Swap na ABF z ABU

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
JakPodglosnisz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: sob lis 13, 2010 11:12
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Swap na ABF z ABU

Post autor: JakPodglosnisz » śr lis 14, 2012 11:41

Witam, przymierzam się do swap'a z ABU na ABF do mojego MK3. Chciałem się dowiedzieć jakie elementy muszę wymienić, jaki jest mniej więcej koszt tych elementów? Na co zwrócić uwagę przy wyborze silnika? Panowie wypowiedzcie się troche na ten temat :) Dziekuje, JakPodglosnisz



etiud
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn gru 15, 2008 13:44
Lokalizacja: Szczecin / Wrocław
Kontakt:

Swap na ABF z ABU

Post autor: etiud » czw lis 15, 2012 15:02

Silnik + skrzynia, wiązki, komputer itd - wiadomo cały osprzęt.
Chłodnica na pewno, chyba też wentylator, na pewno cały układ wydechowy.
Hamulce koniecznie bo się zabijesz ;-) Ja już niedługo wrzucam ABF'a w miejsce AAM'a :) Jeszcze tylko mi przepustnicy brakuje do pełni szczęścia :D

Co do cen... Ja całość kupiłem za 800 zł (silnik, skrzynia i kuuupe innych gratów - w tym hamulce z ibizy abf - 280mm 4x100 + tył zaciski ).



Awatar użytkownika
toudi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1489
Rejestracja: śr lut 02, 2005 09:28
Lokalizacja: dabrowa gornicza
Kontakt:

Swap na ABF z ABU

Post autor: toudi » ndz lis 18, 2012 12:22

mnie taki swap ze zdrowym motorem na mojej skrzyni wyszedl okolo 3tys. ale sprzeglo chlodnica docisk i jeszcze pare czesci zalozylem nowe. hamulce 1tys. nacinane i nawiercane mikody 280. robiac swapa nie oszczedzaj.wymieniaj to co zuzyte na niwe bo silnik bedziesz wwyciagal co pare miesiecy. zalezy tez jak chcesz jezdzic tyl autem. ja wybralem sport wiec kasa roznicy niemoe grac bo pare startow i sie rozsypie. wes pod uwage zawias,rozporki itd...


[img]http://picasaweb.google.com/malecsc/Plaza#5541992316378824242[/img]

Awatar użytkownika
JakPodglosnisz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: sob lis 13, 2010 11:12
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Odp: Swap na ABF z ABU

Post autor: JakPodglosnisz » pn lis 19, 2012 10:32

Jak to teraz ma się do hamulców przy obecnym zestawie? Jest sens żeby zacząć od wymiany hamulców i później sukcesywnie kompletowac zestaw pod swap'a?



Awatar użytkownika
toudi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1489
Rejestracja: śr lut 02, 2005 09:28
Lokalizacja: dabrowa gornicza
Kontakt:

Swap na ABF z ABU

Post autor: toudi » pn lis 19, 2012 11:54

ja zaczolem od hamulcow bo to podstawa..seria nie wydoli.. ja mam z tylu belke z cordoby na tarczach a przod 280mm. mnie to wyszlo przeszlo 1tys.


[img]http://picasaweb.google.com/malecsc/Plaza#5541992316378824242[/img]

imperfectCell
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 497
Rejestracja: śr gru 05, 2007 00:29
Lokalizacja: Bydgoszcz

Swap na ABF z ABU

Post autor: imperfectCell » pn lis 19, 2012 13:45

bez przesady panowie. Jak ktos ma glowe na karku i potrafi nieco pomyslec to nie zabije sie pierwszego dnia takim autem. Ja dzielac prace na etapy najpierw wsadzilbym silnik i go uruchomil (oczywiscie po pelnym przygotowaniu do jazdy rozrzad, oleje,plyny, flitry) potem dopiero wzialbym sie za hamulce i wszelakie wynalazki poprawiajace przyczepnosc itp. Co do skutecznosci podstawowych hamulcy w golfie to powiem ze da sie tym bezpiecznie wyhamowac o ile nie bedziemy stwarzac ekstremalnych warunkow dla tego ukladu bo tak na dobra sprawe "zagotowac" hamulce to mozna nawet z silnikiem 1.6 i sie zabic.



ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości