Proźba o porade co do G60

Forum techniczne związane z silnikami G60

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
misha-gsm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: sob maja 06, 2006 11:32
Lokalizacja: Łorsow
Kontakt:

Proźba o porade co do G60

Post autor: misha-gsm » sob lip 26, 2008 21:34

Witam mam golfa 1.3 na gaźniku niestety ale parę dni temu kupiłem golfa wersje usa 1.8 na mechanicznym wtrysku z klima itd karoserii prawie niema auto jest bez gazu i kompletne planuje zrobić swap do mojego obecnego który blacharsko jest igła ten 1.8 pociska bardzo ładnie ale zastanawiam się nad podniesieniem mocy interesuje mnie turbo ale znajomi mówią ze mechaniczna sprawa jest ok ale strojenie jest drogie żeby wszystko ładnie cykało itd i pomyślałem o g60 i tu pytanie czy dużo trzeba zmian żeby to zamontować i jaki może być koszt mniej więcej na codzien jestem mechanikiem samochodowym i był u mnie w pracy passat b3 g60 gościu mówi ze padł mu kompresor i nie chciał tego oryginalnego vw bo kiła i ze sie sypie zamontował od mercedesa kompresora jeździ 4lata bez żadnych kłopotów i chodzi o wiele lepiej tz jak wyjechałem tym na próbę to sie ten no wbiłem w szok popiernicza jak zły nie miałem wcześniej z tym do czynienia wiedz nie wiem czy to tak w serii czy nie ale wystarczy mi i pytanko czy jest tu jakiś magik który ma ogarnięty temat g60 i powie mi czy to ma sęs i czy sie opłaca czy lepiej kupić coś z angli za grosze lub rozbitka i zrobić swap i co sądzicie o tym kompresorze z mercedesa pozdrawiam serdecznie


Projekt Jetta II Fire&Ice

Awatar użytkownika
GTH
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: ndz lip 08, 2007 21:20
Lokalizacja: Piła

Post autor: GTH » sob lip 26, 2008 22:04

Powiem tak, eaton jak najbardziej jest okey, nie wymaga tak "czestych" regeneracji jak to jest w przypadku G60. Choc seryjne G z Vw pomimo zlych opini rowniez nie jest zle, negatywne opinie mozna uslyszec od uzytkownikow ktorzy nie potrafia sie z nim obchodzic, jezeli dobrze zadbasz o kompresor i bedziesz sie stosowal do kilku zasad na pewno przyniesie ci wiele przyjemnosci z jazdy.
Druga sprawa jezeli chcesz w miare tanim kosztem cos dlubnac w sensie zbudowac jednostke doladowana to tylko i wylacznie zaopatrz sie w silnik bazowy o oznaczeniu PG (oczywiscie nie wykluczylem tu innych ktore rowniez daja sie uturbic choc bedzie to zdecydowanie trudniejszym zadaniem dla ciebie a watpie ze chcesz sie narazac na nieprzewidziane koszta) W przypadku zdrowego PG na kompresorze realne jest 200+, na odpowiedniej turbosprezarce 250+. Wszystko zalezne od twoich umiejetnosci i tego jak to wszystko wykonasz.

Pozdrawiam
GTH
Ostatnio zmieniony sob lip 26, 2008 22:05 przez GTH, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
melon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 562
Rejestracja: sob paź 23, 2004 11:23
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: melon » sob lip 26, 2008 22:35

Nie pakuj sie w przerabianie slnika pod kompresor.Blok musi byc z natryskiem oleju na denko tłoka np : PG/PL/KR głowica z PG cały osrzet silnika , komputer i instalacja/pompa ,łapy silnika/skrzynia /hydrauliczne sprzegło ,linki biegow + lewarek. Dodaj do tego jeszcse 100 innych rzeczy i wyjdą wielkie poszukiawania i masa kasy.

Kup cały kompletny silnik +kompresor+komp+wiazki elektryczne +pompa z bakiem +hamulce min 280mm +wydech.



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Re: Proźba o porade co do G60

Post autor: evolution » ndz lip 27, 2008 22:29

misha-gsm pisze:Witam mam golfa 1.3 na gaźniku niestety ale parę dni temu kupiłem golfa wersje usa 1.8 na mechanicznym wtrysku z klima itd karoserii prawie niema auto jest bez gazu i kompletne planuje zrobić swap do mojego obecnego który blacharsko jest igła ten 1.8 pociska bardzo ładnie ale zastanawiam się nad podniesieniem mocy interesuje mnie turbo ale znajomi mówią ze mechaniczna sprawa jest ok ale strojenie jest drogie żeby wszystko ładnie cykało itd i pomyślałem o g60 i tu pytanie czy dużo trzeba zmian żeby to zamontować i jaki może być koszt mniej więcej na codzien jestem mechanikiem samochodowym i był u mnie w pracy passat b3 g60 gościu mówi ze padł mu kompresor i nie chciał tego oryginalnego vw bo kiła i ze sie sypie zamontował od mercedesa kompresora jeździ 4lata bez żadnych kłopotów i chodzi o wiele lepiej tz jak wyjechałem tym na próbę to sie ten no wbiłem w szok popiernicza jak zły nie miałem wcześniej z tym do czynienia wiedz nie wiem czy to tak w serii czy nie ale wystarczy mi i pytanko czy jest tu jakiś magik który ma ogarnięty temat g60 i powie mi czy to ma sęs i czy sie opłaca czy lepiej kupić coś z angli za grosze lub rozbitka i zrobić swap i co sądzicie o tym kompresorze z mercedesa pozdrawiam serdecznie
przeczytaj podwieszony temat o turbo w speed... bedziesz mial jasnosc umyslu, a przerabiania jest w ... :bajer: duzo jest


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
misha-gsm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: sob maja 06, 2006 11:32
Lokalizacja: Łorsow
Kontakt:

Post autor: misha-gsm » śr lip 30, 2008 20:02

Dziękuje wam raczej dam sobie spokój z tym planem bardziej mi po głowie chodzi silnik z audi 100 2.2 turbo i chciał bym go zamatować tak jak jest w audi wzdłuż probował ktoś może z oryginalna skrzynia liczę sie z tym ze tu i tam podciąć i wyklepać :) ale silnik jest miły w pracy no i przede wszystkim dźwięk 5 garów a później można coś kombinować z ta turbina itd co panowie o tym sądzicie pozdrawiam


Projekt Jetta II Fire&Ice

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » śr lip 30, 2008 22:27

misha-gsm pisze:Dziękuje wam raczej dam sobie spokój z tym planem bardziej mi po głowie chodzi silnik z audi 100 2.2 turbo i chciał bym go zamatować tak jak jest w audi wzdłuż probował ktoś może z oryginalna skrzynia liczę sie z tym ze tu i tam podciąć i wyklepać :) ale silnik jest miły w pracy no i przede wszystkim dźwięk 5 garów a później można coś kombinować z ta turbina itd co panowie o tym sądzicie pozdrawiam
licz sie na duzo pracy bardzo duzo... jest skrzynka kora Plug^play wchodzi do golfa na ten blok


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
CSR_GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sty 31, 2008 00:11
Lokalizacja: z turbo dziury (ELW)
Kontakt:

Post autor: CSR_GTI » czw lip 31, 2008 02:34

evolution pisze:jest skrzynka kora Plug^play wchodzi do golfa na ten blok
poprzecznie?


18K4F inside... RWD car :)

Awatar użytkownika
misha-gsm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: sob maja 06, 2006 11:32
Lokalizacja: Łorsow
Kontakt:

Post autor: misha-gsm » czw lip 31, 2008 07:54

Wydaje mi sie ze trzeba będzie zmienić chłodnice i gdzieś ja upchać i trochę do środka trzeba by sie wpakować ze skrzynia według mnie najważniejsze to ustawić skrzynie tz pól oski żeby wychodziły prosto na piastę żeby nie było kłopotu z jazdą


Projekt Jetta II Fire&Ice

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » czw lip 31, 2008 08:00

CSR_GTI pisze:
evolution pisze:jest skrzynka kora Plug^play wchodzi do golfa na ten blok
poprzecznie?
ano.. poprzecznie i to nie grupy vw<rotfl>


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
olozwirski
2 SLOW 2 PLAY
2 SLOW 2 PLAY
Posty: 1628
Rejestracja: wt lut 22, 2005 21:49
Lokalizacja: WKZ

Post autor: olozwirski » pt sie 08, 2008 10:16

misha-gsm pisze:Wydaje mi sie ze trzeba będzie zmienić chłodnice i gdzieś ja upchać i trochę do środka trzeba by sie wpakować ze skrzynia według mnie najważniejsze to ustawić skrzynie tz pól oski żeby wychodziły prosto na piastę żeby nie było kłopotu z jazdą
Jasne, a wiesz ze w audi z takim silnikem poloski sa mocno cofniete do tylu i nie przeszkadza to w jezdzie? Kiedys o tym myslalem i jest kilka opcji na taki silnik ale ogrom przerobek mnie przerazil i dalem sobie spokoj. Zeby go wlozyc wzdluznie trzeba przerobic uklad kierowniczy, zrobic miejsce w budzie na skrzynie, lapy, poloski, chlodzenie. Silnik poprzecznie to tez wyzwanie ale mysle ze bedzie lzej, warunek to odpowiednia skrzynia z volvo.

[ Dodano: Pią Sie 08, 2008 10:18 ]
Acha, jak bys sie zdecydowal go wlozyc wzdluznie to Evo wie co zrobic z ukladem kierowniczym, moze ci podpowie, moze nie :chytry:



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » pt sie 08, 2008 15:03

olozwirski pisze:Acha, jak bys sie zdecydowal go wlozyc wzdluznie to Evo wie co zrobic z ukladem kierowniczym, moze ci podpowie, moze nie
EVO nie powie bo jest to tak banalnie proste ze az idiotyczne. ma jedna wade ale do przejscia w 2h


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

ODPOWIEDZ

Wróć do „G60”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości