Wymiana gum stabilizatora MK4

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Daniel87
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: wt gru 09, 2008 13:41
Lokalizacja: Wałcz,zachodniopomorskie
Kontakt:

Wymiana gum stabilizatora MK4

Post autor: Daniel87 » sob kwie 25, 2009 09:57

Witam.Ile moze trwac wymiana gum stabilizatora wie moze ktos???


Daniel
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=210566

Awatar użytkownika
szczep
Forum Master
Forum Master
Posty: 1332
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 09:35
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: szczep » sob kwie 25, 2009 12:22

wymieniałem razem ze sworzniami wahacza może z 40-50min



Awatar użytkownika
cosmoo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: czw wrz 04, 2008 19:58
Lokalizacja: GRW / WG XXXXX
Kontakt:

Post autor: cosmoo » ndz kwie 26, 2009 08:53

mi to zajęło 40 min razem z domyciem rąk :grin:

najwięcej mi się zeszło ze zdejmowaniem i zakładaniem kół (zwykły lewarek i 2 drewniane klocki)



kaczy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 11:44
Lokalizacja: Sunshine State
Kontakt:

Post autor: kaczy » ndz kwie 26, 2009 10:06




kylo86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn maja 15, 2006 18:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: kylo86 » ndz kwie 26, 2009 20:48

witam, podłączam się do tematu, mam takie dziwne skrzypienie w czasie jazdy szczególnie jak jest sucho lub ewentualnie wystarczy jak wezmę za błotnik i trochę pobujam, byłem przekonany że to tuleje wahacza i tak się też nastawiłem miałem je jutro odbierać razem z tulejami tylnej belki (też do wymiany) ale teraz się zastanawiam czy tuleje wahaczy to w ogóle dają takie oznaki że rypią czy jednak byłyby z przodu jakieś stuki (tego nie mam) a może to właśnie jednak te gumy stabilizatora i tak kurde nie wiem co robić bo jutro muszę części odebrać, niby komplet tulei wahacza na przednią oś nie jest duży bo to w moim przypadku 72 zł LEMFORDER ale może jak mi podpowiecie czy to w ogóle mogą być one czy jednak te gumy stabilizatora to chyba nie będę się pakował w tą robotę
Ostatnio zmieniony ndz kwie 26, 2009 20:55 przez kylo86, łącznie zmieniany 1 raz.



Daniel87
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: wt gru 09, 2008 13:41
Lokalizacja: Wałcz,zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: Daniel87 » wt kwie 28, 2009 14:29

kylo86 pisze:witam, podłączam się do tematu, mam takie dziwne skrzypienie w czasie jazdy szczególnie jak jest sucho lub ewentualnie wystarczy jak wezmę za błotnik i trochę pobujam, byłem przekonany że to tuleje wahacza i tak się też nastawiłem miałem je jutro odbierać razem z tulejami tylnej belki (też do wymiany) ale teraz się zastanawiam czy tuleje wahaczy to w ogóle dają takie oznaki że rypią czy jednak byłyby z przodu jakieś stuki (tego nie mam) a może to właśnie jednak te gumy stabilizatora i tak kurde nie wiem co robić bo jutro muszę części odebrać, niby komplet tulei wahacza na przednią oś nie jest duży bo to w moim przypadku 72 zł LEMFORDER ale może jak mi podpowiecie czy to w ogóle mogą być one czy jednak te gumy stabilizatora to chyba nie będę się pakował w tą robotę

Witam! To napewno sa gumy stabilizatora ja tez dlugo dochodzilem ale to jednak byly gumy wez sobie popsikaj silikonem i pobujaj autem,jezeli sie uciszy na chwile to napewno gumy.Koszt wymiany to 40zl polecam gumy FEBI,sam wymein ejzeli ci sie chce,banalnie proste.P.S:proponuje odkrecenie lacznika stabilizatora wtedy masz luz z przykreceniem stabilizatora na miejsce.pozdro


Daniel
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=210566

krzysiogreg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 23:27
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: krzysiogreg » czw kwie 30, 2009 13:30

kylo86 pisze:witam, podłączam się do tematu, mam takie dziwne skrzypienie w czasie jazdy szczególnie jak jest sucho lub ewentualnie wystarczy jak wezmę za błotnik i trochę pobujam, byłem przekonany że to tuleje wahacza i tak się też nastawiłem miałem je jutro odbierać razem z tulejami tylnej belki (też do wymiany) ale teraz się zastanawiam czy tuleje wahaczy to w ogóle dają takie oznaki że rypią czy jednak byłyby z przodu jakieś stuki (tego nie mam) a może to właśnie jednak te gumy stabilizatora i tak kurde nie wiem co robić bo jutro muszę części odebrać, niby komplet tulei wahacza na przednią oś nie jest duży bo to w moim przypadku 72 zł LEMFORDER ale może jak mi podpowiecie czy to w ogóle mogą być one czy jednak te gumy stabilizatora to chyba nie będę się pakował w tą robotę
jesli nie są wybite tzn nie stukają podczas jazdy po dziurach a tylko skrzypią, to można spróbować przesmarowania tych gum. Użyj smaru silikonowego lub zwyczajnej wazeliny technicznej (nie używaj zwykłego smaru gdyż uszkadza gumę)
Wymontuj gumę, oczyść i przesmaruj miejsce styku gumy ze stabilizatorem oraz obejmą metalową. Na rok będzie spokój :bigok:

ps. Ja też mam podobny problem, gumy wymieniałem w zeszłym roku (FEBI) i ostatnio pojawiło się to skrzypienie - dziś czeka mnie demontaż i smarowanie :)


Volkswagen - das auto

kylo86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn maja 15, 2006 18:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: kylo86 » sob maja 02, 2009 22:07

krzysiogreg pisze:
kylo86 pisze:witam, podłączam się do tematu, mam takie dziwne skrzypienie w czasie jazdy szczególnie jak jest sucho lub ewentualnie wystarczy jak wezmę za błotnik i trochę pobujam, byłem przekonany że to tuleje wahacza i tak się też nastawiłem miałem je jutro odbierać razem z tulejami tylnej belki (też do wymiany) ale teraz się zastanawiam czy tuleje wahaczy to w ogóle dają takie oznaki że rypią czy jednak byłyby z przodu jakieś stuki (tego nie mam) a może to właśnie jednak te gumy stabilizatora i tak kurde nie wiem co robić bo jutro muszę części odebrać, niby komplet tulei wahacza na przednią oś nie jest duży bo to w moim przypadku 72 zł LEMFORDER ale może jak mi podpowiecie czy to w ogóle mogą być one czy jednak te gumy stabilizatora to chyba nie będę się pakował w tą robotę
jesli nie są wybite tzn nie stukają podczas jazdy po dziurach a tylko skrzypią, to można spróbować przesmarowania tych gum. Użyj smaru silikonowego lub zwyczajnej wazeliny technicznej (nie używaj zwykłego smaru gdyż uszkadza gumę)
Wymontuj gumę, oczyść i przesmaruj miejsce styku gumy ze stabilizatorem oraz obejmą metalową. Na rok będzie spokój :bigok:

ps. Ja też mam podobny problem, gumy wymieniałem w zeszłym roku (FEBI) i ostatnio pojawiło się to skrzypienie - dziś czeka mnie demontaż i smarowanie :)
usterka usunięta, generalnie miałem że tak się wyrażę większy remont bo do wymiany były tuleje tylnej belki i przede wszystkim tylne tuleje wahaczy ale przy okazji zmieniłem też przednie a co do gum to też wymieniłem bo to on wydawały z siebie ten charakterystyczny dźwięk starej wersalki no i polecam zorientować się za oryginałami w ASO w moim przypadku była to różnica 10 zł a podobno jak wyrażali się znajomi posłużą sporo dłużej.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości