Rozrząd w Pg

Forum techniczne związane z silnikami G60

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

krzysztof w
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: pt gru 28, 2007 18:11
Lokalizacja: na odludziu
Kontakt:

Rozrząd w Pg

Post autor: krzysztof w » sob mar 29, 2008 18:44

Witam. Przekopałem forum i brak danych na temat prawidłowego ustawienia rozrządu. Jakiś miesiąc temu brat oddał mojego Corka do mechanika w celu zmiany paska rozrządu. Nie było mnie przy tym ( wyjazd). Po powrocie do domu stwierdzam że auto pali dużo więcej i jest strasznie mułowate. Ustawiłem koło pasowe na znaku i stwierdziłem że koło wałka rozrządu jest w dziwnym położeniu. Mianowicie chodzi o to że jest tam w pewnym miejscu kropka a w innym są dwie. Niestety żaden znak nie pasuje do niczego.
Wygląda to tak----> http://picasaweb.google.pl/KRZYSZTOFG60 ... r3hTk_WooM Mam pytanie czy to jest OK czy jest żle?. Bardzo prosze o pomoc bo nie wyrabiam na paliwo i brak mocy. Z góry dziękuje.


Św. Krzysztof jeździ z nami tylko do prędkości 120 km/h, po czym swoje miejsce odstępuje św. Piotrowi.

Awatar użytkownika
melon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 562
Rejestracja: sob paź 23, 2004 11:23
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: melon » sob mar 29, 2008 22:46

Gorne koło od rozrzadu:

Na przodzie koła masz 2 kropki obok siebie ,a z tyłu pomiedzy tymi dwoma kropkami masz jeszcze 1 kropeczke albo kreseczke ktora nalezy ustawic na ROWNI z płaszczyzna głowicy -w lini porstej do głowicy ( dokładnie chodzi o miejsce w ktorym układasz uszczelke pod pokrywe zaworów najlepiej do dostrzec patrzac od dupki alternatora na tył koła.

Wał ustawiasz patrzac na wciecie na kole zamachowym:
Wyciagasz plastik w skrzyni biegow i pojawia sie dziura.Na odlewie tej dziury masz taki cycek w dół i on ma byc na punkcie 0 na kole zamachowym.Ogólnie na kole masz 2 znaki jeden to punkt zapłonu ,a 2 to punkt 0 .0 to ten punkt patrzac na koło zamachowe jak na tarcze zegara to jest to ten po prawej ,a ten po lewej stronie to punkt zapłonu na ktory sie ustawia zapłon.

Obrazek

Zołta linia - płaszczyzna głowicy
Czerwone kropki - tam maja byc znaki na kole ,ta kropa albo kreska w srodku ma byc z tyłu koła
Jasniej juz nie potrafie. :bigok:



Awatar użytkownika
DaroS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 405
Rejestracja: sob gru 04, 2004 10:42
Lokalizacja: Wodzislaw
Kontakt:

Post autor: DaroS » sob mar 29, 2008 23:09

Cos tu nie gra bo jak rozrzad jest ustawiony na znaki to walek rozrzadu powinien byc ustawiony tak jak zaznaczylem na zdjeciu czyli pomiedzy zaznaczonymi kropkami powinna zawierac sie plaszczyzna glowicy (nie pokrywy a glowicy!). najlepiej to sciagnij pokrywe zaworow i zobacz w jakim polozeniu jest walek. na pierwszym cylindrze (1szy od rozrzadu) jak walek jest ustawiony na znak to krzywki powinny byc w gorze.

Obrazek


Golf 2 1.6D - sama frajda, Golf 1.8GL AAM - niezawodny
Passat B5 1.9 AHH 0.216 GT1749V/VA ECU 012AH
Corrado G60+ 205Ps 267Nm
A4 B6 1.9 TDi Avant Quattro x2
A8 D3 4.2 TDi BVN Quattro

Awatar użytkownika
melon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 562
Rejestracja: sob paź 23, 2004 11:23
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: melon » ndz mar 30, 2008 01:38

DaroS pisze:Cos tu nie gra bo jak rozrzad jest ustawiony na znaki to walek rozrzadu powinien byc ustawiony tak jak zaznaczylem na zdjeciu czyli pomiedzy zaznaczonymi kropkami powinna zawierac sie plaszczyzna glowicy (nie pokrywy a glowicy!). najlepiej to sciagnij pokrywe zaworow i zobacz w jakim polozeniu jest walek. na pierwszym cylindrze (1szy od rozrzadu) jak walek jest ustawiony na znak to krzywki powinny byc w gorze.

[url=http://images29.fotosik.pl/185/1bd5162eff1e91ecm.jpeg]Obrazek[/URL]
Te znaki maja byc po 2 stronie głowicy ...



krzysztof w
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: pt gru 28, 2007 18:11
Lokalizacja: na odludziu
Kontakt:

Post autor: krzysztof w » ndz mar 30, 2008 11:57

Melon u mnie te dwie kropki które widać na zdjęciu sa tylko z jednej strony. Nie wiem z kąd u Ciebie wzieły sie jeszcze następne dwie z drugiej strony( te zaznaczone na czerwono). Teraz to już sam nie wiem co jest co.


Św. Krzysztof jeździ z nami tylko do prędkości 120 km/h, po czym swoje miejsce odstępuje św. Piotrowi.

Awatar użytkownika
melon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 562
Rejestracja: sob paź 23, 2004 11:23
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: melon » ndz mar 30, 2008 12:38

krzysztof w pisze:Melon u mnie te dwie kropki które widać na zdjęciu sa tylko z jednej strony. Nie wiem z kąd u Ciebie wzieły sie jeszcze następne dwie z drugiej strony( te zaznaczone na czerwono). Teraz to już sam nie wiem co jest co.
Od przodu koła masz 2 kropki na wypuscie na pasek ,a od tyłu koła pomiedzy tymi dwoma na wpuscie masz 1 kropke lub kreske nie pamietam.To co zaznaczyłem na czerwono to miejsce gdzie zawory są na wachaniu czy w miescu w ktorym sa na znakach do ustawienia poprawnie rozrzadu.

Przy wymianie rozrzadu powinno sie jeszcze wymienic koło na wale bo lubi sie ono wyrabiac na klinie.Powstaje luz i nigdny nie ustawisz na znaki.



krzysztof w
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: pt gru 28, 2007 18:11
Lokalizacja: na odludziu
Kontakt:

Post autor: krzysztof w » ndz mar 30, 2008 14:12

Ok dziękuje panowie za pomoc. Być może jeszcze dzisiaj zerkne na te punkty i dam znać co i jak z tego wyszło. Jeszcze raz dziękuje i oczywiście po punkcie zasłużonym w 100%. Pozdrawiam.

[ Dodano: 24 Kwi 2008 21:59 ]
Witam. Dopiero dziś znalazłem czas na popatrzenie na te punkty. Z ustawienia wału na znaku wynikło że według Waszych porad mam wałek rozrządu przestawiony 3 ząbki w tył ( przeciwnie do obrotów kół). Teraz rozumiem dlaczego auto paliło dośc sporo. Po prawidłowym ustawieniu sprawdze czy jest jakiś efekt. Pozdrawiam.


Św. Krzysztof jeździ z nami tylko do prędkości 120 km/h, po czym swoje miejsce odstępuje św. Piotrowi.

saliczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: śr mar 04, 2009 01:22
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Post autor: saliczek » sob cze 19, 2010 20:21

odświeżę trochę temat
Jak ustawić koło wałka pośredniego ?

rozrząd ustawiłem tak jak napisane wyżej , czyli koło od wałka rozrządu ustawione i koło od wału napędowego też ustawione , a jak ustawić koło wałka posredniego , mam tam jakieś znaki ale nie wiem względem czego je ustawiać .



krzysiek84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr maja 26, 2010 17:05
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: krzysiek84 » ndz cze 20, 2010 13:51

zdejmujesz dolna oslone paska rozrzadu,przykrecasz kolo pasowe walu korbowego.masz na jego obwodzie znak-male naciecie.wal korbowy ostawiasz na znak(kolo zamachowe).w tym polozenie kropa na kole walka posredniego ma sie zgadzac ze znakiem na kole pasowym walu korbowego.



saliczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: śr mar 04, 2009 01:22
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Post autor: saliczek » ndz cze 20, 2010 18:43

oglądałem dzisiaj chyba z 5 minut te koło pasowe i nie znalazłem żadnego znaku... tylko numery fabryczne vw ...

masakra jakas



krzysiek84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr maja 26, 2010 17:05
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: krzysiek84 » ndz cze 20, 2010 23:28

hmmm...moze jest tak pokryte farba,ze nie widac... sprobuj moze bardziej organoleptycznie przeciagajac paznokciem po rancie :chytry: tym blizej bloku.a jak to nie pomoze to zaloz dolna oslone.jest na niej strzalka ktora wskazuje ten znak gdy pierwszy cyl jest w GMP.



Karol G60
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 699
Rejestracja: czw lut 26, 2009 22:50
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Post autor: Karol G60 » pn cze 21, 2010 18:29

saliczek pisze:odświeżę trochę temat
Jak ustawić koło wałka pośredniego ?

rozrząd ustawiłem tak jak napisane wyżej , czyli koło od wałka rozrządu ustawione i koło od wału napędowego też ustawione , a jak ustawić koło wałka posredniego , mam tam jakieś znaki ale nie wiem względem czego je ustawiać .
chodzi Ci o koło od wałka posredniego napędzającego aparat zapłonowy?

[ Dodano: 21 Cze 2010 18:31 ]
witam. Na kole rozrządu wałka są 2 kropki.. przerwa miedzy kropkami pokrywa sie z wypustkiem na okrywie zaworów ( aluminiowej )... :bigok:



saliczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: śr mar 04, 2009 01:22
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Post autor: saliczek » wt cze 22, 2010 20:52

okwj po prawie miesiącu G ożyło dziisaj i zap... nieźle (mam nadzieje , ze juz bezawaryjnie będzie) dzięki chłopaki za pomoc



ODPOWIEDZ

Wróć do „G60”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości