temp. oleju w 1.8 16v

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » śr gru 10, 2008 17:54

toffic pisze:ja mam termostat 72* i jak jadę w "miare"e przepisowo to mam 75*C oleju, nigdy jeszcze, nawet na hamowni, nie przekroczył 95* a czujnik mam sprawny :bajer:
Czy te 75 stopni to nie za mało nieco ?? Ja jadąc po trasie z prędkościami do 120km/h i nie zasłoniętą chłodnicą mam 74-78 stopni i mam wrażenie, że bezpiecznie jest od 80 stopni, ale mogę się mylić. A 102 stopnie to chytam jak jadę ponad 200km/h :hmm:



Awatar użytkownika
Gulff
TerminatoR
TerminatoR
Posty: 73
Rejestracja: czw lip 19, 2007 19:42
Lokalizacja: Scunthorpe UK

Post autor: Gulff » śr gru 10, 2008 19:49

tak tez myslalem ze te 120 stopni i ciut wiecej :chytry: to troche duzo dodam ze jezdze na lpg(blos) a przy normalnej jezdzie w trasie mam96-98 a po miescie 98-100 chlodnice oleju mam sprawna i czysta w srodku jak i na zewnatrz :bajer: jezdze na oleju motul półsyntetyk zmieniałem jakies pół roku temu.osobiscie podejrzewam ze jest zły skład mieszanki na wysokich obrotach(zbyt uboga) jak bede mial choc odrobine wolnego czasu to sprawdze to :grrr:
aha dodam ze nawet przy bardzo wolnej i przepisowej jedzie :helm: i tak mfa pokazuje 96-98 stopni a spalanie srednio przy takiej jedzie wynosi ok.11l LPG przyspieszenie uwazam za dobre itd.takze dziwne ze 11l jest ubogo, co do zapłonu to jest TROCHE przyspieszony ale tak powinno byc na LPG ,dalej stan oleju mam prawidłowy tj. troche ponad połowe na miarce a moze czujnik jest walniety??? da sie to jakoś sprawdzic?
Ostatnio zmieniony śr gru 10, 2008 20:27 przez Gulff, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Ostry!
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 22:03
Lokalizacja: OP/OK
Kontakt:

Post autor: Ostry! » śr gru 10, 2008 21:18

toffic pisze:nie przekroczył 95* a czujnik mam sprawny
u mnie podobnie 94`C max przy ostrzejszej jeździe (lub ze stałą większą prędkością po autostradzie np.), przy normalnej jeździe 83-85`C pokazuje MFA - chłodniczkę mam oryginalną ale dobrze ją wyczyściłem jak silnik wyciągałem.

Gulff, a jak pompa wody?


German Car - German Style ;-)
Gofer: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=153467 Zapraszam
[img]http://img14.imageshack.us/img14/5457/ostry.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Gulff
TerminatoR
TerminatoR
Posty: 73
Rejestracja: czw lip 19, 2007 19:42
Lokalizacja: Scunthorpe UK

Post autor: Gulff » śr gru 10, 2008 22:09

pompa wody dobra ma jakis rok i nie ma luzow nie cieknie itp.chlodnice wody jak wyciągałem moj motor tez wstawiłem wieksza niz standardowa od kr'a ,termostat jesli dobrze pamietam kupowałem na 83 stopnie, a skład mieszanki jest dobry przed jakies pół godziny temu rozpiłowałem troche ( w gornej częsci) gwizdek od blosa czyli jest tam teraz wieksza srednica i dostaje sie wiecej gazu na wyzszych obrotach dodoatkowo odkrecilem reduktor gazu prawie na maksa a ma 3 miesiace i jest do 200km czyli napewno daje rade :satan: przejechałem sie i jakby troche szybciej wkrecał sie na obroty,
nawet jak jest zimno na dworze -2 lub -3 stopnie i odpale go jak pochodzi na luzie przez jakies 4-5 min mfa pokazuje 50 stopni oleju wiec podejrzewam ze to czujnik przekłamuje..... :helm:

[ Dodano: 10 Gru 2008 21:16 ]
aha u mnie mfa pokazuje temp. co dwa stopnie tj.50,52,54,56,......96,98,100 itd a czasem jakby sie zawieszał ostatnio wracałem z giełdy i stałem w długim korku a pokazal maks 88 stopnie jak wyjechałem poza miasto to rez tak samo.... a po kolejnym odpaleniu znow pokazywał "normalnie" tzn.98 stopni..... :panna:



Awatar użytkownika
Ostry!
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 22:03
Lokalizacja: OP/OK
Kontakt:

Post autor: Ostry! » śr gru 10, 2008 22:40

Może faktycznie czujnik Ci przekłamuje bo ja jak jest -3`C na dworze to dosyć muszę przejechać, żeby 50`C było..


German Car - German Style ;-)
Gofer: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=153467 Zapraszam
[img]http://img14.imageshack.us/img14/5457/ostry.jpg[/img]

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » śr gru 10, 2008 22:45

a może masz czujnik od temp wody?? daj nr z niego



Awatar użytkownika
CSR_GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sty 31, 2008 00:11
Lokalizacja: z turbo dziury (ELW)
Kontakt:

Post autor: CSR_GTI » czw gru 11, 2008 10:30

Gulff dolot na stożku albo jakieś ciete dziury w puszkach masz? Jak tak to przy wiekszej prędkości faktycznie może być coś z ubogą mieszanką. Sam tak kiedyś miałem że na wycietej puszce filtra od 140km/h w góre była lipa bo było ubogo...


18K4F inside... RWD car :)

Awatar użytkownika
Gulff
TerminatoR
TerminatoR
Posty: 73
Rejestracja: czw lip 19, 2007 19:42
Lokalizacja: Scunthorpe UK

Post autor: Gulff » czw gru 11, 2008 20:02

tak mam dolot na stozku ale zanim miałem stozek to miałem takie same temp.stozek mam od niedawna a co do dawki to raczej jest dobra a nawet bym powiedział ze bogata wczoraj jeszcze mu zwiekszyłem dawke gazu i dalej ta sama temp. a nawet jak jade pomału (nie da duzego pedu powietrza w stozek )to pokazuje ta sama temp 96-98 st.
sadze ze sprawa sie jutro wyjasni poniewaz jutro bede miał taka sonde do badanie temp. i jak zagrzeje samochód to zobacze ile pokazuje mfa potem zgasze silnik i od razu włoże sonde do miski olejowej przez miejsce na bagnet moze byc roznica 2-3 stopnie ale nie wiecej... wiec narazie czekam do jutra i nic wiecej nie kombinuje..... :chytry: ale jakby okazało sie ze mfa dobrze wskazuje to bede poszukiwał chłodnicy oleju dodatkowej np. od golfa 1 gti kompletu.... :hmm:



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » czw gru 11, 2008 20:14

daj nr z czujnika temperatury oleju



Awatar użytkownika
Gulff
TerminatoR
TerminatoR
Posty: 73
Rejestracja: czw lip 19, 2007 19:42
Lokalizacja: Scunthorpe UK

Post autor: Gulff » pt gru 12, 2008 20:47

juz nie musze podawac nr. czujnika bo jest dobry i działa prawidłowo :jezor: sprawdzałem dzis sonda temperature oleju no i mfa myli sie o 1 stopien celcjusza tzn mfa pokazuje 90 a jest 89 :panna: ( ale w tym miejscu gdzie jest umiejscowiony czujnik moze byc 90 ja mierzylem w misce olejowej od razu po zgaszeniu silnika) temp płynu przy tej temp oleju wynosi 56 stopni :helm:
wiec teraz POSZUKUJE dodatkowej chłodnicy oleju(kompletu)np.od golfa 1 gti badz innego który bedzie pasował... jesli ktos wie kto ma na sprzedaz prosze o info na pw. z gory dzieki :pub:



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » pt gru 12, 2008 20:49

Gulff pisze:wiec teraz POSZUKUJE dodatkowej chłodnicy oleju(kompletu)np.od golfa 1 gti badz innego który bedzie pasował... jesli ktos wie kto ma na sprzedaz prosze o info na pw. z gory dzieki :pub:
ja bym najpierw sprawdził w jakim stanie masz swój wymiennik, taka różnica temp woda-olej nie jest normalna



Alec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: pt sie 04, 2006 20:21
Lokalizacja: Bielawa
Kontakt:

Post autor: Alec » sob gru 13, 2008 02:46

chlodnica oleju z golfa mk1 bedzie ciezka do kupienia, w Kadettach GSI byly montowane bardzo podobne czesto na szrotach maja takie chlodniczki :) a powinna pasowac :)


Było:
Golf MK1 LX swap 16v KR
205 1.9 GTI
Golf MK2 GTI 16v KR
Kadett GSI 16v C20XE
Kadett GSI 8v 20SEH
Będzie:
?

Awatar użytkownika
Ostry!
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 22:03
Lokalizacja: OP/OK
Kontakt:

Post autor: Ostry! » sob gru 13, 2008 02:53

Gulff, Sprawdź sobie jeszcze raz tą chłodniczkę oleju bo faktycznie
toffic pisze:taka różnica temp woda-olej nie jest normalna
Alec pisze:w Kadettach GSI byly montowane
oprócz tego także w jeepkach, suv`ach i bmw :bigok:


German Car - German Style ;-)
Gofer: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=153467 Zapraszam
[img]http://img14.imageshack.us/img14/5457/ostry.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Gulff
TerminatoR
TerminatoR
Posty: 73
Rejestracja: czw lip 19, 2007 19:42
Lokalizacja: Scunthorpe UK

Post autor: Gulff » sob gru 13, 2008 16:03

dzis CHYBA w koncu doszedłem co jest przyczyną mam w układzie jakies 3,2 -3,3 litra oleju razem z filtrem, sam jak wymieniałem to sie dziwiłem ze tak mało wchodzi i jest dobra połowa na miarce....a przyczyna jest pewnie inna miska olejowa tzn jak go kupiłem juz miał obnizone zawieszenie i podejrzewam ze koles od którego go kupiłem uszkodził gdzies miske olejowa i zamontował inna i zeby był stan oleju wchodzi go mniej ale moge sie MYLIC :chytry: jezeli ktos zna inne przyczyny to z checia przeczytam a tem.płynu jest tak niska bo mam go troche wiecej tzn mam maksimum na miarce i jest tez w reduktorze gazu no i mam wieksza chłodnice wody

[ Dodano: 13 Gru 2008 15:09 ]
aha a oryginlna chłodnicza jest sprawna tzn.przedmuchałem ja spreżarka i nie było widać zeby byl jakis specjalnie duzy kamien wewnatrz...



ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości