MK2 PL - Brak mocy, przerywanie powyżej 5tys pompa paliwa?

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Dawidtuning
I <3 MY MK2
I <3 MY MK2
Posty: 124
Rejestracja: czw mar 25, 2010 21:02
Lokalizacja: Łaziska Górne

MK2 PL - Brak mocy, przerywanie powyżej 5tys pompa paliwa?

Post autor: Dawidtuning » pn gru 03, 2012 13:21

Witam
W sierpniu zrobiłęm swapa na PL, wszystko było ok, auto żwawe itp.
Od tygodnia zaczęły się problemy - zauważyłem że auto straciło moc i powyżej 5 tys nie chce jechac, kompletny brak mocy i przerywa tak jakby paliwa mu brakowało ale czasem są momenty że się normalnie wkręca lecz rzadko
Podejrzewam pompę paliwa że za małe ciśnienie podaje, mierzone na rozdzielaczu na odpalonym silniku 4,5 bara
kolejny problem to kłopoty z zapalaniem na zimnym silniku ciezko go odpalic trzeba dobrych parę razy pokręcic aby odpalic.
Od poczatku pompa paliwa głośno buczy lecz teraz gdy pojawiły się problemy po przekreceniu stacyjki prawie wogole jej nie słychac dopiero jak sie pokreci rozrusznikiem to zaczyna bzyczeć tak jak dawniej.

Ciśnienie na cylindrach ok, wymieniłem filtr paliwa ale nic to nie zmieniło, wyciągnąłem pompę wysokociśnieniowa ale żadnego syfu nie było itp, pompka z baku sprawdzona, podaje paliwo do tej drugiej pompy
Przy rozdzielaczu nic nie było kręcone przeze mnie, dolot szczelny, nowe kable WN, nowe świece, brak lpg
Jeśli ktoś się z tym już zmagał proszę o pomoc:)


MY VR6
Obrazek

Lucki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2198
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 19:56
Lokalizacja: DW
Kontakt:

MK2 PL - Brak mocy, przerywanie powyżej 5tys pompa paliwa?

Post autor: Lucki » wt gru 04, 2012 18:13

zerknij na czujnik temp cieczy (biały czujnik wkręcony w głowicę - prawa str). Zrób pomiar rezystencji i porównaj z tabelką umieszczoną na forum.


ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA ECUDIAG www.ecudiag.pl
Hamownia klucze immo naprawa sterowników radio code
Wrocław 793-195-950
Regeneracja wtryskiwaczy CR wszystkich marek

Awatar użytkownika
Dawidtuning
I <3 MY MK2
I <3 MY MK2
Posty: 124
Rejestracja: czw mar 25, 2010 21:02
Lokalizacja: Łaziska Górne

MK2 PL - Brak mocy, przerywanie powyżej 5tys pompa paliwa?

Post autor: Dawidtuning » śr gru 05, 2012 11:04

Problem rozwiazany - okazalo sie ze na pompie nie ma dobrej masy, podpiolem dodatkowa mase i chodzi jak nalezy, moc wrocila, wkreca sie jak dawniej pompa teraz bzyczy jak na poczatku :)


MY VR6
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości