Jeżdze nisko, leże na glebie, grunt to zawieszenie :)

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Sebaw28
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn lut 18, 2008 11:19
Lokalizacja: szczecin/g. zelechowo
Kontakt:

Post autor: Sebaw28 » czw mar 13, 2008 22:09

sas_gti pisze:Miedzy innymi z tego wzgledu powinno sie wsadzac obciazenie na fotel (tyle i tam gdzie przewaznie ktos siedzie, w praktyce wklada sie jeden balast na fotel kierowcy)

w jakiej praktyce!!!!!!!!!!!! jak ludzie sie nudza to wymyslaja takie rzeczy


MOJE MK3
http://picasaweb.google.pl/sebaw28/Podpis#

[img]http://images32.fotosik.pl/273/7e4d474a21d5967emed.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Dioda83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn mar 14, 2005 13:31
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Dioda83 » sob mar 15, 2008 13:48

Witajcie ponownie, czy ktoś może testował te cuda z aukcji => aukcja
co o tym sądzicie? :bajer:


SPRZEDAJĘ
Mój Mk2
Obrazek
www.wsercupolska.org

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » sob mar 15, 2008 14:57

o poiluretanach mozesz poczytac na forum, uzyj szukajki
Co do tej fimry to gadalem z gosciem co to robi i mówi ze dopiero wczhodzą na rynek stąd taka cena. Ten sprzedawca ma tez inny zestaw za 176
Jezeli chcesz to puszukam maila od nich w ktorym podano mi dane dotyczące wytrzymałości.
Mozna to porównać z ofertą np tej firmy http://www.poliuretan.olkusz.pl/

[ Dodano: Sob Mar 15, 2008 14:49 ]
w jakiej praktyce!!!!!!!!!!!! jak ludzie sie nudza to wymyslaja takie rzeczy
Zapewniam Cie ze nie jest to wymysł ludzi ktorzy sie nudzą, tylko ktorzy znają sie na rzeczy i do sprawy podchodzą maksymalnie fachowo. Proponuję pogadać z kimś kto ma papier na ustawianie geometri, bo widze ze mi nie jestes w stanie uwierzyc, albo z kimś kto ustawia gemoetrię do sportu a zmienisz zdanie. nie wiem czy wiesz ale złe cisnienie w oponach podczas ustawainia geo wpływa na jej "jakosc". Jesli tego nie akceptujesz to nie dziwi mnie ze nie akceptujesz tez potrzebyi obciazenia fotelu i uzwasz to za wymysł ludzi ktorzy sie nudza
Ostatnio zmieniony sob mar 15, 2008 15:50 przez sas_gti, łącznie zmieniany 4 razy.



Awatar użytkownika
mocny87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pt lut 23, 2007 21:26
Lokalizacja: Kościerzyna
Kontakt:

Sprostowanie :P

Post autor: mocny87 » ndz mar 16, 2008 21:53

Siemka
Postaram się wam to trochę sprostować. Krótko i zwięźle bez zbędnych pierdół (nigdy nie będzie tak jak byście sobie to życzyli. coś ceną czegoś ;))

Zaczynam moją opowieść: :)
A więc, moje mk3 zakupiłem na początku poprzedniego roku.Pierwszą większą modyfikacją którą zrobiłem po 3 dniach była właśnie gleba :) jestem ogółem maniakiem uziemienia :)
Pierwsze zawieszenie które zawitało w moim to komplet sprężyn (czerwone 80-60) oraz amortyzatory o krótkim skoku na przodzie (żółte) na oponkach 195/45/15.Na tym zawieszeniu przejechałem 60 tyś km od kwietnia 2007 do lutego 2008
Obecnie od miesiąca mam wstawione na tylną belkę gwintowane oraz fele 16/9 et 30 z chwilowymi naciągniętymi oponkami 205/50 (mają być 235/35).

Do tej pory nigdy nie narzekałem :green_fuck:

Popieram Mapeta
MAPET pisze:
bongo pisze:Może troszke nie na temat ale napisze to.Po kiego diabła robić glebe,płacić ciężką kase za to
i pózniej jezdzić jak z jajkiem na masce?Dla wyglądu i lansu?
dla lepszego zachowania auta na drodze? dla lepszych hamulcow? i w koncowej fazie dla fajnego wygladu?

zahamus sobie autem na seryjnej zawieszce a pozniej dam ci zahamowac moim albo najlepeij zahamuj tym samym po zalozeniu sportowego zawiasu..
tyl si enie unosi przod nei nurkuje masz zdecydowanie lepsza skutecznosc hamowania bo tylne kola nie odrywaja sie od ziemi i hamuja...

inny przyklad... jechalem astra z wujem .. w zakret wchodzil ok 40 km/h zakret ok 90 stopni
nastepnego dnia pokazalem mu jak ja wjezdzam tam 80 km/h i bez stresu!
wiec mi nei mowcie ze sportowy zawias to jakis lans...
thomas_pl pisze:Moj brat mial gelebe w MK3 i ja po przejechaniu jego autem 50 km powiedzialem,ze nigdy u mnie nie bedzie gleby:P Miska nie zawadzalo sie - przynajmniej jemu sie nie zdarzylo, ale podloga,progami nie raz zawadzil:( I wiem,ze kiedys na koleinach caly spod przetarl jak w 5 osob z bagażem jechal;]
bo z tym trzeba umiec jezdzic to nei jest zabawka dla "zwykłych" ludzi... moj ojciec czy zona tez by nie dali rady...
jawel pisze:Jeśli ktoś jeździ mało i ceni super wygląd polecam glebe, ale jeśli jak ja używa samochodu codziennie do normalnej jazdy
jezdze sporo i codziennie i do pracy i w teren i sobei daje rade nei narzekam...
To trzeba kochać :P i czuć auto :green_fuck:
Nie polecam dla słabych driver-ów :grin:

Robie sporo kilometrów po pomorzu i czasem nawet po polnej w lesie :P i co? i daje rade.Trzeba walczyć na drodze.Jak wam Ciężko tak jeździć? to w górę autko i macie fotel bujany albo na stronę pasażera :P

Nie. no teraz to tak na poważnie:
Dam wam link do mojej stronki i zobaczcie sobie moją glebę od początku postu.
Moje MK3

Chcecie sie przekonać?To zapraszam na przejażdżkę po krętych zakrętach z dożą prędkością. Obiecuje ze przekonam was jakie to bezpieczne :okej:

Nie zdąża sie wam omijać pijanego pieszego na ciemnej drodze?
Na moim zawieszeniu mogę kręcić kierownica w lewo i prawa tak szybko jak potrafię (a wolno nie krece :green_fuck: a auto zachowuje sie tak jak powinno nawet przy 140 km/h (na suchej nawierzchni). Moim 75 konnym silnikiem na mieście udawało mi sie zostawiać samochodu (na seryjnym zawieszeniu) o mocy nawet do 140 kucy. Wiec to samo mówi za siebie.To Tyle :satan:

Nie przekonuje ale polecam :P dla najlepszych :jezor:
Obrazek



Awatar użytkownika
Czerwień
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: sob mar 01, 2008 17:59
Lokalizacja: Kościerzyna
Kontakt:

Post autor: Czerwień » ndz mar 16, 2008 22:03

Ja w swoim golfiku rowniez mam sport sprezyny i amory... w winklach smiga sie extra:D i tutaj jest faktycznie przewaga nawet nad autami z duzo wieksza moca:) Do tego kubełkowe fotele i jest bajeczka:D przynajmniej ja tak mam i bardzo mi sie podoba jazda na takim setupie :D



Awatar użytkownika
vwosiu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 767
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 14:46
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: vwosiu » ndz mar 16, 2008 22:16

mocny87, popieram twą wypowiedz w 100%
od tygodnia mam na aucie glebe -60 przod i tył - 40 choc siadło wiecej tak mi sie wydaje :grin: ale wrażenia z jazdą sa bez porownania duzo lepsze wiadomo cos kosztem czegos :) mało praktyczne jesli chodzi o parkowanie wjazdy na chodniki ale co z tego wole zaparkowac gdzie indziej a wrazenia z jazdy miec lepsze apetyt rośnie wmiare jedzenia :grin: kiedys bedzie nizej do seri nie wroce chocby mi miały plomby wypaść :green_fuck:



Awatar użytkownika
Maro_GT
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 23:59
Lokalizacja: Gdańsk / Orneta / NLI
Kontakt:

Post autor: Maro_GT » ndz mar 16, 2008 23:05

Ja mam takie pytanie. Postanowiłem zbliżyć do powierzchni ziemi mojego mk3. Tylko nie wiem jeszcze jaki zawias wybrać. Dzisiaj na alledrogo znalazłem takie coś http://www.allegro.pl/item329385848_spo ... mk_ii.html , jest ono używane, może napisze ktoś czy zawias firmy APEX jest dobry czy nie, a cena tego jak na używke nie jest za wysoka? Bo tak patrze że w dorzucam 150 zetów i moge kupić nowego gt cupline`a http://www.allegro.pl/item323568780_vw_ ... _60mm.html Może ktoś coś innego doradzi. Czy wogóle jest sens pakować się w używany kit czy lepiej kupić nowy ale gorszej firmy? gt cupline z tego co czytałem o zawiasach ma tyle samo zwolenników jak i przeciwników :grin:
Ostatnio zmieniony ndz mar 16, 2008 23:08 przez Maro_GT, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
mocny87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pt lut 23, 2007 21:26
Lokalizacja: Kościerzyna
Kontakt:

Post autor: mocny87 » ndz mar 16, 2008 23:05

Chciałem dodać ze pomiary wysokości nad ziemia wyszły tak:
- miska 7 cm
- wahacze 6 cm
- 2,5-3 zależy jak sie sprężyna ustawi


[ Dodano: 16 Mar 2008 22:17 ]
[ Dodano: 16 Mar 2008 22:16 ]
Maro_GT pisze:nie wiem jeszcze jaki zawias wybrać
ja osobiście kupił bym zdecydowanie gwintowane jeśli chcesz wydać już tyle kasy.
Ja za komplet sportowych sprężyn oraz amorków na przód zapłaciłem jak dobrze pamiętam 200 zł wiec chyba było warto :grin: ale jeśli miałbym wydać tyle kasy co Ty chcesz przeznaczyć to lepiej poszukać w tej cenie używany gwint :okej:
takie jest moje zdanie
Ostatnio zmieniony ndz mar 16, 2008 23:16 przez mocny87, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Maro_GT
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 23:59
Lokalizacja: Gdańsk / Orneta / NLI
Kontakt:

Post autor: Maro_GT » ndz mar 16, 2008 23:28

mocny87 pisze:lepiej poszukać w tej cenie używany gwint
myślałem o takiej opcji ale najgorsze jest to że kupując używke nie wiesz co kupujesz, można chyba jedynie zobaczyć czy nie cieknie :jezor: . Nowy gwincik jest troche drogi. Kupując nowy kit chociaż wiesz co masz, albo i nie wiesz ale masz gwarancje :bigok:
Mam jeszcze takie pytanie. Jaka cena to będzie dobra cena za używany kit, amorki + sprężyny. Bo później wiadomo że trzeba jeszcze dokupić osłony, poduszki itd.



Awatar użytkownika
mocny87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pt lut 23, 2007 21:26
Lokalizacja: Kościerzyna
Kontakt:

Post autor: mocny87 » ndz mar 16, 2008 23:52

Maro_GT pisze: Jaka cena to będzie dobra cena za używany kit, amorki + sprężyny.
Moim zdaniem 300-350 zł.W każdych regionach są inne ceny



Awatar użytkownika
meverick
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: wt mar 06, 2007 23:36
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Post autor: meverick » pn mar 17, 2008 12:49

Maro_GT pisze:Jaka cena to będzie dobra cena za używany kit, amorki + sprężyny.
ja dałem 200zł za cały kit KW -60/-40 w BDB stanie - trafiła się prawdziwa okazja :helm: , ale koszta jakie poniosłem zmieniając zawieszke to już inna bajka ( zmieniłem wszystko na nowe łacznie z wahaczami i nawet śrubkami) i jak najbardziej polecam glebe - przyjemność z jazdy nieporównywalnie większa niż z serią :bigok:


www.jettaclub.pl

Condi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: czw lis 09, 2006 19:24
Lokalizacja: sosnowiec

Post autor: Condi » pn mar 17, 2008 14:17

Mam takie pytanko jak bardzo siadzie przod golfa jezeli wszadze sprezyny(-60 -40) dedykowane do silnikow 2.0 a ja posiadam 1.9Tdi



Awatar użytkownika
muszkin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pn kwie 16, 2007 17:29
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: muszkin » pn mar 17, 2008 14:50

Zależy od wagi obu silników ;)


Czarny gofer MK3 z mułkiem pod maską :P

Condi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: czw lis 09, 2006 19:24
Lokalizacja: sosnowiec

Post autor: Condi » pn mar 17, 2008 15:02

muszkin pisze:Zależy od wagi obu silników
Tdi ciezszy niz 2.0



ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości