Swap 1.8 2.0 16V do golfa mk1 kolektor wydechowy

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
bibu26
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: pn gru 06, 2010 23:06
Lokalizacja: Zabkowice Śląskie Auto Moto Serwis

Swap 1.8 2.0 16V do golfa mk1 kolektor wydechowy

Post autor: bibu26 » śr sie 01, 2012 23:19

Witam przeszukałem już cały internet i wujka Google też pytałem o radę ale nic konkretnego nie było napisane. Tu chciałbym zakończyć ten problem raz na zawsze. Otóż szykuje się do swapa 1.8 16 PL z golfa mk2 i mam tylko jeden problem z wiązany z układem wydechowym, kolektory z kwasówki przystosowane już do jedynki kosztują w granicach 1200zł a z dwójki ok 800zł. wiadomo że będzie przeszkadzać przekładnia i wybieraki, ale czy można coś takiego zrobić że kolektor z golfa 2 uciąć trochę i puścić na bok tak aby się zgadzało wszystko ?? bo silnika jeszcze nie mam wsadzonego i nie widzę ile to tam brakuję, też nie wiem jak te kolektory z kwasóki są prowadzone, a wy pewnie już przerabialiście te tematy, jakieś może wymiary to może ktoś by zrobił z normalnej stali.

PS. jeżeli był temat poruszany to wielkie sory.



bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Swap 1.8 2.0 16V do golfa mk1 kolektor wydechowy

Post autor: bugalon » czw sie 02, 2012 10:53

Niestety dedykowany kolektor Cie nie ominie, cięcie policzonych kolektorów wydechowych to kiepski pomysł. Jeśli chcesz zaoszczędzić, kup kolektor wydechowy od scirocco 16v. Będzie pasował na 100%. Jeśli chcesz rozwiązanie budżetowe, daj kolektor z PLa (zwykły) i przerób portki. Utnij za elastometrem (lub przed jeśli ci się nie zmieści), wymodeluj rury i sprawa zalatwiona. Troche zabawy będzie ale na pewno będzie tanio.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości