eibach -30 + ???

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

ben84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt lis 18, 2008 19:18
Lokalizacja: Brzeg

eibach -30 + ???

Post autor: ben84 » śr kwie 08, 2009 15:16

Witam wszystkich.

Posiadam golfa 3 tdi, jest bardzo miękki i oczywiście wysoki. Nawet w porównaniu do innych aut z seryjnym zawieszeniem mój golf zachowuje się jak łajba. Zamierzam coś z tym zrobić i już kupiłem sprężyny eibach -30mm (eibach, ponieważ wyczytałem, że jest dobry i nie za twardy- tego też bym nie chciał, bo jak wiadomo nasze polskie drogi są bardzo kiepskie).
Jakie możecie polecić amortyzatory do tych sprężyn żeby się szybko nie wykończyły i żeby nie było bardzo twardo???

wiem, że jest kilka opinii na ten temat ale nie wszystkie sie ze sobą pokrywają, więc proszę użytkowników takich sprężyn o konkretną poradę. Z góry dziękuję



Awatar użytkownika
Demoniq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: czw paź 23, 2008 12:39
Lokalizacja: 3-miasto

Post autor: Demoniq » czw kwie 09, 2009 00:10

Ogolnie bylo tego sporo... nie sadze, zeby ktos Ci nagle wyciagnal jakies konkrety niesamowite ;)

Najlepiej mogles kupic calego kita - amorki + sprezyny tej samej firmy. Eibach, Weitec, MTS - do wyboru do koloru
Ogolnie musisz wziac amorki o obnizonym skoku. Z drozszych np. Bilstein B6, a z tanszych komplet MTSa

Pamietaj tez o nowych odbojach i oslonach. Ewentualnie o przednich "poduszkach" amortyzatorow
Ostatnio zmieniony czw kwie 09, 2009 00:12 przez Demoniq, łącznie zmieniany 2 razy.


The quality of the car depends on how good the driver manipulates it

ben84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt lis 18, 2008 19:18
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: ben84 » czw kwie 09, 2009 15:23

No własnie myślałem o bilstein'ach B6, ale wyczytałem (zresztą na tym forum) , że nie mają skróconego skoku i jeszcze ktoś napisał, że mu dobijała zawiecha na nich. Więc sam już nie wiem :?

nie kupiłem całego kitu bo te sprężyny to używki. Poduszki amortyzatorów mam nowe i ogólnie cały przód niedawno robiłem, wszystkie tulejki, sworznie, końcówki dr. itd..



Awatar użytkownika
eldorado84
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 944
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:56
Lokalizacja: lubartów

Post autor: eldorado84 » pt kwie 10, 2009 08:45

amorki tak jako kolega napisał MTS
potem sprawdź czy masz przedni drązek stabilizatora - jeżeli nie to wiadomo że ci buja auto, też mam diesla i już nie buja bo zamontowałem ten drążek - to koszt z gumami i resztą ok 80-100zł (poprawa naprawdę odczuwalna no i na wielki +). Eibach bardzo dobry wybór


http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=10205&start=0
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=54809

- O żesz ty kur.., w chu.. jeb.. twoja mać, pier...ny, zasr.., poje..y kut..s !! - Powiedział marynarz, po czym szpetnie zaklął. ;) ;)

ben84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt lis 18, 2008 19:18
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: ben84 » pt kwie 10, 2009 19:14

Jeszcze się nie zdecydowałem na 100% ale chyba wypróbuje MTS'a, mam nadzieje że nie będzie bardzo twardo.
A stabilizator mam i dobrze się z nim jeździ, to prawda. Wcześniej miałem mk3 w benzynie bez stabilizatora i długie zakręty z większą prędkością musiałem brać na trzy razy :x ,



Awatar użytkownika
eldorado84
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 944
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:56
Lokalizacja: lubartów

Post autor: eldorado84 » sob kwie 11, 2009 19:10

ben84 pisze:Jeszcze się nie zdecydowałem na 100% ale chyba wypróbuje MTS'a, mam nadzieje że nie będzie bardzo twardo.
A stabilizator mam i dobrze się z nim jeździ, to prawda. Wcześniej miałem mk3 w benzynie bez stabilizatora i długie zakręty z większą prędkością musiałem brać na trzy razy :x ,
eibach + mts - nie powinno być żle, a nawet sądze że będzie dobrze
pozdr


http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=10205&start=0
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=54809

- O żesz ty kur.., w chu.. jeb.. twoja mać, pier...ny, zasr.., poje..y kut..s !! - Powiedział marynarz, po czym szpetnie zaklął. ;) ;)

Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » pn kwie 13, 2009 01:25

Demoniq pisze:Ogolnie musisz wziac amorki o obnizonym skoku. Z drozszych np. Bilstein B6, a z tanszych komplet MTSa
hmm, przy -30mm jest to konieczne? :chytry: takie amorki to już chyba poniżej -40mm..
pytam bo też mam zamiar zaopatrzenia się w eibach'y pro-kit i zamontowania ich na seryjnych amorkach..
poza tym, chyba każdy amortyzator o krótszym skoku jest twardszy od serii.. tak mi się wydaje, a jeśli tak nie jest to proszę wyprowadźcie mnie z błędu..
Ostatnio zmieniony pn kwie 13, 2009 01:26 przez EnJoy, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
eldorado84
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 944
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:56
Lokalizacja: lubartów

Post autor: eldorado84 » pn kwie 13, 2009 09:06

EnJoy pisze:
Demoniq pisze:Ogolnie musisz wziac amorki o obnizonym skoku. Z drozszych np. Bilstein B6, a z tanszych komplet MTSa
hmm, przy -30mm jest to konieczne? :chytry: takie amorki to już chyba poniżej -40mm..
pytam bo też mam zamiar zaopatrzenia się w eibach'y pro-kit i zamontowania ich na seryjnych amorkach..
poza tym, chyba każdy amortyzator o krótszym skoku jest twardszy od serii.. tak mi się wydaje, a jeśli tak nie jest to proszę wyprowadźcie mnie z błędu..
a jaką masz pewość że usiądze -30?? Np. mój TD podobnie waży jak 2.0GTI i od niego mam sprężyny i powiem szczerze że bardziej usiadł niż GTI.
Zgadza się amor o krótszym skoku jest twardszy od seri i co z tego - czyli ma inną charakterystykę niż seria. I teraz chcesz pakować sprężyne sportową o sportowej charakterystyce do amora seryjnego o tzw. "cywilnej" charakterystyce? czy wstadzić amora o sportowej charakterystyce?


http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=10205&start=0
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=54809

- O żesz ty kur.., w chu.. jeb.. twoja mać, pier...ny, zasr.., poje..y kut..s !! - Powiedział marynarz, po czym szpetnie zaklął. ;) ;)

Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » pn kwie 13, 2009 12:26

eldorado84 pisze:I teraz chcesz pakować sprężyne sportową o sportowej charakterystyce do amora seryjnego o tzw. "cywilnej" charakterystyce?
no z tego co wiem, to liniowe eibach'y bardziej nadają się do komfortowej jazdy, nie sportowej... co innego progresywne.
Poza tym sporo osób ma takie zestawy na swoim aucie (eibach pro-kit + amory seria) i sobie chwalą, nic nie dobija, nic nie obciera..
Głównie ta zawiecha ma posłużyć do poprawienia wyglądu autka, bo gdyby bardziej chodziło o prowadzenie się to wiadomo, że inne amorki będą bardziej odpowiednie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości