gluche uderzenie

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

pawel1985x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw paź 23, 2008 20:40
Lokalizacja: milicz

gluche uderzenie

Post autor: pawel1985x » pn sty 26, 2009 17:05

witam ostatnio zaobserwowalem podczas jazdy ze podszas wjechania w dziure sluchac takie gluche uderzenie kola i nie wiem co moze byc jutro chce jechac na czepaki i zobaczyc w jakim stanie sa amorki ale nie wydaje mi sie zeby to bylo od amorkow czy moze to meic zwiazek z jakimis tulejami lub czyms innym dodam ze slychac to na jednej stronie od kierowcy z przodu jakwjezdzalem 2 strona to nic takiego nie bylo slycac kolo dokrecone podnioslem na lewarku nic nie latalo prosze o pomoc



flogwv
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn sty 26, 2009 21:59
Lokalizacja: Polska

Post autor: flogwv » pn sty 26, 2009 22:14

miałem to samo... amorki mialem dobre, przyczyna to tuleje na amortyzatorach przednich (o ile stuka Ci z przodu) takie z łożyskami... koncza sie na naszych super drogach. sam mozesz sobie to sprawdzic...podnies auto lewarkiem przy kole co stuka i jak juz bedzie kolo nad ziemia zlap za kolo jakbys chcial podniesc auto, jesli wyczuwasz luz to 100% tuleje. koszt ok. 50zł/szt + wymiana no i jak Ci zbieznosc ucieknie to jeszcze + zbieznosc. pozdrawiam



Awatar użytkownika
eldorado84
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 944
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:56
Lokalizacja: lubartów

Re: gluche uderzenie

Post autor: eldorado84 » ndz lut 01, 2009 13:22

pawel1985x pisze:witam ostatnio zaobserwowalem podczas jazdy ze podszas wjechania w dziure sluchac takie gluche uderzenie kola i nie wiem co moze byc jutro chce jechac na czepaki i zobaczyc w jakim stanie sa amorki ale nie wydaje mi sie zeby to bylo od amorkow czy moze to meic zwiazek z jakimis tulejami lub czyms innym dodam ze slychac to na jednej stronie od kierowcy z przodu jakwjezdzalem 2 strona to nic takiego nie bylo slycac kolo dokrecone podnioslem na lewarku nic nie latalo prosze o pomoc
możliwe że nakrętka się poluzowała ta która skręca poduche górną. Podniesiesz maskę i zdejmujesz (jak masz) plastikową okrągłą osłonę od amora. tam jest taki tależ okrągły a w środku wystaje kawałek pręta z gwintem (to jest amor :grin: ) i jest tam wkręcona nakrętka która lub się obluzować.
może to być też wywalona górna poduszka (z łożyskiem) amortyzatora. Sprawdź też sfożeń wahacza i tuleje na wahaczu; chyba że masz luz na tzw. "gruszce" drążka kierowniczego, która jest wkręcona w maglownice


http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=10205&start=0
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=54809

- O żesz ty kur.., w chu.. jeb.. twoja mać, pier...ny, zasr.., poje..y kut..s !! - Powiedział marynarz, po czym szpetnie zaklął. ;) ;)

Awatar użytkownika
Adek99
_
_
Posty: 991
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 14:26
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Adek99 » ndz lut 01, 2009 13:37

Witam!!!
Ja mam podobny problem co pawel1985x, gdyż wczoraj wymieniłem tulejki i sworznie i nadal jest tak samo!!! Także proszę o pomoc!!



Awatar użytkownika
eldorado84
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 944
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:56
Lokalizacja: lubartów

Post autor: eldorado84 » ndz lut 01, 2009 13:39

Adek99 pisze:Witam!!!
Ja mam podobny problem co pawel1985x, gdyż wczoraj wymieniłem tulejki i sworznie i nadal jest tak samo!!! Także proszę o pomoc!!
sprawdź poduche górną, nakrętke od poduchy górnej, drążek kierowniczy.


http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=10205&start=0
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=54809

- O żesz ty kur.., w chu.. jeb.. twoja mać, pier...ny, zasr.., poje..y kut..s !! - Powiedział marynarz, po czym szpetnie zaklął. ;) ;)

Awatar użytkownika
Adek99
_
_
Posty: 991
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 14:26
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Adek99 » pn lut 02, 2009 20:48

pawel1985x, już wiem skąd to głuche uderzenie. Byłem właśnie u mechanika i powiedział że to wina gum drążka stabilizatora!! Puka na małych dołkach!!! Koszt ok 30zł!! :bigok:
PozdraVWiam!!! :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości