Podwyższone zawieszenie w Golfie IV / octavi

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

grzegorzp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: pt sie 15, 2008 11:48
Lokalizacja: warszawa - rembertów

Podwyższone zawieszenie w Golfie IV / octavi

Post autor: grzegorzp » pn wrz 01, 2008 21:30

Wiem, że połowa z was mnie zje za to co chcę zrobić ale....:)
Poruszam się często po budowach i innych polnych drogach, no i cały czas po dziórawych polskich “drogach”.
Dlatego chciałbym podwyższyć zawieszenie w swoim Golfie IV.
Jeździłem identycznym samochodem bo Skodą Octavią I , zwaną teraz tour, samochód miał w opcji zawieszenie fabrycznie podwyższone o 30mm i jeździło mi się tym doskonale.
Czy wie ktoś z was gdzie szukać takiego zawieszenie? Czy może bilstein ma coś takiego w swojej ofercie? Jeżeli tak to jak się to nazywa.



Awatar użytkownika
MarcoVW
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 962
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: MarcoVW » wt wrz 02, 2008 09:35

Wyzsze zawieszenie do dziur na drogach nic nie poprawi. Bo to chodzi o komfort i twardosc mcpersonów. Do dziur zazwyczaj jak najmiększe, jezdzimy na zładowanych :lol: co z kolei jest niestabilnym zawieszeniem dla pokonywania zakretów.

W odp na twoje pyt są podkładki dystansowe Weitec pod sprezyny . Spring Distans Kit Offroad Optik

http://www.weitec.de/de/index_d.html



grzegorzp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: pt sie 15, 2008 11:48
Lokalizacja: warszawa - rembertów

Post autor: grzegorzp » wt wrz 02, 2008 12:00

nie chodzi tylko o komfort, raczej głównie o to by nie bawić się w spychacz na budowie i na łące, bo nie lubie jak mi coś chrobocze po podwoziu. dlatego chcę podnieść, a jeździłem na fabrycznie podniesionej octavi i było akurat to czego potrzebuje, ale jak pytam w sklepach to najczęściej nic nie wiedzą


to jest to fabryczne? Spring Distans Kit Offroad Optik, nie zaglądałem tam ale wydaje mi się, że jednak po prostu dłuższe amorki i springi wkładają, i tego właśnie szukam
Ostatnio zmieniony wt wrz 02, 2008 12:11 przez grzegorzp, łącznie zmieniany 2 razy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości