Przy rozgrzanym silnkiu traci moc.

Forum techniczne związane z silnikami G60

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
red87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 18:43
Lokalizacja: polska cerekiew
Kontakt:

Przy rozgrzanym silnkiu traci moc.

Post autor: red87 » czw paź 23, 2008 23:06

Witam mam klopot bo nie wiem co zrobic. G60 jak jest zimny silnik to auto sie zachowuje sie normalnie reaguje nawet na minimalne przyspieszenie, ale jak sie zagrzeje do pewnej temperatury to zaczyna szarpac, slychac jak by chodzilo na 3 cylindry, przyspiesza da 3 tysiecy obr. i dalej nie chce, czasami strzela z tlumika. Ale jak sie tak zachowuje to z wcisnietym gazem w podloge przyspiesza normalnie tylko na inne polozenie gazu nie chce reagowac. Ja myle ze moze to byc jakis czujnik temperatury ktory wysyla dane do komputera. Mogloby to byc albo macie inne pomysly.



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » pt paź 24, 2008 08:12

niebieski, sonda lambda, copot, switch przepustnicy


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
red87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 18:43
Lokalizacja: polska cerekiew
Kontakt:

Post autor: red87 » pt paź 24, 2008 09:28

dzisiaj bede to ogladal. wpierw sprawdze ten niebieski, sonda lambra tez by mogla byc tylko przewaznie jak sonda padnie to jest to niezalezne od temperatury. a co to jest ten copot?? bo jakos nie wiem.


Golfik: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2924545#2924545 Zapraszam

Awatar użytkownika
melon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 562
Rejestracja: sob paź 23, 2004 11:23
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: melon » pt paź 24, 2008 17:57

copot to taki czujnik na rurze od dolotu na odcinku Intercooler>>>przepustnica wystaje taki grzyb z wtyczka


[img]http://forum.vwgolf.pl/images/photos/d9acee05471a6c296a0c6.jpg[/img]

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » pt paź 24, 2008 20:42

red87 pisze:dzisiaj bede to ogladal. wpierw sprawdze ten niebieski, sonda lambra tez by mogla byc tylko przewaznie jak sonda padnie to jest to niezalezne od temperatury. a co to jest ten copot?? bo jakos nie wiem.
sonda jak pada to zawsze jest zalezne od temp, nie pracuje ona do pewnej temp silnika


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

krzysztof w
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: pt gru 28, 2007 18:11
Lokalizacja: na odludziu
Kontakt:

Post autor: krzysztof w » śr lut 18, 2009 19:34

Podepnę się pod temat bo mam dość podobny problem tyle że u mnie nic nie strzela w wydech.

Mój problem polega na tym że rano gdy odpalę auto jest wszystko pięknie. Ale wystarczy że silnik złapie pewną temperaturę mniej więcej po ok. 5km i zaczyna wariować. Przerywa szarpie i nie pracuje na jeden cylinder. Jest to silnik PG z sekwencyjnym wtryskiem gazu. Proszę nie winić za to LPG ponieważ dzieje się to także na PB.
Wymieniłem już świece, przewody, kopułkę i palec i problem nadal pozostaje. Wszystko stało się jakiś czas temu i to nagle. Jadąc autem wszystko było ok. lecz musiałem zwolnić żeby przejechać przez przejazd kolejowy i stało się to czyli przestał jakby pracować na jeden cylinder. Dodam że gdy się zatrzymam i zgaszę na chwilkę to po ponownym odpaleniu jest dobrze lecz mija może 30 sekund i problem pojawia się znów. Ręce mi już opadają ponieważ autko ma iść na sprzedaż a problem nie znika mimo nowych części. :crazy: Jeśli ktoś się ktoś orientuje w czym problem to bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.


Św. Krzysztof jeździ z nami tylko do prędkości 120 km/h, po czym swoje miejsce odstępuje św. Piotrowi.

Awatar użytkownika
red87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 18:43
Lokalizacja: polska cerekiew
Kontakt:

Post autor: red87 » czw lut 19, 2009 00:09

Kolego tak jak evo pisal to jest albo sonda albo ktos wspominal o niebieskim czujniku z wody. a najpierw sprawdz czy wszystkie kable z sondy sa podlaczone.


Golfik: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2924545#2924545 Zapraszam

krzysztof w
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: pt gru 28, 2007 18:11
Lokalizacja: na odludziu
Kontakt:

Post autor: krzysztof w » czw lut 19, 2009 23:11

No więc w moim przypadku sonda odpada i czujnik ssania też ponieważ dziś zostały zmienione na nowe a problem pozostał dalej. :crazy:


Św. Krzysztof jeździ z nami tylko do prędkości 120 km/h, po czym swoje miejsce odstępuje św. Piotrowi.

Awatar użytkownika
red87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 18:43
Lokalizacja: polska cerekiew
Kontakt:

Post autor: red87 » pt lut 20, 2009 00:55

kolego to nie wiem. musialbys sprawdzic kable moze gdzies nie ma styku.


Golfik: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2924545#2924545 Zapraszam

krzysztof w
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: pt gru 28, 2007 18:11
Lokalizacja: na odludziu
Kontakt:

Post autor: krzysztof w » pt lut 20, 2009 09:37

Dziś kompletnie mu odbiło. Strzela prycha i nie ma mowy o jeżdzie. Brak słów. :panna:


Św. Krzysztof jeździ z nami tylko do prędkości 120 km/h, po czym swoje miejsce odstępuje św. Piotrowi.

g60
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt maja 11, 2007 19:00
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: g60 » pt lut 20, 2009 18:35

red87 pisze:G60 jak jest zimny silnik to auto sie zachowuje sie normalnie reaguje nawet na minimalne przyspieszenie, ale jak sie zagrzeje do pewnej temperatury to zaczyna szarpac,


Miałem kiedyś podobny problem wymieniłem wtedy cewke zapłonową i pomogło.



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » sob lut 21, 2009 15:28

krzysztof w, nie wymieniamy wszystkiego po kolei a po kolei wszystko sprawdzamy i wymiana uszkodzonego elementu nie powiedziane jest tez ze wymieniajac wszystko trafisz na usterke...


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Ladro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: czw lis 06, 2008 12:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ladro » śr mar 04, 2009 12:43

Albo poleciał wam któryś z wtryskiwaczy.Mojemu ojcu jak poleciał wtrysk w samochodzie auto owszem jechało ale mocy zero.
Przyczyną nie pracowania na 1 gar może być jeszcze uwalona uszczelka głowicy miedzy cylindrami pomijająć to że kable,palec i kopółka są dobre.



Awatar użytkownika
jawirax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: czw lut 19, 2009 13:56
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: jawirax » pt mar 06, 2009 17:15

krzysztof w pisze:Podepnę się pod temat bo mam dość podobny problem tyle że u mnie nic nie strzela w wydech.

Mój problem polega na tym że rano gdy odpalę auto jest wszystko pięknie. Ale wystarczy że silnik złapie pewną temperaturę mniej więcej po ok. 5km i zaczyna wariować. Przerywa szarpie i nie pracuje na jeden cylinder. Jest to silnik PG z sekwencyjnym wtryskiem gazu. Proszę nie winić za to LPG ponieważ dzieje się to także na PB.
Wymieniłem już świece, przewody, kopułkę i palec i problem nadal pozostaje. Wszystko stało się jakiś czas temu i to nagle. Jadąc autem wszystko było ok. lecz musiałem zwolnić żeby przejechać przez przejazd kolejowy i stało się to czyli przestał jakby pracować na jeden cylinder. Dodam że gdy się zatrzymam i zgaszę na chwilkę to po ponownym odpaleniu jest dobrze lecz mija może 30 sekund i problem pojawia się znów. Ręce mi już opadają ponieważ autko ma iść na sprzedaż a problem nie znika mimo nowych części. :crazy: Jeśli ktoś się ktoś orientuje w czym problem to bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Ja mam dokładnie to samo , identycznie , wszystko już wymieniłem oprócz sondy lambda , moze byc ona dlatego ze ona pod wpływem temperatury steruje miesznakom paliwa , jak sparwdzic sonde lambda czy dziala ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „G60”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości