wałki do 2,0 16v i stopień sprężania

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

wałki do 2,0 16v i stopień sprężania

Post autor: bandyta mk1love » pt sty 15, 2010 21:17

Witam!

Panowie składam 2,0 16v 9a N/A ( zasilany 4 gaźnikami ) szukam do niego wałków oraz wszelkich informacji o stopniu sprężania jaki powinienem uzyskać w możliwie najmocniejszym N/A.

Z tego co patrzyłem są kute tłoki wosnera za nieco ponad 2 klocki doprężąjące do abf'a (ale nie będą chyba pasować do 9a... ), które doprężają do 12,4 : 1 ale wydaje mi się być to trochę za dużo zwłaszcza, że chyba nie mam aż takich skillów żeby ustawić to tak żeby nie było stukowego.
Dlatego pytam bardziej doświadczonych: Jaki stopień sprężania mam sobie ,,zrobić" i czy robić to planując blok albo głowicę - czy może będzie konieczność zastosowania tych tłoków doprężających?

Druga sprawa to dobór wałków, głowica i wszytko inne będzie wymodzone na maksa + wyważenie całego układu i wszelkich części ruchomych :smoke: Któryś z forumowych masterów wymodził abf'a na 201 koni na wałkach 276 st na seryjnym zasilaniu a na tych samych wałkach tyle że na itb było okolice 230 koni.
Zastanawia mnie jakie wałki trzeba by było zastosować żeby na gaziorach wykrzesać te 200 koni - 288 st? Jak wtedy wyglądałaby charakterystyka silnika?
Jest ktoś w ogóle kto u nas jeździ na takich wałkach albo chociaż na 276 st ale z gaziorami?

Liczę (i proszę przy okazji ;D ) na wyczerpujące odpowiedzi :pub:

Z góry dzięki i pozdrawiam - Maciek (bandyta)


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » sob sty 16, 2010 10:18

Przy wysokich stopniach sprężania potrzebne jest paliwo wysokooktanowe a z tym to u nas na stacjach różnie bywa. Ja bym się skupił bardziej na poprawieniu "oddychania" silnika niż na stopniu sprężania. Jeśli to ma być N/A na seryjnym tłoku to po prostu zbierz trochę z głowicy i bloku (po 0,3 z każdego) i wystarczy. Za to daj porządne wałki, obrób głowicę (porting) i zamontuj porządny dedykowany wydech.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » sob sty 16, 2010 20:47

bugalon, robie na stacji shell'a i mają tu paliwo 100 oktanowe niby...ile w to 100 oktanów wieżyć warto nie wiem ale wszelkie lancery,subaryny i inne cuda zjeżdżają z okolicy właśnie po racinga, ale z tego co mówisz 100 oktan to chyba mało...choć np w ścigach jest st sprężania nawet w okolicach 13:1 ale to już inna bajka..

Oddychanie poprawione będzie - 4 gaziory najprawdopodobniej o średnicy 42 mm bez żadnej zwężki w środku bo to gaziory ze ściga :green_fuck: do tego myśle już powoli o większych zaworach ssących z tym że nie bardzo wiem gdzie ich szukać..

Z tym ściąganiem z bloku i głowicy to pewnie tak zrobię jak mówisz :)

Wydech będę miał liczony wg wzorów raczej dość konkretny, działający dynamicznie a jak się uda z długością to i falowo.


Nie wiem jak sprawa ma się z wałkami...generalnie mam 3 silniki 1,5 JB, 1,8 RD, i 2,0 16v 9a i chciałbym z tego wszystkiego sklecić jakąś porządną szlifierę :D
Jakie wałki wybrać? Ludzie chwalą sobie 276 st ale czy 288 st nie będą miały większego ,,jebnięcia" ?
Od razu powiem że skrzynię mam krótką bo FM a za około rok będę montował napęd z dwójki syncro a tamta skrzynia jest jeszcze krótsza od mojej :bigok:


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » ndz sty 17, 2010 18:30

bandyta mk1love pisze:bugalon, robie na stacji shell'a i mają tu paliwo 100 oktanowe niby...ile w to 100 oktanów wieżyć warto nie wiem ale wszelkie lancery,subaryny i inne cuda zjeżdżają z okolicy właśnie po racinga, ale z tego co mówisz 100 oktan to chyba mało...choć np w ścigach jest st sprężania nawet w okolicach 13:1 ale to już inna bajka..

Oddychanie poprawione będzie - 4 gaziory najprawdopodobniej o średnicy 42 mm bez żadnej zwężki w środku bo to gaziory ze ściga :green_fuck: do tego myśle już powoli o większych zaworach ssących z tym że nie bardzo wiem gdzie ich szukać..

Z tym ściąganiem z bloku i głowicy to pewnie tak zrobię jak mówisz :)

Wydech będę miał liczony wg wzorów raczej dość konkretny, działający dynamicznie a jak się uda z długością to i falowo.


Nie wiem jak sprawa ma się z wałkami...generalnie mam 3 silniki 1,5 JB, 1,8 RD, i 2,0 16v 9a i chciałbym z tego wszystkiego sklecić jakąś porządną szlifierę :D
Jakie wałki wybrać? Ludzie chwalą sobie 276 st ale czy 288 st nie będą miały większego ,,jebnięcia" ?
Od razu powiem że skrzynię mam krótką bo FM a za około rok będę montował napęd z dwójki syncro a tamta skrzynia jest jeszcze krótsza od mojej :bigok:
Zamontowanie gaźników nie poprawia przepływu w silniku. Zdolność silnika do zasysania powietrza pozostaje niezmienna. Po prostu zmniejszasz blokadę jaką stanowi seryjna przepustnica.
Im dłuższy czas otwarcia wałków tym więcej mocy ale i jednocześnie "trudniejsza charakterystyka" silnika. Moc masz na samej górze a dołu praktycznie nie ma w ogole. Dlatego wałki 276 są chwalone. Są to typowe wałki uliczne do codzienniego użytkowania i poprawiają napełnienie silnika praktycznie w całym zakresie obrotów. Części z silników JB i RD w ogole nie przydadzą Ci się do 9A.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
CZIKOS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: pn gru 17, 2007 17:57
Lokalizacja: B-Stok/Choroszcz
Kontakt:

Post autor: CZIKOS » ndz sty 17, 2010 19:36

Dokładnie jak pisze bugalon ,aby poprawić samo napełnianie cylindra powietrzem musisz obrobić głowicę. Porządny powtarzam porządny porting , można się szarpnąć i powiększyć trochę kanały + polerka(raczej kosmetyka) i większe zaworki. Do tego dobry wałek i powinno jako banglać.



bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » pn sty 18, 2010 20:13

bugalon, dzięki ;) powiedz mi jeszcze czy między wałkami 276 a 288 jest aż tak kolosalna różnica? Dysponujesz może wykresami albo wiesz kto na takowych jeździł?

pozdrawiam Panowie :grin:


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » wt sty 19, 2010 09:53

bandyta mk1love pisze:bugalon, dzięki ;) powiedz mi jeszcze czy między wałkami 276 a 288 jest aż tak kolosalna różnica? Dysponujesz może wykresami albo wiesz kto na takowych jeździł?

pozdrawiam Panowie :grin:
Wykresami nie dysponuję. Nie używałem ani jednych ani drugich wałków. Zapytaj GTO, on ma wieksze doświadczenie w tym temacie.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » wt sty 19, 2010 12:19

bugalon, pisałem już do GTO łącznie z zapytaniem co będzie lepsze (blok KR z wałem i tłokami z 9a czy ten sam setup ale z wałem 1,8 i dlaczego..) na razie GTO się nie odezwał. Więc czekam nadal :)

Z tego co wyczytałem na vortexsie popychacze hydrauliczne wytrzymują do 7800 obr/min za to kolega olozwirski pisał że do 7500 obr/min - różnica nie duża a ta ola będzie za pewne bezpieczniejsza ;D
olo pisał mi też że z jakiegoś innego auta można zaadoptować popychacze mechaniczne więc wymyśliłem sobie żę wtedy kupują wałki lepiej byłoby kupić je pod mechanike :green_fuck: tylko do wałków 276st trzeba już mocniejsze sprężynki i talerzyki - gdzie się je kupuje i jakie ceny - może na zamówienie się dorabia?

bugalon, dla Ciebie ,,pomógł" a za co to już chyba wiesz ;p innym tłumaczyć się nie będę :bajer:

pozdrawiam :bigok:


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

Awatar użytkownika
CZIKOS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: pn gru 17, 2007 17:57
Lokalizacja: B-Stok/Choroszcz
Kontakt:

Post autor: CZIKOS » wt sty 19, 2010 14:12




bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » wt sty 19, 2010 15:14

CZIKOS, a coś w PL?


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

Awatar użytkownika
olozwirski
2 SLOW 2 PLAY
2 SLOW 2 PLAY
Posty: 1628
Rejestracja: wt lut 22, 2005 21:49
Lokalizacja: WKZ

Post autor: olozwirski » wt sty 19, 2010 19:32

bandyta mk1love pisze:bugalon, pisałem już do GTO łącznie z zapytaniem co będzie lepsze (blok KR z wałem i tłokami z 9a czy ten sam setup ale z wałem 1,8 i dlaczego..) na razie GTO się nie odezwał. Więc czekam nadal :)

Z tego co wyczytałem na vortexsie popychacze hydrauliczne wytrzymują do 7800 obr/min za to kolega olozwirski pisał że do 7500 obr/min - różnica nie duża a ta ola będzie za pewne bezpieczniejsza ;D
olo pisał mi też że z jakiegoś innego auta można zaadoptować popychacze mechaniczne więc wymyśliłem sobie żę wtedy kupują wałki lepiej byłoby kupić je pod mechanike :green_fuck: tylko do wałków 276st trzeba już mocniejsze sprężynki i talerzyki - gdzie się je kupuje i jakie ceny - może na zamówienie się dorabia?
bugalon, dla Ciebie ,,pomógł" a za co to już chyba wiesz ;p innym tłumaczyć się nie będę :bajer:
pozdrawiam :bigok:
Ja pisalem ile u mnie wytrzymuja. Ktos na forum pisal ze u niego wytrzymywaly 9K wiec... :bajer:
Ja bym nie kombinowal z mechanika drogie to i ciezkie w obsludze a do takich obrotow zupelnie nie potrzebne, daj mocniejsze sprezynki i nowe lzejsze popychacze z mkIV i bedzie dobrze.
Co do kombo wal/blok/tloki to wybierz wieksza pojemnosc.



Paweł Włodek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: ndz gru 14, 2008 20:24

wałki schrick 266

Post autor: Paweł Włodek » śr sty 20, 2010 09:56

Witam Panowie podepne sie pod temat mam taki mały problem ma KR-a obvrobiłem głowice na ssaku z 55na 56 wydech z 39na 46 załozyłem wałki schrick 266 i mam problemz wyregulowanie składu mieszanki albo jest zabardzo zalany z dołu i ubogi u góry albo wogóle ubogi i zastanawiam sie nad tym czy pompa nie wydala?????aha głowica jest od abfa!!teraz mam 164km i 186nm.Albo poprostu ten wtrysk jest lipny!!!


Gazo_gti kr

bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » śr sty 20, 2010 10:35

bugalon, olozwirski jak ja mam coś wybrać jak jeden i drugi radzicie żeby zostawić wął z 1,8 za to GTO pisze że na pewno lepsze rozwiązanie to wał z 1,8 ;p

ciężko się na coś sensownego zdecydować ;p

W ogóle wczoraj porozbierałem swoje 9a i wychodzi na to że płaszcz jest poprzecierany(raczej tylko z jednej strony)...ale tylko poniżej pierścieni - wyżej jest nietknięty, czy to automatycznie dyskwalifikuje tłoki?


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

Awatar użytkownika
GTO
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1141
Rejestracja: pn sie 23, 2004 00:11
Lokalizacja: z tąd
Kontakt:

Post autor: GTO » śr sty 20, 2010 13:07

ja wole wał 1.8 bo można kręcić wyżej i jest lżejszy , 2.0 bardziej jedzie z dołu ale nie ma na górze takiej dynamiki - takie są moje odczucia.

co do wałków to do 1.8 bym wsadził 288+ sprężyny silniejsze+szklanki lżejsze (tak jak pisze OLO - są stosowane w nowszych silnikach) + tzw LASH CAPS - podkładki miedzy zawór a szklankę - mamy tak w jednym silniku i zdaje to egzamin.

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr sty 20, 2010 13:08 przez GTO, łącznie zmieniany 2 razy.


DIGITUN.PL
chiptuning wszystkie marki
2.7 bit 860km E85 ,leon 2.0T 630km , audi 2 -2.2T 616km, 1.8T AGU 400km , VR6 914km , 2.0 TFSI 460km
16V digi g60 - 370hp , VR6 TURBO na ori ecu - custom remap pod E85

605-443-665
GG: 2615761

ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości