane od nowości to już może być czas na nie.Jeśli ktoś już je wymieniał to zależy co wstawił i jakiej długości .łożyska amorów przód i tył też można by wymienić to nie jest droga impreza a poprawi napewno komfort jazdy, przy tejże okazji wstawiamy nowe odboje w amory bo to najszybciej siada.Pozatym możnaby pomyślec czy nie wstawić ciut twardszych sprężynek na przód choćby na próbę -noże ktoś ze znajomków ma leżeć coś takiego na boku w garażu lub chomikarni i wypróbować jaki efekt -czasami doświadczenia dają nowe pomysły i naukę na dalszą eksploatacje i poczynania co do autka.


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

golfik1986
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt cze 12, 2009 14:12
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: golfik1986 » sob cze 20, 2009 12:38

spoksik dzieki wszystkim za rady dzis dorwalem dobrego diagnoste. Drivwer13, sluchaj czego moze to byc wina wlasnie ja da sie go ugiac bo jak kupilem golfa za chinskiego boga nie szlo ugiac stal strasznie sztywno a teraz jednak lekko sie ugina. powiedzial mi ze tuleje na wahaczach do wymiany i w kielichach jakies odbojniki. i tu do was pytanie jakiej firmy kupic te tuleje bo po kupnie je wymienialem a minelo jakies z 8 miechow i juz padly??!! a drugie pytanie co znajduje sie w kielichach amorka odbojniki i cos jeszcze bo w skodzie mialem tam same lozyska a tu nie wiem jeszcze nie rozbieralem i tesh pytanie o firme zeby znow nie kupic wielkiego g... wielblad2, co do sprezyn to nie wiem nic na ich temat osobiscie



wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: wielblad2 » sob cze 20, 2009 19:24

Kup sobie ori wcale nie są takie drogie co do odbojów to też polecam ori, w kielichach masz tylko odboje.


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości