Sportowy kolektor wydechowy do G60

Forum techniczne związane z silnikami G60

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
teczka
CzortEkipa
Posty: 215
Rejestracja: pn lut 11, 2008 23:59
Lokalizacja: Neustettin
Kontakt:

Post autor: teczka » pt gru 18, 2009 16:32

nie bardzo rozumiem po co tak kombinować, przreciez sama robota plus materiały wyjda tyle samo mniej wiecej niż kupiony baran 4-2-1 czy 4-1. Mówie tu np o tak prostym jak TA Technix można go tylko polepszyć i bedzie juz spełniał swoje zadanie lub poszukać lepiej już wykonanego Raceland jesli nie SS czy inne. Zawsze gdzieś krąży na allegro jakaś używka chociażby. Własne wykonanie napewno przyniesie wiecej satysfakcji z racji tego ze sami coś wykonalismy ale czy warto bawić sie akurat w ten kolektor? ja mam inne zdanie ale każdy robi jak uważa i to sie ceni.

Pozdro


Dive deep or go home

Awatar użytkownika
xxMAXIMxx
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 828
Rejestracja: pn cze 02, 2008 15:19
Lokalizacja: zakopane
Kontakt:

Post autor: xxMAXIMxx » pt gru 18, 2009 20:30

Teczka --> jak najbardziej zgadzam się z tobą w tej kwestii, wykonanie kolektora wydechowego to gruba i bardzo wymagająca robota, ale ... wyliczając wydech zanim zabiorę się za jego wykonanie miałbym pewność, że średnica, długość, odległości połączeń są optymalne. Jeśli tego nie zrobię to po raz kolejny tak na prawdę kupuję coś w ciemno. Co z tego, że dopasuję pozostałe elementy wg zaleceń skoro na przykład sam kolektor nie został wykonany z rur o odpowiedniej średnicy... choćby dlatego że w standardowym wymiarze, a nie bliższym ideałowi.

Pracuję na co dzień z nierdzewką i kwasówką i mam do niej dostęp w niskich cenach, dlaczego więc nie poprzeć możliwości odpowiednim przygotowaniem do sprawy.

Jak coś robić to porządnie, a nie fuszerka.



Awatar użytkownika
lukas.g60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1346
Rejestracja: wt kwie 26, 2005 16:14
Lokalizacja: TBU/sw209ld
Kontakt:

Post autor: lukas.g60 » pn gru 21, 2009 03:01

teczka, do naszych bryk taki kolektor kosztuje 2000zł mniej wiecej wiec jak chlopak moze policzyc i ma pojecie to niech robi

xxMAXIMxx, jak cos to juz rób dwa,gadalem z kolesiem co ma w rejliku ten os ta-technix i mówil ze nawet pasuje.Mi sie nie pali moze cos wykąbinujesz :helm:



Awatar użytkownika
xxMAXIMxx
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 828
Rejestracja: pn cze 02, 2008 15:19
Lokalizacja: zakopane
Kontakt:

Post autor: xxMAXIMxx » pn gru 21, 2009 17:55

Tak na prawdę mógłbym sprawę popchnąć do przodu gdyby ktoś mi powiedział jak i co mierzyć. Mam sinik rozebrany więc po prostu muszę wiedzieć co i gdzie. mogę porobić foty a ktoś mi powie gdzie mierzyć :okej:



Awatar użytkownika
dj domin1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 566
Rejestracja: wt lis 13, 2007 21:39
Lokalizacja: Koziegłowy, Częstochowa
Kontakt:

Post autor: dj domin1 » ndz gru 27, 2009 13:21

Jeśli mowa o kolektorach, to powiedzcie jak wygląda sprawa z MICHAEL'em?? W końcu firma z doświadczeniem, i chyba dziadostwa nie robią?? A za zrobienie kolektora chcą 700zł :chytry: I to nie "przez telefon" tylko, jedziesz do nich, robią, i wyjeżdżasz z gotowym.

Jest gdzieś artykuł w GT jak testowali ich wyrób na Seju :kac: i dał rade.

Ciekawe jak by to w naszych VW wyszło??

Co o tym myślicie?? Bo chyba wolał bym zaufać takiej firmie co się konkretami zajmuje, niż firmie co masówke wali, i to jeszcze nie w jednej branży.

Oczywiście nie chce ubliżać nikomu, jednak może warto nad tym pomyśleć?

Co Wy o tym myślicie??


[img]http://images47.fotosik.pl/224/aec06ac71a10dc82med.jpg[/img]
Mój Wolfsburg Edition 16V I mk2 AFN
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=188972 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=524708

Awatar użytkownika
lukas.g60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1346
Rejestracja: wt kwie 26, 2005 16:14
Lokalizacja: TBU/sw209ld
Kontakt:

Post autor: lukas.g60 » ndz gru 27, 2009 13:45

dzwon i pytaj,jakby do mojego zrobili za 700 to moge im auto awet na miesiac zostawic :grin:



Awatar użytkownika
dj domin1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 566
Rejestracja: wt lis 13, 2007 21:39
Lokalizacja: Koziegłowy, Częstochowa
Kontakt:

Post autor: dj domin1 » ndz gru 27, 2009 14:05

Dzwoniłem kiedyś i powiedział mi 700zł za kolektor do mojej 16tki. Reszta wydechu cenowo do dogadania, ale zdaje się coś koło 800zł.

Nie było to dawno, ale też nie było wczoraj :grin: Trzeba by zadzwonić i potwierdzić.
Moge zadzwonić i zapytać się, chyba że każdy woli sam się dowiedzieć.


[img]http://images47.fotosik.pl/224/aec06ac71a10dc82med.jpg[/img]
Mój Wolfsburg Edition 16V I mk2 AFN
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=188972 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=524708

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » wt gru 29, 2009 00:03

Witam, zacząłem się doktoryzować z układów wydechowych i stwierdziłem że mam warunki, materiały i zaplecze techniczne do wykonania całości z nierdzewki.

Jednak najpierw muszę go najpierw policzyć... więc potrzebuję.
1. Promień zewnętrznej przylgni zaworowej w gnieździe ssącym [mm]
2. Promień wewnętrznej przylgni zaworowej w zaworu ssącego [mm]
3. maksymalny wznios zaworu [mm]
4. ilość zaworów ssących znam
5. czasy rozrządu
6. kąt między osiami krzywek (wałek seria PG lub 1H - mam oba ;]) - ciekaw jestem czy w ogóle jest możliwość wywołania zjawisk falowych na wałku seryjnym

Jakby ktoś był tak miły i podrzucił mi te wartości.

pozdr.
Dawno tu nie zaglądałem, wartości Ci nie podam ale napiszę jak je zmierzyć.
1. Zmierz średnicę podfrezowania gniazda zworowego, (grzybek zaworu sie opiera o to podfrezowanie). Mierzysz średnicę zewnętrzną podfrezowania. Pamiętaj, nie jest to dokladnie to samo co średnica gniazda zaworowego. Pamiętaj żeby średnicę podzielić przez 2.
2. Na grzybku zaworu masz podobne podfrezowanie jak w gnieździe. Mierzysz na zaworze średnicę podfrezowania na grzybku od strony trzonka zaworu. Średnicę dzielisz przez 2.
3. Maksymalny wznios zaworu to tylko na złożonej głowicy. Zakładasz wałek i suwmiareczką mieszysz w komorze w glowicy o ile podniesie sie zawór maksymalnie do góry. Kręcisz wałkiem rozrządu dopóki zawór nie osiągnie maksymalnego wychyłu. Mierzysz wartość wychyłu i to jest maksymalny wznios.
4. No tu nie tłumacze :)
5. Czasy rozrządu niestety tylko pomiar przy kręceniu wałkiem. Czasy podawane przez producenta są z 1mm luzu i nijak nie mają się do rzeczywistości. Musisz kręcić wałkiem i odmierzać sprytnie kąt o jaki obróciłeś. Początek otwarcia jest startem a zamknięcie zaworu końcem. Obrót jaki wykonasz poda Ci fazę rozrządu.
6. Kąt między krzywkami da się wyliczyć z pkt.5 jeśli dobrze pomierzysz.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
xxMAXIMxx
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 828
Rejestracja: pn cze 02, 2008 15:19
Lokalizacja: zakopane
Kontakt:

Post autor: xxMAXIMxx » wt gru 29, 2009 13:15

na razie jestem poza domem, jak tylko dotrę po urlopie świątecznym do domu to porobię dokładne foty tego o czym mówisz i upewnimy się czy o dobre elementy chodzi. Jeśli tak to policzę dokładnie wydech do G60 PG, swoją drogą będę mierzył wałek z 1H ale myślę, że jest taki sam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „G60”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości