Trzyma mi wysokie obroty na biegu jałowym

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Burza Jr

Trzyma mi wysokie obroty na biegu jałowym

Post autor: Burza Jr » wt wrz 09, 2008 23:15

Na poczatku jak mu dalem po dupie to trzymal wysokie obroty wiec dalem mu sie napic WD 40 i sie uspakoil (lałem mu to do tego niby silniczka sterujaceg obrotami biegu jałowego) czyścilem go juz 2 razy na chwile pomagało, ale teraz to jest masakra odrazu po odpaleniu na zimnym silniku swiruje i praktycznie juz wogole nie chce spadac na wolne obroty tylko trzyma 2-3 tys :/ wqur.. mnie juz to bo czyszczenie nic nie pomaga co mam zrobic kupic inny ? co tam sie wogole moze w tym ustrojstwie zepsuć ?



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » śr wrz 10, 2008 08:22

Na początek to odepnij kostkę jak rozgrzejesz silnik i zobacz jak się auto zachowuje. Jeżeli działanie tego zaworu powietrza dodatkowego jest takie samo jak w PF czy PB to zawór ten daje tylko więcej powietrza jak silnik się rozgrzewa i to tylko na wolnych obrotach. Jeżeli wyjęcie kostki pomoże to może się coś z elektryką paprać i daje ona błędne napięcie. Może to być wina czujnika temperatury silnika.



Burza Jr

Post autor: Burza Jr » pn wrz 22, 2008 21:22

No i tak wymienilem krokówke z ABFa ktory rowno chodzil na obrotach i ciul dalej to samo krew mnie zalewa juz bo to dzieje sie glownie jak mu dam wiecej gazu przeciagne go troche bardziej i poźniej hamuje to silnik mi ciagnie do przodu wyrzucam go na luzz to trzyma nawet 3,5 tys !!! wqu.. to jest na maxa msuze go dławic biegiem albo podotykac delikatnie gaz wtedy spada z obrótów piszcie jakie macie jeszcze sugestie , przepustnice tez przeczyściłem sam juz nie wiem co to mzoe byc :/



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » pn wrz 22, 2008 21:29

moze mikrostyk przy przepustnicy? podmień całą


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
TOMEKKK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: pn lut 07, 2005 18:12
Lokalizacja: Zagłębie

Post autor: TOMEKKK » wt wrz 23, 2008 08:22

Też stawiam na mikrostyk. Burza - looknij czy się linka gazu nie rozregulowała i nie jest zbyt napięta. Poza tym, zwróć uwagę, czy manetka w ogóle dotyka mikrostyku...


Diesel? Only in Ikarus !
[img]http://img4.imageshack.us/img4/3213/failsqv3.jpg[/img]
Digitun.pl

Awatar użytkownika
Leetveen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn maja 28, 2007 18:31
Lokalizacja: monsterzTT
Kontakt:

Post autor: Leetveen » wt wrz 23, 2008 10:35

az moze to cos bardziej oczywistego typu nieszczelnosc na ktoryms z wezykow podcisnienia tzw. lewy luft?


monsterzTT reprezentant - sprawdz nasz profil fB

'91 GTI RS 2.0 on VWVortex!

Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Post autor: Borys » wt wrz 23, 2008 12:46

TOMEKKK pisze:Też stawiam na mikrostyk. Burza - looknij czy się linka gazu nie rozregulowała i nie jest zbyt napięta. Poza tym, zwróć uwagę, czy manetka w ogóle dotyka mikrostyku...
abf ma TPS a nie mikrostyki



Awatar użytkownika
TOMEKKK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: pn lut 07, 2005 18:12
Lokalizacja: Zagłębie

Post autor: TOMEKKK » wt wrz 23, 2008 20:57

Borys pisze:
TOMEKKK pisze:Też stawiam na mikrostyk. Burza - looknij czy się linka gazu nie rozregulowała i nie jest zbyt napięta. Poza tym, zwróć uwagę, czy manetka w ogóle dotyka mikrostyku...
abf ma TPS a nie mikrostyki
To prawda. Mnie chodziło o stycznik powrotu manetki


Diesel? Only in Ikarus !
[img]http://img4.imageshack.us/img4/3213/failsqv3.jpg[/img]
Digitun.pl

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » wt wrz 23, 2008 20:58

Mnie chodziło o stycznik powrotu manetki
myślałem o tym samym - "mikrostyk" który zamyka przepustnica po puszczeniu gazu :bigok:


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

g-zone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: wt lis 06, 2007 02:23
Lokalizacja: z obwodnicy

Post autor: g-zone » wt wrz 23, 2008 21:31

a jest jakaś zasada ustawienia TPSa?? chodzi mi o jego położenie, ponieważ jest tam regulacja w dół w góre, czy ważne jest tylko żeby stykało z manetką????



Burza Jr

Post autor: Burza Jr » śr wrz 24, 2008 01:05

Dobra panowie zlukam z ta linka bo z tego co piszecie i tego co napisalem że dotykam ten gaz kilkakrotnie delikatnie i pomaga to może mieć sens :bigok: dam znac jutro :bigok:



Awatar użytkownika
TOMEKKK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: pn lut 07, 2005 18:12
Lokalizacja: Zagłębie

Post autor: TOMEKKK » śr wrz 24, 2008 06:45

Mlody wpadnij do mnie, to obadam.

Pozdr


Diesel? Only in Ikarus !
[img]http://img4.imageshack.us/img4/3213/failsqv3.jpg[/img]
Digitun.pl

Burza Jr

Post autor: Burza Jr » wt wrz 30, 2008 11:08

No i dla potomnych to był ten TPS raczej, do konca nie wiem bo wymieniłem cała przepustnice z drugiego ABFa i święty spokoj :bigok:



Awatar użytkownika
LCQ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 491
Rejestracja: sob sty 27, 2007 08:08
Lokalizacja: z kutego tłoka...

Post autor: LCQ » śr paź 22, 2008 18:42

tez mam podobny problem zawieszają sie przy ok 1800 obr najczesciej, silnik ABF, TPS nówka właśnie zapodałem i nic dalej to samo, czy to nie czasem wina silniczka wolnych obrotów???jak macie jakś sugestie to piszcie, jak znajde problem to też napisze :helm:


Była zmodzona ibiza 2e, był swap na ABF, było modzenie ABFa,doszły Schricki 2x268, wywalone na rzecz 276/276, teraz czas na:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=261294
ale to mało więc ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości