kilka pytań o modach w ABF-ie

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

g-zone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: wt lis 06, 2007 02:23
Lokalizacja: z obwodnicy

kilka pytań o modach w ABF-ie

Post autor: g-zone » ndz lis 25, 2007 06:40

Chciałem się dowiedzieć czy:

1-wtryski z PG mogą dać jakiś efekt w ABFie ?? (do tego szybki wałek sportowy i wysterowanie ecu)


2- montował ktoś z Was sprężynki zaworowe (najlepiej Schricka) ?? jak się sprawdzają ? , wiadomo że powinno się założyć do wałka większego niż 276 st , pomogłoby np w wałku 272 st na szybszą prace ???

3-warto montować kolektor 4-2-1 w ABFie ??? można liczyć na jakiś przyrost mocy oprócz lżejszej pracy silnika??? czy lepiej wypolerować na lustro serie??? oczywiście przed nim zrobiona reszta układu wydechowego,

4-lepiej zastosować dłuższy układ dolotowy czy krótszy ?? krótki lepiej się wkręca na niższych obr czego trochę by się przydało w 16stce, nie po to się ją kupuje by na niskich jezdzić ale... można poprawić zakres obr....

5-....oraz jaki jest koszt pełnej obróbki głowicy, jakiego szacunkowego przyrostu Km można liczyć ...?? może ktoś sprawdzał na hamowni... ???

Liczę na Was chłopaki ! Dzięki ! :pub:

P.S. używałem szukajki



Cosar 33GT

Post autor: Cosar 33GT » ndz lis 25, 2007 11:46

ad1:
Nielepiej sie zgłosić gdzies do firmy i Ci wszytsko zrobia po kolei i o nic sie byś niemartwił? Przestrojenie kompa i wałki w ABF to już by Cie na troche zadowoliły :) bo moc by poszła sporo w góre.
ad3:
Jak jest dedykowany to warto... dobrze dobrany zawsze coś poprawi(jak nie moc to leciutko moment - ale po samym wydechu pzrebojów niema co sie spodziewać)

[ Dodano: 25 Lis 2007 10:48 ]
PS: szukajki w tym dziale nawet niemusisz używać - wystarczyło wejść w "16v" i sobie pierwsze 4 strony tematów pzrejrzeć bo akurat tutaj jest juz coś o tym napisane.



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » ndz lis 25, 2007 11:57

g-zone pisze:krótki lepiej się wkręca na niższych obr czego trochę by się przydało w 16stce, nie po to się ją kupuje by na niskich jezdzić ale... można poprawić zakres obr....
Chyba odwrotnie



Awatar użytkownika
qbejs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: wt paź 31, 2006 11:47
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Kontakt:

Re: kilka pytań o modach w ABF-ie

Post autor: qbejs » ndz lis 25, 2007 13:11

g-zone pisze:Chciałem się dowiedzieć czy:

1-wtryski z PG mogą dać jakiś efekt w ABFie ?? (do tego szybki wałek sportowy i wysterowanie ecu)


2- montował ktoś z Was sprężynki zaworowe (najlepiej Schricka) ?? jak się sprawdzają ? , wiadomo że powinno się założyć do wałka większego niż 276 st , pomogłoby np w wałku 272 st na szybszą prace ???

3-warto montować kolektor 4-2-1 w ABFie ??? można liczyć na jakiś przyrost mocy oprócz lżejszej pracy silnika??? czy lepiej wypolerować na lustro serie??? oczywiście przed nim zrobiona reszta układu wydechowego,

4-lepiej zastosować dłuższy układ dolotowy czy krótszy ?? krótki lepiej się wkręca na niższych obr czego trochę by się przydało w 16stce, nie po to się ją kupuje by na niskich jezdzić ale... można poprawić zakres obr....

5-....oraz jaki jest koszt pełnej obróbki głowicy, jakiego szacunkowego przyrostu Km można liczyć ...?? może ktoś sprawdzał na hamowni... ???

Liczę na Was chłopaki ! Dzięki ! :pub:

P.S. używałem szukajki
1 - Lepiej zainteresuj się wtryskami z Audi RS2 można jest tanio dorwać i wystarczą Ci do 300 koni @ 3 bar

2 - Jeżeli będziesz wrzucal jakiś ostry wałek to owszem najlepiej się zaoptarzyć w kit do głowicy Schircka czy Cat Camsa

3 - Kolektor 4-2-1 z dobrym wydechem zawsze pomoże ;)

4 - Lepiej długi ( jednak najlepiej poczytaj troche na ten temat www.grabowski.info.pl )

5 - Koszt głowy 16V to około 2k zł za kompletną obróbke na wiekszych zaworach a przyrost hmm... zależy od wykonania jednak na Twoim miejscy zainteresował bym się zrobieniem dobrego wdechu i wydechu plus wałek np. 268 Schricka do tego dobre strojenie i powinno być spoko zarówno z mocą jak i momentem.



g-zone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: wt lis 06, 2007 02:23
Lokalizacja: z obwodnicy

Post autor: g-zone » pn lis 26, 2007 00:40

qbejs pisze:Lepiej zainteresuj się wtryskami z Audi RS2 można jest tanio dorwać i wystarczą Ci do 300 koni @ 3 bar

A po co i one??? jesli to bedzie N/A ?? tanio tzn ile??

qbejs pisze: kit do głowicy Schircka czy Cat Camsa
czyli co??popychacze,sprężynki zaworowe, tuleje ???
qbejs pisze:na Twoim miejscy zainteresował bym się zrobieniem dobrego wdechu i wydechu plus wałek np. 268 Schricka do tego dobre strojenie i powinno być spoko zarówno z mocą jak i momentem.


czemu to proponujesz?? jeśli wiem że to mi nie wystarczy?? spoko to by było jeśli bym miał 200 PS w N/A



Awatar użytkownika
qbejs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: wt paź 31, 2006 11:47
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Kontakt:

Post autor: qbejs » pn lis 26, 2007 10:03

g-zone pisze:
qbejs pisze:Lepiej zainteresuj się wtryskami z Audi RS2 można jest tanio dorwać i wystarczą Ci do 300 koni @ 3 bar

A po co i one??? jesli to bedzie N/A ?? tanio tzn ile??

qbejs pisze: kit do głowicy Schircka czy Cat Camsa
czyli co??popychacze,sprężynki zaworowe, tuleje ???
qbejs pisze:na Twoim miejscy zainteresował bym się zrobieniem dobrego wdechu i wydechu plus wałek np. 268 Schricka do tego dobre strojenie i powinno być spoko zarówno z mocą jak i momentem.


czemu to proponujesz?? jeśli wiem że to mi nie wystarczy?? spoko to by było jeśli bym miał 200 PS w N/A
Wtryski się kupuje po to by pozniej nie szukac wiekszych jak apetyt wzrosnie a z RS2 maja wydajanosc 444ccm @ 3 bar ja kupilem na szrocie komplet za 300zł, a kolego jezeli planujesz wiecej niz 200 koni z n/a to ja na twoim miejscu nie pytalbym sie o wtryski tylko o kute korby i tloki ( doprezajace ) poza tym jestem ciekaw Twoich założeń odnośnie modów i oczekiwanych rezultatów....
Ostatnio zmieniony pn lis 26, 2007 10:59 przez qbejs, łącznie zmieniany 1 raz.


VW Corrado 2.0 16V@GT2871r || www.shineclinic.pl -> Detaling, Valeting, Smart Repair, Zmiana koloru PlastDip !
Obrazek

Awatar użytkownika
voj2s
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 248
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 14:49
Lokalizacja: krakoof
Kontakt:

Re: kilka pytań o modach w ABF-ie

Post autor: voj2s » wt lis 27, 2007 01:55

qbejs pisze:
5 - Koszt głowy 16V to około 2k zł za kompletną obróbke na wiekszych zaworach a przyrost hmm... zależy od wykonania jednak na Twoim miejscy zainteresował bym się zrobieniem dobrego wdechu i wydechu plus wałek np. 268 Schricka do tego dobre strojenie i powinno być spoko zarówno z mocą jak i momentem.
tak?? kto robi za 2kpln z duzymi zaworami , bo koszt samych zaworow przy obecnym bardzo korzystnym kursie to ok 1000-1200 pln plus transport a gdzie reszta??
pozdrawiam



Awatar użytkownika
qbejs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: wt paź 31, 2006 11:47
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Kontakt:

Re: kilka pytań o modach w ABF-ie

Post autor: qbejs » wt lis 27, 2007 11:05

voj2s pisze:
qbejs pisze:
5 - Koszt głowy 16V to około 2k zł za kompletną obróbke na wiekszych zaworach a przyrost hmm... zależy od wykonania jednak na Twoim miejscy zainteresował bym się zrobieniem dobrego wdechu i wydechu plus wałek np. 268 Schricka do tego dobre strojenie i powinno być spoko zarówno z mocą jak i momentem.
tak?? kto robi za 2kpln z duzymi zaworami , bo koszt samych zaworow przy obecnym bardzo korzystnym kursie to ok 1000-1200 pln plus transport a gdzie reszta??
pozdrawiam
Fakt że znajomy to robił ponad rok temu jednak sądziłem że ceny aż tak bardzo nie skoczył :) Jednak możesz odrazu napisać ile taka przyjemność u Ciebie :]


VW Corrado 2.0 16V@GT2871r || www.shineclinic.pl -> Detaling, Valeting, Smart Repair, Zmiana koloru PlastDip !
Obrazek

pduren
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: czw paź 21, 2004 20:39
Lokalizacja: WGM

Post autor: pduren » czw lis 29, 2007 00:33

dobrze zrobiona glowica to ok 25KM mam na to wykres z hamowni a z tym kutym dolem to troche przesada, przy 200KM chcesz go zakuwac.....? no chyba, ze masz luzne kilka tysi i pozniej chesz sie chwalic, ze zakules, ABF-y turbo ok 300KM znam na oryginalnym dole, jezdza i beda jezdzic, ja przy 75KM strzale z podtlenku czyli ok 250KM mam serie silnik z obrobina glowica na oryginalnych zaworach i nie widze potrzeby zakuwania, w tej chwili uturbiam co prawda na innych tlokach ale tez nie kutych. wiec g-zone jesli masz ochote zrobic glowice to pisz na priv, naprawde polecam ten zabieg.



Awatar użytkownika
voj2s
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 248
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 14:49
Lokalizacja: krakoof
Kontakt:

Post autor: voj2s » czw lis 29, 2007 00:37

pduren pisze:dobrze zrobiona glowica to ok 25KM mam na to wykres z hamowni a z tym kutym dolem to troche przesada, przy 200KM chcesz go zakuwac.....? no chyba, ze masz luzne kilka tysi i pozniej chesz sie chwalic, ze zakules, ABF-y turbo ok 300KM znam na oryginalnym dole, jezdza i beda jezdzic, ja przy 75KM strzale z podtlenku czyli ok 250KM mam serie silnik z obrobina glowica na oryginalnych zaworach i nie widze potrzeby zakuwania, w tej chwili uturbiam co prawda na innych tlokach ale tez nie kutych. wiec g-zone jesli masz ochote zrobic glowice to pisz na priv, naprawde polecam ten zabieg.
z calym szacunkiem ale +25KM to w ABF'ie sie robi bez dotykania glowicy wogole .... wydech przelot 70mm i kolo wazace ~4Kg i ja akurat mialem zamiast ori kompa DF1 i bylo 173KM czy jakos tak

PS co do cen glowic info na PW dla zainteresowanych



pduren
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: czw paź 21, 2004 20:39
Lokalizacja: WGM

Post autor: pduren » czw lis 29, 2007 00:48

czyli to co ty zrobiles + glowica to 50KM chyba nie bardzo, napisalem tylko glowica, wydech seria, kolo seria, ecu seria



g-zone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: wt lis 06, 2007 02:23
Lokalizacja: z obwodnicy

Post autor: g-zone » czw lis 29, 2007 04:11

voj2s pisze:wydech przelot 70mm
Nie za duży przelot jak na moc auta ?? dużo zyskałeś na Nm ??
voj2s pisze:mialem zamiast ori kompa DF1 i bylo 173KM czy jakos tak
dużo jest pracy i z jakim kosztem trzeba się liczyć przy zmianie na DF1?? i co można zyskac na tym ??


Dzięki Voj2S :bigok:



Awatar użytkownika
voj2s
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 248
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 14:49
Lokalizacja: krakoof
Kontakt:

Post autor: voj2s » czw lis 29, 2007 11:49

maxymalny moment 193Nm(5900rpm przy 6500 bylo ok 190Nm)), moc max 173KM ( na odcieciu 6500rpm ) byc moze pozniej po przesunieciu limitera i przeskalowaniu map bylo jeszcze troche wiecej koszt zalozenia DF1 jest chyba ogolnie znany na forum ja akurat kupilem od znajomego caly komplet(DF1) a wolalem tak to poskladac niz szukac ori kompa do ABF bo kupilem silnik bez kompa i wiazki..... a mialem jeszsze kolektor ssacy z KR 50mm ale czy on cos dal w tym przypadku nie umiem odpowiedziec , co do srednicy wydechu ..... byc moze troche byla za duza robilem ja od razu pod turbo silnik sie jednak tego zabiegu nie doczekal jezdzi w innym samochodzie po tym jak w czasie zabawy po miescie okazalo sie ze niedosc ze pan ma slabiej przyspieszajacy samochod to jeszcze ma slabsze hamulce :(



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » czw lis 29, 2007 13:06

voj2s pisze:a mialem jeszsze kolektor ssacy z KR 50mm ale czy on cos dal w tym przypadku nie umiem odpowiedziec
Miałes kolektor z KRa a rogal z głowa z ABFa???



ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości