zawieszenie, wymiary - prosba o pomoc

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Szumal
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: sob sie 16, 2008 21:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Szumal » pt mar 27, 2009 17:30

To może i ja się podziele wrażeniami.
Mam golfa IV TDI ALH Sport Edition. Wczoraj został do niego wrzucony zawias:
sprężyny H&R o numerze 29527 i deklarowanym obniżeniu ok 50-45mm
do tego komplet amorów Bilstein B8. Obecnie furak stoi na oponach 195/65/15.

Sprawcy gleby:
Obrazek

Auto usiadło mało - na mój gust dużo za mało :otepienie:
Generalnie z wyglądu jestem rozczarowany.
Oto kilka fotek na seryjnym zawiasie:

przód: tył:
ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

Po zmianie zawiasu jest tak:

przód: tył:
ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

Czy ktoś wie dlaczego autko siadło tak niewiele pomimo założenia tak mocno obniżających springów? Róznica jest rzędu 2-3 cm a miało być 4-5...

Pozdrawiam,
Ostatnio zmieniony pt mar 27, 2009 17:35 przez Szumal, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Demoniq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: czw paź 23, 2008 12:39
Lokalizacja: 3-miasto

Post autor: Demoniq » sob mar 28, 2009 07:43

No z tego co mowia koledzy to jak troche pojezdzisz to napewno jeszcze powinno pojsc Ci auto w dol.
Dawca_Nerek zakladal springi -30 Eibacha, a obnizylo mu rowno 40mm - tak twierdzi. Tylko dla mnie jest to troche dziwne bo oznaczaloby, ze przod jego golfa przed zmiana sprezyn, stal na 69 cm (mierzylem ostatnio golfy na ulicach i ZADEN nie mial wiecej z przodu jak 66cm) a tyl prawie na 70cm. To u mnie w golfie sa dosc nowe sprezyny na tyle i auto stoi na niecale 68 cm - to jest bardzo wysoko. Miedzy kolo a nadkole moge wlozyc pionowo zacisnieta piesc.
Moze wypowie sie czy jeszcze bardziej mu auto zeszlo jak zmierzy ponownie...

Czekamy jeszcze na Kaktusa...

pozdro


The quality of the car depends on how good the driver manipulates it

Awatar użytkownika
Kajzer-K1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: ndz kwie 13, 2008 20:52
Lokalizacja: Chełmsko Śląskie dolny śląsk(okolice Kamiennej Góry)
Kontakt:

Post autor: Kajzer-K1 » sob mar 28, 2009 09:12

Dawca_Nerek zakladal springi -30 Eibacha, a obnizylo mu rowno 40mm - tak twierdzi.
Witaj
Może sprężyny były używane że obniżyły o więcej niż producent zakładał ewentualnie może nie od tego silnika.
Trzeba było by to sprawdzić
Pozdrawiam


Obrazek
Moja BORA AHF 110 KM
viewtopic.php?f=89&t=230177" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Szumal
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: sob sie 16, 2008 21:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Szumal » ndz mar 29, 2009 00:32

Demoniq pisze:No z tego co mowia koledzy to jak troche pojezdzisz to napewno jeszcze powinno pojsc Ci auto w dol.
Dawca_Nerek zakladal springi -30 Eibacha, a obnizylo mu rowno 40mm - tak twierdzi. Tylko dla mnie jest to troche dziwne bo oznaczaloby, ze przod jego golfa przed zmiana sprezyn, stal na 69 cm (mierzylem ostatnio golfy na ulicach i ZADEN nie mial wiecej z przodu jak 66cm) a tyl prawie na 70cm. To u mnie w golfie sa dosc nowe sprezyny na tyle i auto stoi na niecale 68 cm - to jest bardzo wysoko. Miedzy kolo a nadkole moge wlozyc pionowo zacisnieta piesc.
Moze wypowie sie czy jeszcze bardziej mu auto zeszlo jak zmierzy ponownie...

Czekamy jeszcze na Kaktusa...

pozdro
Obawiam sie ze u mnie duzo juz nie siadzie bo sprezyny nie są nowe wiec co sie mialy ubic to sie ubiły. Eh chciałbym jeszcze z centymetr na przodzie i ze 2 z tyłu...
Jak ktoś chce zachowawcze obnizenie to polecam tyle co u mnie - dziury mu nie straszne a i pod kraweznik nie za duzy mozna tez sie wspiąć jak ktos chce bardzo ;)

A u Dawcy_Nerek widzimy na foto tylko stan po obnizeniu a przed nie ma wiec smiem twierdzic ze -40 nie siadło bo tak jak mowisz zaden golf nie stoi 69-70 cm do nadkola...



Awatar użytkownika
Kaktus_dj
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: wt paź 03, 2006 22:25
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: Kaktus_dj » pn mar 30, 2009 00:52

udało mi się zmierzyć i :
przód opony 205/50 17" 63cm
tył opony 225/45 17" ok 65(dokladnie nie pamietam)

mierzyłem wg. nadkola jak wy , postaram się jeszcze jutro sprawdzić czy wymiary są jakie opisałem. o dziwo sprężyny miałybyć dedykowane pod tdi, jednak sporo niżej przód poszedł jak zauważyliście
Ostatnio zmieniony pn mar 30, 2009 01:01 przez Kaktus_dj, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
owcy2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 09:48
Lokalizacja: tu i tam

Post autor: owcy2 » pn mar 30, 2009 10:36

A ja właśnie mierzyłem różne golfy TDI i większość z nich miała ok 68-69cm od ziemi.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości