g60 gdzie znika olej

Forum techniczne związane z silnikami G60

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
przemasgti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob lut 09, 2008 15:00
Lokalizacja: Kruszwica
Kontakt:

g60 gdzie znika olej

Post autor: przemasgti » śr wrz 30, 2009 20:22

Witam kolegów. Od nie dawna jestem posiadaczem corrado g60 i zastanawia mnie gdzie ubywa olej z silnika. Zaraz po kupnie robiłem uszczelkę pod głowica, głowica poszła do kompletnego remontu, żaden z cylindrów nie był mocno zużyty, kompresor po regeneracji a jednak olej ubywa. :( wygląda to w taki sposób że jeżdżę np 100 km i nic, a przejadę 50 km, z tylu rakieta niebieskiego dymu i oleju nie ma. Czy możliwe ze któryś z pierścieni jest pęknięty i różnie się ustawia?? Drugie pytanko dotyczy różnic w bloku silnika PG i zwykłego 1.8 jak to wygląda?? Z góry dzięki za pomoc,
pozdrawiam


only vw

saliczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: śr mar 04, 2009 01:22
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Post autor: saliczek » czw paź 01, 2009 21:22

ja bym obstawiał uszczelke pod głowicą , może cos przy wymianie poszło nie tak...



maciej712
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: śr kwie 08, 2009 17:53
Lokalizacja: RADOM
Kontakt:

Post autor: maciej712 » pt paź 02, 2009 07:51

zdejmij rurę od intercoolera i sprawdź czy nie ma w nim oleju, jeżeli jest to znaczy, że albo zeskoczył Ci uszczelniacz w kompresorze, masz pęknięty pierścień lub tłok, albo źle założona podkładka pod simmerem w G .



Ladro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: czw lis 06, 2008 12:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ladro » pn paź 05, 2009 15:03

A co było powodem remontu góry silnika.Piszesz że robiona była głowica.I teraz pyatnie czy wymienili uszczelniacze zaworowe i na jakie. Ewidentnie coś przepuszcza gdzieś.Pęknięty tłok czy pierścień powoduje bardzo szybkie ubywanie oleju do tego kopcenie na czarno przez niewłąściwe spalanie.
Simmer w G gdyby poszedł to by lało olejem non stop.Zobacz połączenia przy intercoolerze bo czasem lubą się pocić olejem jak tak się dzieje.
Ewentualnie olej wywala odmą ,z odmy jest zasysany do G powrotem a dalej G pompuje w dolot i w cylindry.



ODPOWIEDZ

Wróć do „G60”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości