abf w mk2 dwa pytania

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

abf w mk2 dwa pytania

Post autor: toffic » wt sie 14, 2012 08:05

Lucki pisze:pompa w baku jest taka sama ? hehe to bez urazy Ty chyba pompy w mk2 nie widziałeś
Przeczytaj dokładnie o jakich autach jest mowa bo chyba nigdy Toledo z ABFem nie widziałeś :rotfl:
kolorek pisze: Hmm to nie dobrze myślałem że narazie może być pompa z seata tylko nie podepne do niej kabli, więc teraz czy moge dać serwo z RP i jakąś wydajniejszą pompę i to wystarczy na hamulce 280 i tarcze z tyłu, czy to serwo sie nie nada?
Jakiej średnicy masz serwo?? Jak to "większe" to może zostać, do tego pompa 22mm i będzie git



Lucki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2198
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 19:56
Lokalizacja: DW
Kontakt:

abf w mk2 dwa pytania

Post autor: Lucki » wt sie 14, 2012 11:50

Przeczytaj dokładnie o jakich autach jest mowa bo chyba nigdy Toledo z ABFem nie widziałeś :rotfl:
Nie zarejestrowałem, ze o seata chodzi :jezor:
Tak tak Tolek ma taka sama pompę. Zwracam honor :grin:


ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA ECUDIAG www.ecudiag.pl
Hamownia klucze immo naprawa sterowników radio code
Wrocław 793-195-950
Regeneracja wtryskiwaczy CR wszystkich marek

Awatar użytkownika
kolorek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob lut 14, 2009 09:20
Lokalizacja: Mrągowo

abf w mk2 dwa pytania

Post autor: kolorek » wt sie 14, 2012 13:44

Jakiej średnicy masz serwo?? Jak to "większe" to może zostać, do tego pompa 22mm i będzie git
Stare serwo mierzyłem i ma ok 23 cm średnicy, straczy ? Od jakiego auta najłatwiej szukać takiej pompy i czy jest gdzieś na niej wybite jaką ma średnice tłoczka?



Awatar użytkownika
maxgt
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 590
Rejestracja: sob lis 12, 2005 18:42
Lokalizacja: Gdynia
Auto: mk4 2.8 4m, lupo
Silnik: BDE
Kontakt:

abf w mk2 dwa pytania

Post autor: maxgt » śr sie 15, 2012 11:18

ja tam włożyłem serwo razem z pompą od T4,trochę rzeźby ale jaki hebel jest



Awatar użytkownika
kolorek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob lut 14, 2009 09:20
Lokalizacja: Mrągowo

abf w mk2 dwa pytania

Post autor: kolorek » czw sie 16, 2012 21:38

Kupiłem dzisiaj pompę og g60 zobaczymy jak to będzie hamować. Przekaźnik o który pytałem jest od wentylatora, nie można jakoś to pominąc i podłączyć to na wiązce z RP (jeśli sie da to jak ?) czy koniecznie trzeba to wkładać, bo w sumie zostało mi tylko to. ABF orginalnie miał wydech o średnicy 50 czy 55 mm?



Awatar użytkownika
kolorek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob lut 14, 2009 09:20
Lokalizacja: Mrągowo

abf w mk2 dwa pytania

Post autor: kolorek » ndz sie 19, 2012 22:16

Ktoś wie czy da się to jakoś podpiąć ?



Awatar użytkownika
maxgt
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 590
Rejestracja: sob lis 12, 2005 18:42
Lokalizacja: Gdynia
Auto: mk4 2.8 4m, lupo
Silnik: BDE
Kontakt:

abf w mk2 dwa pytania

Post autor: maxgt » ndz sie 19, 2012 23:40

pytasz o wydech czy o przekaźnik ?



Awatar użytkownika
kolorek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob lut 14, 2009 09:20
Lokalizacja: Mrągowo

abf w mk2 dwa pytania

Post autor: kolorek » pn sie 20, 2012 00:01

maxgt, pytam o podłączenie wentylatorów z toledo pod wiązkę z mk2 RP, czy da się to jakoś przerobić. Seat miał przekaźnik i jest inna kostka na 4 kable a nie jak u mnie na 3, a jakby przełożyć silnik wentylatora z RP to da radę napędzać dwa śmigła czy będzie za słaby? Może w wersji toledo bez klimy była taka kostka jak jest u mnie?



Awatar użytkownika
maxgt
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 590
Rejestracja: sob lis 12, 2005 18:42
Lokalizacja: Gdynia
Auto: mk4 2.8 4m, lupo
Silnik: BDE
Kontakt:

abf w mk2 dwa pytania

Post autor: maxgt » pn sie 20, 2012 19:08

generalnie jeżeli chodzi o wiązkę wentylatora to ona wpina się tylko pod zasilanie z aku + włącznik termiczny wentylatora, możesz dać jakąkolwiek wiązkę byle pasowała Tobie wtyczka na silnik wiatraka, włącznik termiczny ten który jest w chłodnicy włącza wiatraki a ten włącznik zasilony może być prosto z aku, przekaźnik przy tym może być ale nie musi;musi być bezpiecznik, i o tym trzeba pamiętać, jeżeli pasuje wtyczka z rp na wiatrak który chcesz założyć to możesz tak zrobić, wystarczy że rozłożysz sobie wiązkę na glebie i popatrzysz co do czego to zrozumiesz to.
jeżeli chodzi o wydajność układu chłodzenia, czy będziesz miał chłodnicę od abf-a czy od rp to nie ma znaczenia biorąc pod uwagę np. jazdę w korku, wszystkim i tak steruje termostat + włącznik w chłodnicy, przy większej chłodnicy różnica będzie taka że szybciej następuje wymiana ciepłą,wiatrak krócej się kręci i tyle, rp 1.8 a abf 2.0, nie ma jakiejś kolosalnej różnicy,takie jest moje zdanie, ja mam jakąś małą chłodnicę porównywalna z tą z pf-a ale jest z mk3 i tez jest dobrze,wiązkę na tym mam z pf-a, bo innej nie miałem,kostki pasowały, różnica w wiatrakach po za tym ze jest jeden albo dwa to taka że albo ma 1 bieg albo 2, chyba tyle;

a jeżeli chodzi o wydech to 55mm



Awatar użytkownika
kolorek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob lut 14, 2009 09:20
Lokalizacja: Mrągowo

abf w mk2 dwa pytania

Post autor: kolorek » pn sie 20, 2012 20:34

maxgt, dzięki za odpowiedź, kupiłem dzisiaj wiatraki od passata b3 i wszystko pasuje chłodnica jest największa jaka wchodzi do mk2 i są dwa wiatraki to z chłodzeniem nie powinno być problemu, teraz wszystko pasuje p&p pod wiązkę z RP. Dzsisiaj już sie przejechałem kawałek :food: tylko jak przymierzałem maskę to wadzi troche o kolektor, łapa silnika od pasażera jest od RP żeby pasowało na poduche i tą stroną właśnie wadzi, jak to wyglądało u ciebie zamknełeś mache bez problemu ???



Awatar użytkownika
maxgt
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 590
Rejestracja: sob lis 12, 2005 18:42
Lokalizacja: Gdynia
Auto: mk4 2.8 4m, lupo
Silnik: BDE
Kontakt:

abf w mk2 dwa pytania

Post autor: maxgt » pn sie 20, 2012 21:05

niektórzy klepią wzmocnienie maski bądź je wycinają, zamknij maskę samo się wyklepie po jakimś czasie



ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości