Mk2 PF'ka i swap na ABF kilka pytan

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
maxgt
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 590
Rejestracja: sob lis 12, 2005 18:42
Lokalizacja: Gdynia
Auto: mk4 2.8 4m, lupo
Silnik: BDE
Kontakt:

Mk2 PF'ka i swap na ABF kilka pytan

Post autor: maxgt » ndz kwie 22, 2012 16:12

dziękować, kolejne pytanie silnik ABF włożony, wsio podpięte, poza obrotkiem, podpięcie pod VAGa nie pokazuje błędów, a efekt jest taki, nie da się go odpalić na zamkniętej przepustnicy,trzeba ją lekko odchylić,zapalić zapali chodzi normanie,podciśnienie do eku podpięte, jak próbuje się dodać gazu to zaczyna falować i mega powoli wchodzi na obroty,prawie wcale,jak się puści przepustnice i całkowicie się ona zamknie to gaśnie,sprawdzane na różnych regulatorach biegu jałowego,nie wiem jakie powinno być na nim napięcie;
po ściągnięciu wężyka podciśnienia od eku do kolektora,silnik jest mocno zalewany ale wkręca się normalnie i nie gaśnie,przez co została wyeliminowana pompa paliwa, silnik w poprzednim aucie latał normalnie, wszystkie podciśnienia po za tym do eku zaślepione

edit nie wiem czemu ten post widze na 2 stronach



Awatar użytkownika
toudi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1489
Rejestracja: śr lut 02, 2005 09:28
Lokalizacja: dabrowa gornicza
Kontakt:

Mk2 PF'ka i swap na ABF kilka pytan

Post autor: toudi » ndz kwie 22, 2012 19:31

pompa ci pompuje po przekreceniu?? ile masz pomp paliwa??


[img]http://picasaweb.google.com/malecsc/Plaza#5541992316378824242[/img]

Awatar użytkownika
maxgt
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 590
Rejestracja: sob lis 12, 2005 18:42
Lokalizacja: Gdynia
Auto: mk4 2.8 4m, lupo
Silnik: BDE
Kontakt:

Mk2 PF'ka i swap na ABF kilka pytan

Post autor: maxgt » czw maja 10, 2012 21:06

pompa jest jedna, teraz jest tak:
silnik zapalam jest ok, są wolne obroty,ładnie chodzi nie faluje na obrotach, ale nie wkręca się na obroty. dochodzi do ok 1.5 tys. i jest jakby odcięcie.
wymieniłem ecu,czujnik temp płynu,sonde,czujnik obrotu wału-2 razy,pompę paliwa podmieniałem,ciśnienie paliwa mierzone, jest prawidłowe, mierzony był TPS-jest ok, regulator biegu jałowego też podmieniałem,sprawny;dziś kolega podmieni przekaźniki,włoży 30 wyjmie 32, bo taki jest w mk2.
jak pierwszy raz wymieniałem czujnik obr. wału po odpaleniu było ok, chodził jak należy, do momentu zgaszenia,po ponownym uruchomieniu jest bez zmian, czyli nie wkręca się na obroty, temat założyłem w kilku miejscach, bez większego odzewu
np. tu http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=140&t=461034" onclick="window.open(this.href);return false;

dziś albo jutro kumpel będzie podpinał pod vaga, na starym ecu nie pokazywało żadnych błędów,ecu wymieniałem bo stary jest lekko usmażony i myślałem że tu jest przyczyna.
jest jedna wtyczka która pozostała wolna do podłączenia,foto jej i kolory przewodów zapodam na dniach,wydaje mi się że to coś od klimy. w programach autodata itp nie ma jej na schemacie.
obstawiam urwany przewód jakiś w instalacji i pod tym kontem idę w poszukiwania. nieszczelności brak. nowy przewód od kolektora do ecu.
ma ktoś jakieś pomysły,jak ktoś ma niech podeśle schemat ABF-a na meila maxgt@interia.pl
help! :banghead:



Awatar użytkownika
toudi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1489
Rejestracja: śr lut 02, 2005 09:28
Lokalizacja: dabrowa gornicza
Kontakt:

Mk2 PF'ka i swap na ABF kilka pytan

Post autor: toudi » czw maja 10, 2012 23:22

sprawdz ten czujnik przy przepustnicy..ja mialem podobne objawy na 1.8 jak pompa w baku zmarla a dzialala tylko ta pod autem. cisnienie tez bylo ok. podepnij pod vaga.powinno cos wyjsc.niema opcji.ja byl obstawial cos z paliwem.moze regulator??


[img]http://picasaweb.google.com/malecsc/Plaza#5541992316378824242[/img]

Awatar użytkownika
maxgt
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 590
Rejestracja: sob lis 12, 2005 18:42
Lokalizacja: Gdynia
Auto: mk4 2.8 4m, lupo
Silnik: BDE
Kontakt:

Mk2 PF'ka i swap na ABF kilka pytan

Post autor: maxgt » pt maja 11, 2012 05:21

TPS odpada,jego parametry są ksiażkowe,cisnienie paliwa też nie,było mierzone. Nie ruszałem czujników spalania stukowego,ale nie mają aż takiego wpływu. Silnik ten jeździł normalnie,ma przejechane niecałe 10tys od generała



Awatar użytkownika
maxgt
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 590
Rejestracja: sob lis 12, 2005 18:42
Lokalizacja: Gdynia
Auto: mk4 2.8 4m, lupo
Silnik: BDE
Kontakt:

Mk2 PF'ka i swap na ABF kilka pytan

Post autor: maxgt » ndz maja 13, 2012 00:52

dla potomnych: TPS działa prawidłowo, przyczyną bolączek było zwarcie do masy przełącznika przepustnicy,o którym mowa np tu
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 3&start=14" onclick="window.open(this.href);return false;
niemniej przełącznik ten działać powinien 0 jedynkowo ,czyli na zwarcie do masy



Awatar użytkownika
maxgt
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 590
Rejestracja: sob lis 12, 2005 18:42
Lokalizacja: Gdynia
Auto: mk4 2.8 4m, lupo
Silnik: BDE
Kontakt:

Mk2 PF'ka i swap na ABF kilka pytan

Post autor: maxgt » sob sie 11, 2012 22:24

temat najbardziej chyba odpowiedni, czy do sondy trzeba ciągnąć dodatkowe kable do zasilania grzałki?z przekaźnika od pompy paliwa do sondy czy instalacja nowego typu z PF-a powinna to załatwić, spalanie jest duże i na ciepłym trochę go zalewa,stawiam na sonde,świece,kable,czujnik temp. płynu itd mam nowe,jutro zmierzę czy jest napięcie na przewodach od zasilania grzałki



bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Mk2 PF'ka i swap na ABF kilka pytan

Post autor: bugalon » czw sie 16, 2012 16:30

PF też ma podgrzewaną sondę. Jeśli masz instalację z PFa to przewody do podgrzewania też w niej na pewno masz.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
maxgt
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 590
Rejestracja: sob lis 12, 2005 18:42
Lokalizacja: Gdynia
Auto: mk4 2.8 4m, lupo
Silnik: BDE
Kontakt:

Mk2 PF'ka i swap na ABF kilka pytan

Post autor: maxgt » czw sie 16, 2012 18:00

instalacja jest od ABFa,sonda 4 przewodowa tez od ABFa,w sobote wjade moze na kanal i podepne pod vaga,jezeli okaze sie ze brak napiecia na grzalce to podlaczyc pod skrzynke pod przekaznik pompy paliwa,bo po raz enty nie bede rwal zapeszlowanej instakacji,tylko doloze nowe przewody



Awatar użytkownika
Arse
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: pn lut 08, 2010 19:42
Lokalizacja: Koszalin

Mk2 PF'ka i swap na ABF kilka pytan

Post autor: Arse » śr mar 27, 2013 17:57

Witam...sorry ale, podepnę się trochę pod temat, ponieważ mam pewien problem, a mianowicie założyłem ori barana i portki od ABF'a i portki dotykają maglownicy :? Miał ktoś może podobny problem lub ma pomysł dlaczego tak się dzieje??



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Mk2 PF'ka i swap na ABF kilka pytan

Post autor: toffic » czw mar 28, 2013 15:01

Arse pisze:Witam...sorry ale, podepnę się trochę pod temat, ponieważ mam pewien problem, a mianowicie założyłem ori barana i portki od ABF'a i portki dotykają maglownicy Miał ktoś może podobny problem lub ma pomysł dlaczego tak się dzieje??
Normalne w G2, musisz zmienić portki na takie z Golfa2 albo kolektor żeliwny (to drugie znacznie gorsze)



Awatar użytkownika
Arse
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: pn lut 08, 2010 19:42
Lokalizacja: Koszalin

Re: Mk2 PF'ka i swap na ABF kilka pytan

Post autor: Arse » czw mar 28, 2013 15:33

toffic pisze:
Arse pisze:Witam...sorry ale, podepnę się trochę pod temat, ponieważ mam pewien problem, a mianowicie założyłem ori barana i portki od ABF'a i portki dotykają maglownicy Miał ktoś może podobny problem lub ma pomysł dlaczego tak się dzieje??
Normalne w G2, musisz zmienić portki na takie z Golfa2 albo kolektor żeliwny (to drugie znacznie gorsze)
Portki mam z mk2, bo z tego co przymierzałem to są takie same jak w mk3.



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Mk2 PF'ka i swap na ABF kilka pytan

Post autor: toffic » czw mar 28, 2013 16:18

Arse pisze:Portki mam z mk2, bo z tego co przymierzałem to są takie same jak w mk3.
Arse pisze:a mianowicie założyłem ori barana i portki od ABF'a
Zdecyduje się co masz w aucie, portki różnią się długością



Awatar użytkownika
Arse
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: pn lut 08, 2010 19:42
Lokalizacja: Koszalin

Mk2 PF'ka i swap na ABF kilka pytan

Post autor: Arse » czw mar 28, 2013 16:58

Sorry mój błąd...baran jest z ABF'a i portki z mk2 od PF'a i dotykają maglownicy...



ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości