ile wytrzyma skrzynia z g60

Forum techniczne związane z silnikami G60

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

remus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: śr sty 23, 2008 00:15
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

ile wytrzyma skrzynia z g60

Post autor: remus » wt mar 17, 2009 12:05

witam mam pytanie ile jest w stanie zniesc skrzynia z g60? czy da sie ja jakos wzmocnic?
Ostatnio zmieniony wt mar 17, 2009 13:42 przez remus, łącznie zmieniany 1 raz.


Remus

g60
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt maja 11, 2007 19:00
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: g60 » wt mar 17, 2009 17:40

Witam. Skrzynia w G60 odpowiednio traktowana wytrzyma bardzo wiele w moim przypadku 3 sezony różnorakich rajdów i rajdzików i pewnie by jeszcze troche pochodziła ale wymieniłem silnik



Awatar użytkownika
olozwirski
2 SLOW 2 PLAY
2 SLOW 2 PLAY
Posty: 1628
Rejestracja: wt lut 22, 2005 21:49
Lokalizacja: WKZ

Re: ile wytrzyma skrzynia z g60

Post autor: olozwirski » śr mar 25, 2009 18:11

remus pisze:witam mam pytanie ile jest w stanie zniesc skrzynia z g60? czy da sie ja jakos wzmocnic?
Wiecej jak 400NM to juz loteria, pierwsze co pada to roznicowka, mozna ja zastapic jakas szpera koszta okolo 2500. Mozna tez zmienic tryby na mocniejsze i dolozyc szosty bieg, koszta od 10tys w gore.



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » śr mar 25, 2009 22:09

tu sie nie zgodze olozwirski z Toba, po wkreceniu sruby zamist kolka na oske satelit, skrzynia na linki ciagnie grubo wiecej niz 500 nm i nie kleka, po roku energicznej jazdy na niutonach od 400 w gore problem mialem tylko.... z synchronizatorem na 1 i 2 pod koniec meki skrzyni szlychac bylo delikatny gwizd hamujac silnikiem wiec chyba sie zaczynalo lozysko na walku zdawczym, ale tego nie wiem nie rozebralem
p.s. skrzynia z g ukreci wal napedowy w syncro i przezyje...


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
olozwirski
2 SLOW 2 PLAY
2 SLOW 2 PLAY
Posty: 1628
Rejestracja: wt lut 22, 2005 21:49
Lokalizacja: WKZ

Post autor: olozwirski » czw mar 26, 2009 01:12

evolution pisze:tu sie nie zgodze olozwirski z Toba, po wkreceniu sruby zamist kolka na oske satelit, skrzynia na linki ciagnie grubo wiecej niz 500 nm i nie kleka, po roku energicznej jazdy na niutonach od 400 w gore problem mialem tylko.... z synchronizatorem na 1 i 2 pod koniec meki skrzyni szlychac bylo delikatny gwizd hamujac silnikiem wiec chyba sie zaczynalo lozysko na walku zdawczym, ale tego nie wiem nie rozebralem
p.s. skrzynia z g ukreci wal napedowy w syncro i przezyje...
Evolution ja nie ryzykowalem i wymienilem roznicowke, ty wyrzuciles kolek i wkreciles srube. Jak widac jest conajmniej dwa sposoby na wzmocnienie skrzyni, co nie znzczy ze kazda wytrzyma 500NM a szczegolnie jak jest dobra przyczepnosc.
Btw. u mnie pierwszy sie poddal lacznik elastyczny miedzy walem a dyfrem.



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » czw mar 26, 2009 23:28

olozwirski, ja mialem przeguby elastyczne oraz homokinetyczne na wale i w napedzie powymieniane na nowe i nie mialem poki co z nimi problemu, wisko zrobione( startowal jak przykazala bozia z 4 kapci na raz) i jedyny problem to przy 2 lub 3 probie startu z procedury ukrecalo na raz wal i co najmniej 2 oski, skrzynia wyrzymala 2 waly i kilka osiek oraz dwa sprzegla przy czym sprzeglo no1 padlo mi podczas jazdy na osce po wyciagnieciu drugiego walu z auta. zdjecia sa gdzies na fotoiku u kolegi jak naped wygladal po 1,2 bara @ ~6000 zapiete na stojace auto


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

ODPOWIEDZ

Wróć do „G60”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości