KR 1.8 16v Nie ma Iskry Proszę o Pomoc w tym temacie

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

piotr_nr1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob paź 11, 2008 20:35
Lokalizacja: Gdańsk

KR 1.8 16v Nie ma Iskry Proszę o Pomoc w tym temacie

Post autor: piotr_nr1 » sob paź 11, 2008 21:00

Objawy: Jadąc sobie jak polny groszek 120-130 km/h nagle silnik przestal chodzić

(jak by sam sie wylączyl tylko tyle ze strzelil sobie jeszcze pare razy bo trzymalem go na biegu sprawdzając czy moze jeszcze z biegu odpali a tu d... jakies zagubione iskry sobie co jakis czas strzelily) i jednak nie odpalił... Nie mam pojęcia co sie stalo z tym, Faza wyszla sobie i sie obrazila:).. Czy ktos moze wiedzieć, co to moze spowodowalo taki efekt?? Czy to czujnik halla? czy błedne przekazanie punktu przerywania iskry?? z czego do czego?? nie wiem
nie jestem pewien ale sprawdzilem jak na moje mozliwosci Multimetrem prąd przy wylączonych i wlączonych kontrolkach i prąd wszedzie jest i wlącza sie jak trzeba , dla swietego spokoju kupilem drugą (nową) cewkę i tez nic...

Wiem tyle z mojego doświadczenia że przy włączeniu (przekreceniu kluczyka) iskra powinna strzelic z przewodu do kopulki a tu nic i jak kręce go tez nic zero iskry..

Czy ktos wie o co chodzi z tym? chcialbym to sam naprawic ale nie mam juz pojecia gdzie szukać i czego ???
Ostatnio zmieniony ndz paź 12, 2008 10:00 przez piotr_nr1, łącznie zmieniany 1 raz.



bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » sob paź 11, 2008 23:33

najpierw zdejmij kopułkę i zobacz czy palec się nie ukręcił.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
cbr16v
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr mar 01, 2006 16:48
Lokalizacja: Kozy
Kontakt:

Post autor: cbr16v » ndz paź 12, 2008 08:57

raczej czujnik halla ;)


DIGIFANT I ;)

piotr_nr1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob paź 11, 2008 20:35
Lokalizacja: Gdańsk

hmm

Post autor: piotr_nr1 » ndz paź 12, 2008 09:46

bugalon pisze:najpierw zdejmij kopułkę i zobacz czy palec się nie ukręcił.
jak juz wcześniej wspomnialem sprawdzilem wszystko co mozliwe :gora:

[ Dodano: 12 Paź 2008 09:53 ]
cbr16v pisze:raczej czujnik halla ;)
A jaka pewność będzie ze to czujnik jak to sprawdzić?. Maiałem rozebrany aparat zapłonowy do ostatniej srubki. A czujnik wyglądał na nie naruszony i w dobrej kondycji... Ale jak go sprawdzić o to jest teraz pytanie ze to napewno on?... hmm



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » ndz paź 12, 2008 10:35

A jaka pewność będzie ze to czujnik jak to sprawdzić?. Maiałem rozebrany aparat zapłonowy do ostatniej srubki. A czujnik wyglądał na nie naruszony i w dobrej kondycji... Ale jak go sprawdzić o to jest teraz pytanie ze to napewno on?... hmm
uzyc multimetru do tego... tak pytanie czysto retoryczne z mojej strony dlaczego myslisz ze nie wiedzac dlaczego nie dziala auto naprawisz je lepiej od mechanika ktory wie na ten temat wiecej??


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
cbr16v
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr mar 01, 2006 16:48
Lokalizacja: Kozy
Kontakt:

Post autor: cbr16v » ndz paź 12, 2008 18:40

czujnik moze wyglodac dobrze ale moze byc zepsuty ja miałem gorzej bo iskra była i nie palił to dałem mu besposrednio prad z aku i zapalił ale zahwile całkiem poszedł i zmieniłem apart bo mam dwa i na tamtym hodzi jak złoto i kupiłem nowy czujnik i załozyłem i hula ;) nowy 180zł


DIGIFANT I ;)

Awatar użytkownika
przemoGTI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: czw wrz 28, 2006 21:17
Lokalizacja: Małopolska/Śląsk
Kontakt:

Post autor: przemoGTI » ndz paź 12, 2008 20:45

kiedyś miałem coś podobnego w PL-ce
sprawdż sobie jeszcze czy dostaje iskre na świece?? pewnie nie, u mnie przyczyną dokładnie takie samgo zjawiska był przewód który szedł do cewki gdzieś tam było łączenie i poprostu sie rozłączył.. chodzi o te kabelki a nie ten WN do aparatu


www.rs-tuning.pl
usuwanie Fap Dpf NOX adblue
hamownia podwoziowa 2WD

piotr_nr1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob paź 11, 2008 20:35
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: piotr_nr1 » wt paź 14, 2008 13:16

cbr16v pisze:czujnik moze wyglodac dobrze ale moze byc zepsuty ja miałem gorzej bo iskra była i nie palił to dałem mu besposrednio prad z aku i zapalił ale zahwile całkiem poszedł i zmieniłem apart bo mam dwa i na tamtym hodzi jak złoto i kupiłem nowy czujnik i załozyłem i hula ;) nowy 180zł
Tak tak było juz 2 dziwnych elektro mechanikow przy tym aucie, jednemu nie udalo sie polączyć vagiem ale zapewnia ze to cos elektroniką ale nie mial czasu heh(uciekł):/// i dal se spokoj :// drugi powiedzial ze to cos w wiązce kabli (fakt pomierzył wszystko okazuje sie ze aparat, cewka, z czujnikiem jest ok ale jak mu powiedzialem o ECU to nie mial pojęcia i mu podziękowalem:// czy jest ktos kto zna sie dobrze na tym problemie kiedy niby wszystko dobrze jest a iskra nie z cewki za chiny nie chce sie pojawić

[ Dodano: 14 Paź 2008 21:37 ]
żeby nie bylo to tez zgodnie z tym sobie pomierzylem tez jest ok http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 9957a.html



Awatar użytkownika
cwa88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: ndz gru 24, 2006 16:02
Lokalizacja: Kozin Pomorze, Szczecin
Kontakt:

Post autor: cwa88 » śr paź 15, 2008 10:39

Ja mialem identyczna sytuacje jak kolega i doszedlem to tego ,ze przy aparacie jest taka czrna kosteczke(była luzna a prawie wypadla) Wyczyscilem ja bo pod aparatem sie dosc pocilo(juz nie) i od tego momentu autko chodzi.Tylko ciezko bylo je odpalic bo stalo mi sie to na trasie i odruchowo krecilem i zalalem go (byl jeszcze LPG). Wiec powodzenia w pracy i napisz co bylo przyczyna to bedziemy madzrejsi o kolejne rzeczy. Pozdrawiam :]


....zaVWsze spelniaj marzenia....

ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości