dziwne płynięcie auta na koleinach co to może być?

Forum techniczne związane z silnikami G60

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

JakubMK3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 17:00
Lokalizacja: Katowice

dziwne płynięcie auta na koleinach co to może być?

Post autor: JakubMK3 » ndz mar 23, 2008 15:51

Witam Wszystkich,

Auto kupiłem 1 miesiąc temu, wiecie euforia itd i nie zwaraca się uwagi na wszystko przy kupnie... - szczególnie jeżeli autko było moim marzeniem od kilku dobrych lat...
Pytanie jak w temacie otóż od pewnego czasu zauważyłem iż moje Corrado G60 zaczyna dosłownie "pływac" jeżeli wjezdżam w jakąs koleinę lub z niej wyjeżdzam auto dosłownie wyrzuca z koleiny nie trzyma się toru jazdy...
Na prostych odcinkach drogi na dobrej nawierzchni autko po puszczeniu kierownicy jedzie prosto więc tym bardziej się dziwię co jest grane...
Coś dziwnego zauważyłem jeszcze przy gwałtownym hamowaniu na nierównej nawierzchni, auto ostatnio po prostu zniosło mi na pas obok - szczęście że nic nie jechało... zacząłem ostro hamować i kierownicę lekko skręcać w prawo a auto odbiło w lewo - CO TO MOŻE BYĆ?
zaczynam się marwić i muszę coś z tym zrobić jak najszybciej bo niebezpiecznie jeździć takim autem, dodam że przy wiekszych prędkościach nie ma wogóle co marzyć tzn 140km/h i wiekszych, auto po prostu tańczy na drodze i tylko szybkie i małe kontry pozwalaja trzymać się swojego pasa...

jeżeli chodzi o opony na jakich jeżdzę to są to 195/50R15 (dodam że 2 tylne opony sa bieżnikowane juz takie kupiłem - są w idealnym stanie, na przodzie są normalne oponki które trzeba już zmienić w tym sezonie)

wg mnie wina chyba a raczej napewno nie leży w oponach, no ale mogę się mylić!!!

proszę o wszelki porady i sugestie - dzięki i pozdro

ps. najlepiej będzie jak pojade na przegląd układu kierowniczego może to coś wykaże?!



Awatar użytkownika
Apsik
Powered by G60
Powered by G60
Posty: 1279
Rejestracja: wt paź 05, 2004 15:30
Lokalizacja: just behind you
Kontakt:

Post autor: Apsik » ndz mar 23, 2008 21:48

U mnie sytuacja wyglądała podobnie, a winne były przednie pionowe silent-bloki, ale działo się to tak na suchej jak i mokrej nawierzchni, z tym ze na mokrym to była w ogóle tragedia.
Teraz na poliuretanach to trzyma się stabilnie i prosto, a z kolein dosłownie "wyskakuje", ale trakcji nie gubi. Swoją droga opony też są ważne szczególnie na mokrej nawierzchni i w trakcie hamowania!! Do G60 i ogólnie mocnych aut ODRADZAM bieznikowane opony. Ich indeks predkosci to chyba max 120km/h!!


It doesn't mater what U have - YOU can always tune it!

JakubMK3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 17:00
Lokalizacja: Katowice

Post autor: JakubMK3 » pn mar 24, 2008 11:44

dzieki za sugestie,
a co do opon bieżnikowanych to kupiłem już auto z dwoma oponami bieżnikowanymi więc nie miałem zbytniego wyboru...

dzięki za podpowiedź w najbliższym czasie sprawdzę to... i dam znać
pozdro



krzysztof w
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: pt gru 28, 2007 18:11
Lokalizacja: na odludziu
Kontakt:

Post autor: krzysztof w » wt mar 25, 2008 22:48

Proponowałbym sprawdzić też amortyzatory. One też mogą powodować tzw. pływanie. ale żeby przy hamowaniu zmienić pas to raczej luzy gdzieś w przednim zawieszeniu najprawdopodobniej tulejki na wahaczu.


Św. Krzysztof jeździ z nami tylko do prędkości 120 km/h, po czym swoje miejsce odstępuje św. Piotrowi.

Awatar użytkownika
CSR_GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sty 31, 2008 00:11
Lokalizacja: z turbo dziury (ELW)
Kontakt:

Post autor: CSR_GTI » pn kwie 07, 2008 01:46

JakubMK3 pisze:Coś dziwnego zauważyłem jeszcze przy gwałtownym hamowaniu na nierównej nawierzchni, auto ostatnio po prostu zniosło mi na pas obok - szczęście że nic nie jechało... zacząłem ostro hamować i kierownicę lekko skręcać w prawo a auto odbiło w lewo - CO TO MOŻE BYĆ?
pierwsze co to podjedz na stacje diagnostyczną i zobacz jak żyją amory. Jak rzuca go na koleinach to tak jak pisze krzysztof w amory... a jezeli sciąga przy hamowaniu to musi być miedzy nimi różnica w sprawności (wtedy jedno koło ma lepszą przyczepnosc drugie słabszą itd - kiedyś przez taką pierdółke wydzwoniłem).

Druga przyczyna to może byś corek po dzwonie i może być zkrzywiony (przyczyną pływania na koleinach też moze być zbieżnosc).


18K4F inside... RWD car :)

JakubMK3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 17:00
Lokalizacja: Katowice

Post autor: JakubMK3 » pn kwie 07, 2008 13:54

hello teraz juz wiem ze to amory pozdro i dzieki za sugestie
;-)



ODPOWIEDZ

Wróć do „G60”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości