Uszczelka pod pokrywe zaworow ABF ABF ABF ABF !!!!!!!!

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Terpis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 25, 2009 10:10
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Uszczelka pod pokrywe zaworow ABF ABF ABF ABF !!!!!!!!

Post autor: Terpis » wt sty 26, 2010 16:47

Witam. Koledzy problem polega na tym ze gdzie zamowie tylko uszczelke to nie jest ona prawidolowa. Posiadam GOLF'a III 2.0 16v ABF uszczelke ktora za kazdym razem mi oferuja jest nie dobra. Problem dotyczy tego ze uszczelka jest z wypustakmi gumowymi, a moja stara uszczelka nie posiada wypustkow i jest calkowicie plaska i do tego z aluminiowym wzmocnieniem czy jak to zwal. Pomozcie co wiecie na ten temat i doradzcie. :grrr:
Ostatnio zmieniony wt sty 26, 2010 17:00 przez Terpis, łącznie zmieniany 1 raz.


<<ZAPRASZAM do obejrzenia tematu>>
Obrazek

imperfectCell
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 497
Rejestracja: śr gru 05, 2007 00:29
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: imperfectCell » wt sty 26, 2010 20:26

z tego co sie orientowalem sa 2 typy uszczelek do tego silnika. Dziwne ze w sklepie nie potrafia Ci dobrac odpowiedniej



Awatar użytkownika
GMS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn sie 11, 2008 00:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: GMS » wt sty 26, 2010 20:31

uszczelki są albo stalowe albo szmaciane mogą być stosowane zamiennie tylko do stalowej trzeba specjalne śruby generalnie stalowa jest nie zniszczalna no chyba że się silnik przegrzeje



Awatar użytkownika
Terpis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 25, 2009 10:10
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Terpis » wt sty 26, 2010 21:02

imperfectCell pisze:z tego co sie orientowalem sa 2 typy uszczelek do tego silnika. Dziwne ze w sklepie nie potrafia Ci dobrac odpowiedniej
wlasnie kolego to jest przeogromnny problem dla mnie ze nie moga mi sprowadzic zalatwic tragedia!!! Samochod stoi i marznie !!!

[ Dodano: 26 Sty 2010 20:03 ]
GMS pisze:uszczelki są albo stalowe albo szmaciane mogą być stosowane zamiennie tylko do stalowej trzeba specjalne śruby generalnie stalowa jest nie zniszczalna no chyba że się silnik przegrzeje
Kolego wlasnie po rozebraniu pokrywy u mnie gosci stalowa i nigdzie nie moge takiej dostac ... wiesz moze gdzie co i jak sie postarac ?


<<ZAPRASZAM do obejrzenia tematu>>
Obrazek

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » wt sty 26, 2010 21:09

GMS pisze:uszczelki są albo stalowe albo szmaciane mogą być stosowane zamiennie tylko do stalowej trzeba specjalne śruby generalnie stalowa jest nie zniszczalna no chyba że się silnik przegrzeje
Przepraszam ale o czym kolega pisze? stalowa uszczelka pod pokrywę zaworów? szmaciana? W każdym 16V uszczelka pod pokrywę jest gumowa/gumowo-stalowa.

Jeśli Panowie w sklepie nie mogą sobie poradzić, to podaj im numer z ETKI. Wtedy na pewno dobiorą właściwie.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
GMS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn sie 11, 2008 00:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: GMS » wt sty 26, 2010 23:03

ale pomyłka dobrze że ktoś czuwa myślałem o uszczelce pod głowicę
jeżeli masz wzmocnioną aluminium i tulejki oporowe to standard do abf do 9 a jest inna nie powinni mieć z tym problemu może trzeba zmienić sklep lub sprzedawcę



ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości