[G60] przerywa po przejechaniu wielkiej kałuży

Forum techniczne związane z silnikami G60

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
xxMAXIMxx
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 828
Rejestracja: pn cze 02, 2008 15:19
Lokalizacja: zakopane
Kontakt:

[G60] przerywa po przejechaniu wielkiej kałuży

Post autor: xxMAXIMxx » pt wrz 24, 2010 07:27

Witam, jakiś czas temu po przejechaniu wieeeeeeelkiej kałuży (w zasadzie to była zalana droga, poziom wody około 20-25cm.), silnik zaczął przerywać. Jako że mam dość solidną obudowę pod silnikiem woda nie powinna się dostać do komory. Jak widać było inaczej. Świece mają sucho, po południu sprawdzę czy jest iskra na każdej. Ale jest bo jak na postoju "gazuję na przepustnicy", to wszystko jest ok. Nie krztusi się, pracuje równiutko i błyskawicznie wkręca się na obroty. Problem jest w trakcie jazdy, przerywa niezależnie czy się wciska gaz do dechy czy leciutko naciska. Momentami jest nawet tak, że w ogóle nie reaguje na gaz, wciskam i nic. Po paru "podpompowaniach" wszystko wraca do normy.

Jakieś inne sugestie jak świece, cewka zapłonowa i kopułka? Kopułki wolałbym nie ruszać bo mam idealnie nastawiony zapłon.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=296391 <--- Moje RALLYE G60+

Sputnik_PWR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pt sty 25, 2008 12:54
Lokalizacja: Kępno

[G60] przerywa po przejechaniu wielkiej kałuży

Post autor: Sputnik_PWR » pt wrz 24, 2010 08:05

U mnie podobny problem jest z tymi kałużami :) Przeważnie zalewa mi filtr powietrza i podobne rzeczy się dzieją. Gdy wyschnie jest ok. Możesz spróbować wydmuchać filtr, cewkę i kopułkę po zdjęciu sprężonym powietrzem. U mnie pomaga.

A i jak zdejmiesz samą kopułkę to ci się zapłon nie przestawi. Wystarczy ją odpiąć z tych dwóch zaczepów bez zdejmowania kabli wydmuchać i założyć. Inaczej jej nie założysz bo ma wycięcie i pasuje tylko w jedno miejsce.
Ostatnio zmieniony pt wrz 24, 2010 08:13 przez Sputnik_PWR, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
xxMAXIMxx
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 828
Rejestracja: pn cze 02, 2008 15:19
Lokalizacja: zakopane
Kontakt:

[G60] przerywa po przejechaniu wielkiej kałuży

Post autor: xxMAXIMxx » pt wrz 24, 2010 08:09

Tak, też zrobię. W filtrze powietrza nic nie ma, wczoraj czyściłem obudowę z każdej strony, wyjmowałem środek i wygląda całkiem w porządku. Wkładka też mam nową z MAN'a.

EDIT: Było - minęło, silnik po porządnym nagrzaniu, to jest po przejechaniu paru kilometrów po mieście silnik zaczął pracować równo i płynnie, bez zarzutu. Widocznie to co zalało po prostu wyparowało i wszystko wróciło do normy.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=296391 <--- Moje RALLYE G60+

looper
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw paź 04, 2007 10:03
Lokalizacja: TL

[G60] przerywa po przejechaniu wielkiej kałuży

Post autor: looper » sob wrz 25, 2010 16:53

Kolego miałem tak samo. Okazało się że pasek wieloklinowy był stary i się ślizgał jak wjechałem kałuże. Na postoju wszystko ok ale podczas jazdy zero reakcji na depnięcie gazu. Sprawdź też napinacz paska.



ODPOWIEDZ

Wróć do „G60”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości