ABF - ciekawostka z podlaczeniem aku do ecu

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
lunatyk1981
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: pt kwie 10, 2009 11:29
Lokalizacja: Grudziądz

ABF - ciekawostka z podlaczeniem aku do ecu

Post autor: lunatyk1981 » czw cze 07, 2012 15:53

Witam, przeglądając siec w poszukiwaniu problemow z silnikiem ABF (2.0 16v) znalazłem ciekawe zapytanie o pomoc na forum elektrody
„Cześć koledzy, zarejestrowałem się tutaj dzisiaj, bo nie moge już nigdzie znaleść pomocy, sprawa wygląda tak auto przerywa ok 2500-3100 obrotów, ponoć chodzi o zasilanie komputera, jak to zrobić? z tego co powiedział jeden mechanik to trzeba coś podłączyć kabel bezpośrednio z akumlatora do komputera :( ale że nie znam się na tym, moze umiecie jakos pomoc??


PS kto miałby schemat ABFa elektryki?? będe STRASZNIE wdzięczny, naprawde potrzebuje pomocy, bo nie stac mnie wywalić 400-500 zł na naprawe, a ponoc trawa ok 50 min, i to tylko głupi kabel

z tego co wiem jeszcze:

-czasami przekaznik ecu powoduje to, ale u mnie jest ok

-z tego co wnioskuje trzeba pociagnac kabel od akumlatora do bezpiecznikow i do ecu? czy do ecu i do bezpiecznikow... nie znam się ale moze to podda wam jakis pomysł”


Czy ktos miał już do czynienia z czyms takim jak podpinanie zasilania bezpośrednio pod ecu wspomniane w zapytaniu ?
Pamietam bodajze evo zawsze powtarzal ze w golf’ach 3 z silnikiem abf trzeba zrobic myk z skrzynka bezpiecznikow bo inaczej często zadazaja się problemy z tym silnikiem, może wlasnie to miał na mysli.
Jeśli ktos cos wie wiecej fajnie by było jakby się podzielil informacjami
pozdrawiam


Słowa to słowa, a czyny to czyny.

Lucki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2198
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 19:56
Lokalizacja: DW
Kontakt:

ABF - ciekawostka z podlaczeniem aku do ecu

Post autor: Lucki » czw cze 07, 2012 21:37

Obrazek


ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA ECUDIAG www.ecudiag.pl
Hamownia klucze immo naprawa sterowników radio code
Wrocław 793-195-950
Regeneracja wtryskiwaczy CR wszystkich marek

Awatar użytkownika
olo-lc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn lut 11, 2008 20:40
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

ABF - ciekawostka z podlaczeniem aku do ecu

Post autor: olo-lc » pt cze 08, 2012 09:07

Kolego też to czytałem bo miałem problemy z przerywaniem w pewnym zakresie obrotów. Winny był przekaźnik nr. 30, tak że jak masz możliwość to podmień go sobie i zobacz czy będzie poprawa.



Awatar użytkownika
lunatyk1981
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: pt kwie 10, 2009 11:29
Lokalizacja: Grudziądz

ABF - ciekawostka z podlaczeniem aku do ecu

Post autor: lunatyk1981 » pt cze 08, 2012 17:46

Tak, przekaźnik nr 30 jest slawny… już go sprawdzałem ale dzis wymienilem pompe paliwa .. jest o wiele lepiej ale to nie jest jeszcze 100% … czasem przy przyspieszaniu na wzyszych obrotach ma takie drzenia. Ale ogolnie te zapytanie mnie zaciekawilo bo swojego sposób Evo bodajze tłumaczył ze ma 100% sposób uleczania Abf’ow niechcial zdradzic ale cos wlasnie związanego z skrzynka bezpiecznikow.


Słowa to słowa, a czyny to czyny.

S.
Super eS.
Super eS.
Posty: 816
Rejestracja: wt gru 02, 2008 20:55
Lokalizacja: Santorini

ABF - ciekawostka z podlaczeniem aku do ecu

Post autor: S. » pt cze 08, 2012 20:28

Zimne luty pękają w przekaźniku... Przerabiane dwukrotnie u kolegi ;)



Awatar użytkownika
lunatyk1981
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: pt kwie 10, 2009 11:29
Lokalizacja: Grudziądz

ABF - ciekawostka z podlaczeniem aku do ecu

Post autor: lunatyk1981 » pt cze 08, 2012 22:38

w zasadzie podmienic jeszcze raz ten przekaźnik nic mi nie zaszkodzi, ale co ogolnie nie istnieje jakis inny myk z skrzynka bezpiecznikow choćby opisany ze niby podlaczenie ecu bezpośrednio pod aku ?


Słowa to słowa, a czyny to czyny.

Lucki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2198
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 19:56
Lokalizacja: DW
Kontakt:

ABF - ciekawostka z podlaczeniem aku do ecu

Post autor: Lucki » sob cze 09, 2012 11:51

możesz podłączyć ecu (konkretnie 24 i 9 pin ) na stałe do +12 ale co Ci to da ?

Przekaźniki maja za zadanie zabezpieczenie elektryki silnika


ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA ECUDIAG www.ecudiag.pl
Hamownia klucze immo naprawa sterowników radio code
Wrocław 793-195-950
Regeneracja wtryskiwaczy CR wszystkich marek

jawor87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: wt gru 16, 2008 00:27
Lokalizacja: w-wa/Maków Mazowiecki
Kontakt:

ABF - ciekawostka z podlaczeniem aku do ecu

Post autor: jawor87 » śr cze 13, 2012 08:20

ja też miałem problem z przekaźnikiem nr 30-silnik przerywał najpierw lekko rzadko,ale wraz z czasem nasilały się objawy,lutownica w rękę 15min i chodzi jak ta lala ;D


Ibi 0-100km/h ABF
http://youtu.be/32MQnlPlRL0

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

ABF - ciekawostka z podlaczeniem aku do ecu

Post autor: TAZ » ndz cze 17, 2012 11:42

Tylko nie żałować kalafonii do tego bo luty wyjdą za twarde i będzie powtórka z rozrywki. Najlepiej iść gdzieś gdzie naprawiają telewizory czy telefony i dać te 5zł za przelutowanie przekaźnika.



Awatar użytkownika
lunatyk1981
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: pt kwie 10, 2009 11:29
Lokalizacja: Grudziądz

ABF - ciekawostka z podlaczeniem aku do ecu

Post autor: lunatyk1981 » ndz cze 17, 2012 16:40

Czy przy awarii przekaźnika 30 jest charakterystyczne cos takiego ze np. trzymam wciśnięty pedal gazu rowno, nie ruszam noga a silnik wpada w minimalne drgana.. tzn nie to ze rzuca, przerywa na maxa po prostu ciezko utrzymac rowna prace silnika ciezko to nazwac po prostu takie delikatne drgania jakby minimalnie odejmowac gazu i od razu dodawac.


Słowa to słowa, a czyny to czyny.

Awatar użytkownika
lunatyk1981
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: pt kwie 10, 2009 11:29
Lokalizacja: Grudziądz

ABF - ciekawostka z podlaczeniem aku do ecu

Post autor: lunatyk1981 » ndz cze 17, 2012 16:43

Jeszcze przy okazji może tak troche w mniejszym sensie związane z tematem ale ktos będzie wiedział, zamierzam troche zmodyfikowac układ dolotowy powietrza tzn wiadomo wkladka inna.. dziura w puszce (przy okazji żeby dźwięk troche poprawic) od razu czy ta rure która spod zderzaka doprowadza powitrze tez zmieniac na wiekszy rozstawc czy to nie jest tak konieczne ? bo idac dalej zamierzam wiaodmo porting przepustnicy i rure od puchy do przepustnicy dac 77 mm (dobra srednica czy lepiej pozostac przy 70 ? albo mniej) i wogule wlasnie czy bez zmiany tej rury co zaciąga powietrze do puchy zmiany typu porting i rura do przepustnicy maja sens ?
Btw. Po tych zmianac trzeba cos zmieniac w ustawieniach komputera czy sonda lambda wszystko nastawi ?


Słowa to słowa, a czyny to czyny.

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Re: ABF - ciekawostka z podlaczeniem aku do ecu

Post autor: toffic » ndz cze 17, 2012 20:02

lunatyk1981 pisze:Jeszcze przy okazji może tak troche w mniejszym sensie związane z tematem ale ktos będzie wiedział, zamierzam troche zmodyfikowac układ dolotowy powietrza tzn wiadomo wkladka inna.. dziura w puszce (przy okazji żeby dźwięk troche poprawic) od razu czy ta rure która spod zderzaka doprowadza powitrze tez zmieniac na wiekszy rozstawc czy to nie jest tak konieczne ? bo idac dalej zamierzam wiaodmo porting przepustnicy i rure od puchy do przepustnicy dac 77 mm (dobra srednica czy lepiej pozostac przy 70 ? albo mniej) i wogule wlasnie czy bez zmiany tej rury co zaciąga powietrze do puchy zmiany typu porting i rura do przepustnicy maja sens ?
Btw. Po tych zmianac trzeba cos zmieniac w ustawieniach komputera czy sonda lambda wszystko nastawi ?
Każda przepustnica większa niz 65-66mm w ABFie wymaga korekty programu



Awatar użytkownika
lunatyk1981
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: pt kwie 10, 2009 11:29
Lokalizacja: Grudziądz

ABF - ciekawostka z podlaczeniem aku do ecu

Post autor: lunatyk1981 » ndz cze 17, 2012 22:08

Chodzilo mi o rure doprowadzajaca a przepustnice to tylko ta zwężke zlikwidowac, ale pewnie to jest to samo


Słowa to słowa, a czyny to czyny.

ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości