zawieszenie GTI

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » pn sty 26, 2009 13:29

i tu wlasnie jest plus gwinta.... ze mozesz sobie dopasowac do danych felg ;) mimo wszystko najwiecej sprzedaje gwintów bo maja swoje plusy ;)


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 467
Rejestracja: śr lis 14, 2007 12:32
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Post autor: PiotrTDI » pn sty 26, 2009 14:00

a ile u Ciebie kosztuje gwint?? oczywiście po zniżkach dla forumowiczów??? :chytry:



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » pn sty 26, 2009 22:06

w takich sprawach wal na PW ;)


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
crash50
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 18:00
Lokalizacja: Zator
Kontakt:

Post autor: crash50 » pn lut 16, 2009 09:48

Witam,

jak kupiłem mojego golfa 3 Cabrio miał obizone zawieszenie, niestety uwazam ze to zupełnie nie na nasze dorgi jest...oczywiscie jezdzi sie super ale za twardo. po wymianie zawieszenia załozyłem springi z przodu od golfa 1.9 TDI a mam 2.0 E 115 , kupilem je niedrogo a gosc powiedzial ze w kazdym sa takie same...niestety chyba nie bo mi buja autem jak polonezem!!! amorki mam monroe. Nie chce miec przesadnie miekkiego zawieszenia ani tez przesadnie twardego i niskiego, bo pod domem zahaczam zderzakiem. Co myslicie o oryginalnych springach z golfa GTI?? Czy sa twardsze od np wersji 1.8 CL i samochód jest nieco nizszy? A co na temat zawiechy gwintowanej? czy przy maksymalnym podniesieniu auta bedzie twardszy, ale nie przesadnie i wysoki tak jak np oryginalne GTI??



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » pn lut 16, 2009 09:56

kolego.. poczytaj no forum przeciez o takich rzeczach bylo na peczki...


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
crash50
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 18:00
Lokalizacja: Zator
Kontakt:

Post autor: crash50 » pn lut 16, 2009 17:38

kocham takie odpowiedzi i grzebanie pol dnia po forum:-) dzieki

[ Dodano: 16 Lut 2009 16:42 ]
MAPET tylko z tego co widze jestes naprawde znawca w tym temacie...mysle ze w dwoch zdaniach mozesz odpowiedziec mi na wszystkie moje pytania... :chytry: ale coz, szukam, moze znajde cos;) pozdro

[ Dodano: 16 Lut 2009 17:21 ]
dobra, cos nie cos znalazłem:) wiec zrobie tak, napewno kupuje gazowe amorki ktore jak sie dowiedziałem sa sztywniejsze od olejowych to raz...druga sprawa to sprężyny...czy jak założe z VR6 to auto nie bedzie za wysoko? chodzi mi o to ze przeciez VR6 ma ciezszy przód...

http://www.allegro.pl/item549984890_gol ... ginal.html

chodzi mi konkretnie o te springi, z tego co sprzedawca odpisał na maila maja wyskosc 35 cm luzem

z góry dzieki za pomoc

[ Dodano: 16 Lut 2009 17:47 ]
aha i jakie ew gazowe polecacie...



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » pn lut 16, 2009 22:23

jak nei chcesz miec gleby to olej gwint...

dla meni seria gti czy jak ja mailem 2 vr6 to tez nie zaciekawie sie na tym smiga tez buja itd ;)


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

czesiunaldo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob lis 01, 2008 13:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: czesiunaldo » pt lut 20, 2009 20:16

MAPET Witam Kolego. Słuchaj Moje skromne MK3 ABU ma padaki z tyłu amorki. Co byś proponował bo przeglądam teraz właśnie katalog FOTA i są np.
Delphi
KAGER
SACHS
OPTIMAL
Ale zastanawiam się nad KYBa na tył tylko nie wiem czy gazy czy oleje...
A co do pytań to jeszcze jak włoże do normalnej zawiachy rozpórke na przód to usztywnie go deczko czy bez różnicy pozostanie?
A o hamulcach pogadamy kiedy indziej bo tez bym się coś potrzebował doradzić...
Pozdr. ;)


[i

Awatar użytkownika
dan_25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1161
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 18:54
Lokalizacja: Woźniki [ SLU ]
Kontakt:

Post autor: dan_25 » pt lut 20, 2009 23:33

czesiunaldo pisze:MAPET Witam Kolego. Słuchaj Moje skromne MK3 ABU ma padaki z tyłu amorki. Co byś proponował bo przeglądam teraz właśnie katalog FOTA i są np.
Delphi
KAGER
SACHS
OPTIMAL
Ale zastanawiam się nad KYBa na tył tylko nie wiem czy gazy czy oleje...
A co do pytań to jeszcze jak włoże do normalnej zawiachy rozpórke na przód to usztywnie go deczko czy bez różnicy pozostanie?
A o hamulcach pogadamy kiedy indziej bo tez bym się coś potrzebował doradzić...
Pozdr. ;)
jak już kupujesz amory to od razu kup sobie sport z regulacją talerzyka np. MTS :hmm: będziesz miał tył trochę sztywniejszy i lekką regulację :grin:
z firm które wymieniłeś to bym proponował SACHS ale model Adwentage są to bdb amortyzatory gazowe sam jeździłem na takich prawie 4 lata i to bezproblemowo :hmm:


MK III >> mój zielony dupoVWóz :hmm:
viewtopic.php?f=88&t=199091" onclick="window.open(this.href);return false;

MK I >> moja nowa zabawka :satan:
viewtopic.php?p=3387489#3387489" onclick="window.open(this.href);return false;

czesiunaldo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob lis 01, 2008 13:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: czesiunaldo » pt lut 20, 2009 23:45

dan_25 pisze:jak już kupujesz amory to od razu kup sobie sport z regulacją talerzyka np. MTS :hmm: będziesz miał tył trochę sztywniejszy i lekką regulację :grin:
z firm które wymieniłeś to bym proponował SACHS ale model Adwentage są to bdb amortyzatory gazowe sam jeździłem na takich prawie 4 lata i to bezproblemowo :hmm:
Znalazłem taki zestaw: http://www.mapet-tuning.com/sklep/golf-vento-p-953.html Podejdzie on na normalne sprężyny? Bo już nawet kiedyś myślałem o tych MTSach tak Ci powiem prawdę. Tylko przód na razie mam w miarę ok, tył siadł wiec myślałem o samym tyle i z tego co słyszałem to KYBe proponują. Ale znający się forumowicze zawsze mają u mnie decydujące zdanie :)


[i

Awatar użytkownika
dan_25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1161
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 18:54
Lokalizacja: Woźniki [ SLU ]
Kontakt:

Post autor: dan_25 » pt lut 20, 2009 23:59

czesiunaldo pisze:
dan_25 pisze:jak już kupujesz amory to od razu kup sobie sport z regulacją talerzyka np. MTS :hmm: będziesz miał tył trochę sztywniejszy i lekką regulację :grin:
z firm które wymieniłeś to bym proponował SACHS ale model Adwentage są to bdb amortyzatory gazowe sam jeździłem na takich prawie 4 lata i to bezproblemowo :hmm:
Znalazłem taki zestaw: http://www.mapet-tuning.com/sklep/golf-vento-p-953.html Podejdzie on na normalne sprężyny? Bo już nawet kiedyś myślałem o tych MTSach tak Ci powiem prawdę. Tylko przód na razie mam w miarę ok, tył siadł wiec myślałem o samym tyle i z tego co słyszałem to KYBe proponują. Ale znający się forumowicze zawsze mają u mnie decydujące zdanie :)
podejdzie :grin: ale jak już myślisz kupić 4szt to na twoim miejscu bym założył tylko tył a na wiosnę kup sobie jakieś springi i załóż kompletny kit :hmm: a springi w używce jak poszukasz to za 100pln wyrwiesz bez problemowo a nawet czasem się trafią taniej :hmm:


MK III >> mój zielony dupoVWóz :hmm:
viewtopic.php?f=88&t=199091" onclick="window.open(this.href);return false;

MK I >> moja nowa zabawka :satan:
viewtopic.php?p=3387489#3387489" onclick="window.open(this.href);return false;

czesiunaldo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob lis 01, 2008 13:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: czesiunaldo » sob lut 21, 2009 08:36

dan_25

Wiesz nie przypalam ale małe rozeznanie na forum trza zrobić- zawsze ktos fajnie ciekawie doradzi. Tylko co na tył te MTSy?? Czy cos innego bo pasi mi usztywnic go deko.


[i

Awatar użytkownika
dan_25
Forum Master
Forum Master
Posty: 1161
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 18:54
Lokalizacja: Woźniki [ SLU ]
Kontakt:

Post autor: dan_25 » sob lut 21, 2009 13:31

czesiunaldo pisze:
dan_25

Wiesz nie przypalam ale małe rozeznanie na forum trza zrobić- zawsze ktos fajnie ciekawie doradzi. Tylko co na tył te MTSy?? Czy cos innego bo pasi mi usztywnic go deko.
jak chcesz go usztywnić to pakuj MTS-y bo są dobre jakościowo i dużo osób je chwali :grin: no i oczywiście przyjemne cenowo :hmm:

PS uderz do użytkownika MAPET

pozdro :okej:


MK III >> mój zielony dupoVWóz :hmm:
viewtopic.php?f=88&t=199091" onclick="window.open(this.href);return false;

MK I >> moja nowa zabawka :satan:
viewtopic.php?p=3387489#3387489" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości