jakie zawieszenie do bory tdi

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

kamiltar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt wrz 05, 2008 19:58
Lokalizacja: londyn/hayes

jakie zawieszenie do bory tdi

Post autor: kamiltar » pt paź 10, 2008 16:35

chce obnizyc auto i niewiem co kupic, prosze doradzcie mi.
chce auto posadzic nizej o ok 30-40mm. Pytanie jakie sprezyny sa dobre i z jakimi amortyzatorami to polaczyc.

Lub wariant drugi to gwintowane zawieszenie, ale czy moge je ustawic tak ze bedze sztywniej, w miare komfortowo i nizej o np 40? A moze jak gwint to poprostu plomby z zebów i tyle?

bora sedan tdi.



Grexon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr sie 27, 2008 11:19
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Grexon » pt paź 10, 2008 18:44

Jeśli masz odpowiednią gotówkę kup zawieszenie gwintowane KW V2... Przy tym zawieszeniu możesz regulować sobie jak chcesz wysokość i twardość zawieszenia... ;)



Awatar użytkownika
MarcoVW
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 962
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: MarcoVW » sob paź 11, 2008 12:20

Najprostsze wyjscie to montaz sprezyn sportowych o obnizeniu wg twojego uznania -35 lub -40, na seryjne zwykle amorki. Jak chcesz sztywniej to zakladasz amorki sportowe.
Gwint to plynna regulacja wysokosci w dol (zawiasem gwintowym nie podniesiesz auta) np do -80. Zawiasy gwintowe wystepuja tez z z plynna regulacja twardosci amorkow, np gwint Weiteca. Wszystko zalezy od danego modelu gwintu.

KW variant 2 to jedne z najlepszych zawiasow, praktycznie chyba najlepsze.

Jak siedzisz w Angli to na tamtym rynku kupisz niezly zawias Gmax albo Vmax za dobre pieniadze.



kamiltar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt wrz 05, 2008 19:58
Lokalizacja: londyn/hayes

Post autor: kamiltar » sob paź 11, 2008 13:14

http://cgi.ebay.co.uk/NEW-COILOVER-VW-G ... 286.c0.m14

http://cgi.ebay.co.uk/VW-GOLF-MK-IV-MKI ... 286.c0.m14

ogolnie to ze sprawnosci amortyzatorow niewiele zostalo bo auto mi plynie, a tylne amortyzatory stukaja, takze i tak mam je wymienic na przeglad ktory mam za tydzien.

podalem dwa linki, nad tym drugim sie zastanawiam... czy ktos moze na tym jezdzi?
i co sadzicie o takim rozwiazaniu, chodzi mi o firme no i czy za taka cene jest dobry produkt?



Awatar użytkownika
luki-TDI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pt mar 28, 2008 22:42
Lokalizacja: Stary Sącz/Kraków
Kontakt:

Post autor: luki-TDI » sob paź 11, 2008 13:48

Proponuje również KONI Sport - amorki z regulkacja twardości oraz sprężynki -40mm. Założyłem już kilka takich zestawów i wszyscy zadowoleni. Trwałość KW jak i Koni uważam za jedną z najtrwalszych.
Mam w ofercie zestwy KONI.
Pozdrawiam


KINGSOFT CHIPTUNING - MODYFIKACJE DIESEL - BENZYNA
Łukasz kom 793-599-009 gg:1195240 Stary Sącz ul. Wegierska 17 B
www.kingsoft.com.pl
Oddzial:Bartek tel. 606659392 Ostrowiec Świętokrzyski

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości