spalanie benzyny silnik 9A

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
maniek8855
Forum Master
Forum Master
Posty: 1738
Rejestracja: pt sie 22, 2008 13:23
Lokalizacja: Warszawa/Halinów

spalanie benzyny silnik 9A

Post autor: maniek8855 » pn lut 13, 2012 09:33

Witam
Jako,ze wcześniej jeżdziłem dieselami mam kilka pytań, a teraz jestem po swapie na 9a w budzie mkII mam kilka pytań, na która nie znalazłem dokładnej odpowiedzi, a uwierzcie,ze dokładnie szukałem; :grin:

Kolejne pytanie jak wyglada spalanie na digi1 bo prawdopodobnie na wiosne bedziemy montować digi 1.

Ile Wam wychodzi średnie spalanie, bo mi jadąc połowe trasy w mieście i połowe w trasie wyszło około 10l benzyny oczywiscie przy prawie -20 :bajer: ?
Jak jest dokładnie z wskazaniami mfa? Tzn przy odpalaniu rano nawet 99,99 póżniej spada,ze mam blisko do pracy jakieś 7km to przy tych temperaturach do 12 z jakimś przcinkiem :helm: I jak to wyglada tzn jadę sobie pokazuje mi spalanie dajmy na to 10l stanę na swiatłach i spalanie powoli rośnie o 0,1, a dopiero jak ruszę zaczyna spadać? mówie oczywiscie o trybie mfa 1 :bajer:

Być może no Mfa coś jest napisane, ale przy okazji tez zapytałem.
Ostatnio zmieniony pn lut 13, 2012 15:44 przez maniek8855, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
tylny
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: pt sty 09, 2009 17:57
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

spalanie benzyny silnik 9A

Post autor: tylny » pn lut 13, 2012 15:17

maniek8855, musisz się przyzwyczaić do zużycia rzędu minimum 10l, to jest normalne. MFA pokazuje raczej umowne wartości ale wg mnie z dużą dokładnością. Co do wzrostu wskazań na światłach - to jest normalne, benzyna jest zużywana a samochód nie jedzie, więc automatycznie zużycie na 100km wzrasta, szczególnie to widać w 16V, tam dosyć szybko wzrasta to wskazanie ;D. Mi się udało zejść w mieście do 9l (wg MFA) ale to nie jest jazda godna 16V, normalna jazda to 13-14l lekko :helm:


Sporo różnych drobiazgów do mk2 ;)

Awatar użytkownika
maniek8855
Forum Master
Forum Master
Posty: 1738
Rejestracja: pt sie 22, 2008 13:23
Lokalizacja: Warszawa/Halinów

spalanie benzyny silnik 9A

Post autor: maniek8855 » pn lut 13, 2012 15:43

No własnie o taką odpowiedż mic hodziło,s zczególnie, o ten szybki wzrost podczas postoju na światłąch co do mfa to mi pokazuje dość dokładnie,ale tak jak pisałem w te mrozy cieżko zejsć ponizej 10l :helm: Latem jeszcze nie jeżdziłem ale podejrzewam,ze spalanie bedzie mnejsze, golf nie jest do jazdy na codzień, chyba,ze nie mam wyjścia,to dojezdzam im do pracy, a pytam z czystej ciekawosci :pub: , mi po mieście minimalnie zszedł do 9,5chyba ale to w nieco cieplejszym okresie :hmm:

A jak wyglada spalanie na digi 1, chyba teoretycznie powinno byc odrobine mniejsze?



Awatar użytkownika
Marszall
Forum Master
Forum Master
Posty: 1937
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

spalanie benzyny silnik 9A

Post autor: Marszall » śr lut 15, 2012 22:03

Na digi bardzo mniejsze nie bedzie chociaż to zależy od softu, bedziesz miał wieksza moc wiec spalanie jak dobrze to powinno zostać takie samo przy butowaniu jak nie to wieksze. Za to w trasie moze spaść. Ale to wszystko zależy od stroiciela.

co do MFA mi nigdy prawdy nie pokazało zawsze zaniża a mam 16V i zegary od 16v. Na postoju mocno rośnie spalanie bo komp liczy to w funkcji podciśnienia do czasu i do przejechanej drogi, jak mało jedziesz a silnik chodzi to spalanie duże. Dlatego po odpaleniu masz 99 a dopiero jak ruszysz zaczyna naliczać.


BLACK BERTA 2.0 16V(T) >>> viewtopic.php?f=91&t=604514

Awatar użytkownika
maniek8855
Forum Master
Forum Master
Posty: 1738
Rejestracja: pt sie 22, 2008 13:23
Lokalizacja: Warszawa/Halinów

spalanie benzyny silnik 9A

Post autor: maniek8855 » czw lut 16, 2012 10:54

No fakt to chwilowe szybko rosnie na postoju, a jakie masz doswiadczenia wg wskazań mfa co do sredniiego spalania mfa 2 też przekłamuje czy juz w miare dobrze pokazuje? U mnie też jest na zegarach z 16v. Ogólnie przejdę na digi 1 tylko jak znajdę w miarę kompletny zestaw, myśle,ze do maja już zawita.



ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości