MK III GTI 2.0 8v 115KM czy 20. 16v 150KM

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Terpis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 25, 2009 10:10
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Terpis » wt paź 27, 2009 13:52

koz3r pisze:
Terpis46 pisze:
koz3r pisze:dobrze chodzi , tylko patrz co ci pod maske pakuja , poczytaj przed montazem instalki jakie sa polecane - mysle ze 2500-3000zł za dobra instalke sie zmiescisz
Czytam sobie troche u Ciebie w temacie o LPG << http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... 3r&start=0 >>> i troche problemow miales z gazem ... ale teraz juz wszystko dobrze jest czy nadal pali wiecej o te 2 litry :chytry: ? jaki osprzet masz zalozony ? mozna wzorowac sie na Twoim zestawie pod maska :chytry: ?
Absolutnie nie wzoruj sie tym co mi zamontowali :helm:

Listwe wtryskową to lepiej MagicJet lub PlaniJet czy jakos tak ale to juz doczytaj , a reduktor z tego co czytalem ze Zavoli lub inne - doczytaj. Komp Stag300 moze byc .

Co do problemów jakie mialem to juz jest w miare ok tyle ze pali okolo 15 litrow - powoli bede zmienial bebechy wiec mam nadzieje ze sie poprawi.
kolego posiadasz stronke o swoim golfie :bajer: :chytry: ??? nie chcesz sprzedac :hmm: ile bys wycenil za swojego golfika na dzien dzisiejszy :chytry: ??? szukam szukam takiego golfika tylko zeby byl w dobrym stanie :jezor: :food:


<<ZAPRASZAM do obejrzenia tematu>>
Obrazek

koz3r
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 474
Rejestracja: pn maja 07, 2007 14:41
Lokalizacja: Białystok

Post autor: koz3r » wt paź 27, 2009 14:09

Nie posiadam stronki - nie ma sie czym chwalic :) - jak doprowadze go do stanu jakiego bym sobie zyczył to moze takową zrobie.

Sprzedawac nie sprzedam :helm: samochod jest zajefajny i wole w niego kase wpompowac niz kupic co innego puki co.


Obrazek

Awatar użytkownika
Terpis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 25, 2009 10:10
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Terpis » wt paź 27, 2009 14:16

koz3r pisze:Nie posiadam stronki - nie ma sie czym chwalic :) - jak doprowadze go do stanu jakiego bym sobie zyczył to moze takową zrobie.

Sprzedawac nie sprzedam :helm: samochod jest zajefajny i wole w niego kase wpompowac niz kupic co innego puki co.
ile juz doinwestowales :chytry: ? wsrod Twoich znajomych nie ma ktos moze na sprzedaz takiego golfika :chytry: ?


<<ZAPRASZAM do obejrzenia tematu>>
Obrazek

koz3r
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 474
Rejestracja: pn maja 07, 2007 14:41
Lokalizacja: Białystok

Post autor: koz3r » wt paź 27, 2009 14:22

nie ma , ile? w sumie to instalacja gazowa i nowe opony na zime i lato :grin: :grin: , a tak to ekploatacyjne rzeczy tylko


Obrazek

Awatar użytkownika
Terpis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 25, 2009 10:10
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Terpis » wt paź 27, 2009 23:33

koz3r pisze:nie ma , ile? w sumie to instalacja gazowa i nowe opony na zime i lato :grin: :grin: , a tak to ekploatacyjne rzeczy tylko
ale tak jak kupiles samochodzik to wiekszych problemow nie miales :chytry: ? boje sie zeby nie trafic na jakiegos bubla :grrr: trzeba zakazdym razem ogladac kazdy centyrent po centymetrze ale zawsze sie cos znajdzie wiadomo ze to nie nowka ale nie lubie jak ktos cos ukrywa i jeszcze klamie doszczednie :grrr: ale tak bylo jest i bedzie zawsze :jezor:


<<ZAPRASZAM do obejrzenia tematu>>
Obrazek

Awatar użytkownika
Marko16v
Dr Swap
Dr Swap
Posty: 451
Rejestracja: pn mar 30, 2009 22:39
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Marko16v » śr paź 28, 2009 00:10

Powiem tak od siebie, 8v fajnie się już zbiera z niższych obrotów ,a 16stke nie ma co, musisz trochę zakrecić żeby dynamicznie pojeździć, pojeżdziłem już troche 8v u kumpla w vento w 2.0 no i mojego mam do porównania to "wygodniej' jeździ się 8v, ale jak chcesz poszaleć to wkrecasz 16v tak od 4000 obrotów i wtedy dopiero zaczyna się jazda :grin: wszystko zależy jaki preferujesz styl jazdy, no a koszty wiadomo wyższe odrobine w 16v abf ale bez zbędnej przesady, ale są trwałe i potrafią się odwdzięczyć :food: , tylko ciężko trafić dobry egzemplarz, kazdy by chciał w super stanie kupic za 7 koła i jeszcze z pełnym bakiem i wyposażeniem :ass: :-P, musisz szukać cierpliwie :pub:
Ostatnio zmieniony śr paź 28, 2009 00:14 przez Marko16v, łącznie zmieniany 1 raz.


Mk3 ABF, Mk2 1.6D, Vento 2.8 VR6, Mk2 1.8 RP - było, mineło...

Awatar użytkownika
emilson
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 928
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 17:25
Lokalizacja: lubliniec
Kontakt:

Post autor: emilson » śr paź 28, 2009 02:10

Marko16v pisze:kazdy by chciał w super stanie kupic za 7 koła i jeszcze z pełnym bakiem
takie rzeczy to tylko w erze :okej:
jesli ktos ma dobry silnik to sie ceni
ja zaplacilem za silnik na swap o wiele wiecej,niz inne oferowane komplety.CHłopaki z Brwinowa mnie zapewniali ze motor jest zdrowy pozatym opierali sie na niezaprzeczalne dowody...i mowili prawde
nawet jak kupowalem motor to ani grosza nie chcieli spuscic...bo jesli wiesz co sprzedajesz to niestety trzeba wybulic ja zaplacilem wiecej ale teraz nie ma problemow z niczym...
Dlatego tez ci radze odlozyc kilka stowek wiecej i kupic cos dobrego....zreszta to normalne jak z kazdym innym przedmiotem logicznie i z chlodna glowa podchodzac do tematu
Ostatnio zmieniony śr paź 28, 2009 02:13 przez emilson, łącznie zmieniany 1 raz.


never ending story

Awatar użytkownika
Terpis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 25, 2009 10:10
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Terpis » śr paź 28, 2009 11:41

wiem wiem nie ma co sie odrazu napalac po obejrzeniu jednego samochodu :green_fuck: cierpliwie czekac szukac szukac a napewno cos sie trafi w moje rece :bigok: szukam szukam a najlepiej jeszcze zeby w srodeczku byly recaro z czerwona nicia bo nawet jesli by nie bylo to ciezko pozniej kupic takie bo kto ma to nie sprzeda :bajer:


<<ZAPRASZAM do obejrzenia tematu>>
Obrazek

Awatar użytkownika
BialyUst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 22:11
Lokalizacja: Ustka

Post autor: BialyUst » śr paź 28, 2009 20:38

polecam ABF-a



Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: carrion » czw paź 29, 2009 19:28

No ja ABFem nie śmigałem, ale nie ukrywam, że chodzi mi po głowie mały swapik hehe. Odnośnie 2E 8V: Po pierwsze, jak dbasz, tak masz.Poza tym jest to dość wytrzymały silnik, który dobrze znosi zagazowanie. Ja mam instalkę drugiej generacji i nigdy nie miałem z nią żadnych problemów. Do tego BLOS i jest bajka. Spalanie oscyluje mi w okolicach 10l/100km LPG, ale nie katuję auta. Lubie wiedzieć, że gdy zajdzie konieczność, to mam te parę koni do dyspozycji. Jakiś czas temu robiłem małe testy i przyspieszenie do 100km/h wyszło 11,4 s. Mierzyłem czas stoperem prowadząc auto, więc jakaś granica błędu jest. Poza tym nie wciskałem mu do odcięcia :grin: Prędkość maksymalną, jaką do tej pory osiągnąłem to licznikowe równiutkie 200km/h, ale to myślałem, że się od ziemi oderwę :helm: Tak więc ja 2E 8V bym tak od razu nie przekreślał.
Chcę przeszczepić motor ABF do swojego golfa,bo uważam, że nie ma nic lepszego niż sześć legendarnych liter w budzie Editiona : GTI ABF.
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony czw paź 29, 2009 19:35 przez carrion, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
emilson
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 928
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 17:25
Lokalizacja: lubliniec
Kontakt:

Post autor: emilson » pt paź 30, 2009 13:11

carrion, :bigok:


never ending story

Alan GTi

Post autor: Alan GTi » czw lis 05, 2009 21:08

Zdecydowanie ABF
koz3r pisze:wole w niego kase wpompowac niz kupic co innego
ja to wszystkim powtarzam naokolo,a najczesciej mamie ale nikt nie potrafi tego zrozumiec :)



Awatar użytkownika
$layer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 21:12
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Post autor: $layer » pn lis 16, 2009 23:47

Tylko ABF. Mam dwie dwulitrówki jedna 8v druga 16v. Dużych różnic w spalaniu między nimi nie ma. Za to 16v dużo więcej potrafi w wyższym zakresie obrotów, nie czekasz na przyśpieszenie, tylko lecisz :grin:



Awatar użytkownika
LCQ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 491
Rejestracja: sob sty 27, 2007 08:08
Lokalizacja: z kutego tłoka...

Post autor: LCQ » wt lis 17, 2009 02:20

ABF ale nie seryjny, bo to nie jedzie :helm:, zabawa zaczyna się od wałków 276/276 w góre jesli ma to być N/A



ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości