Mk2 Swap ABF do Cl-a z PN-ką

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
sokol26
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: czw sie 26, 2010 23:05
Lokalizacja: Głowno (łódzkie)
Kontakt:

Mk2 Swap ABF do Cl-a z PN-ką

Post autor: sokol26 » sob lut 18, 2012 13:39

Witam!
W następnym tygodniu mam zamiar jechać po abf-a z osprzętem bez skrzyni, wiązki i kompa, ale jeszcze sie nie zdecydowałem w 100%. Wertuje tematy i próbuję sobie jakoś stworzyć listę części do skompletowania, ale zbyt mało szczegółów znalazłem.

Jeżeli chodzi o skrzynie to wybór jest... seryjna CDA, CJA, CRA, 2Y, AUG itd. ale... Chciałbym żeby była troche krótsza niż seryjna, auto mam do codziennej także na dużych momentach mi nie zależy. Mam kilka pytań odnośnie skrzyni:
- Którą byście polecili, aby było w miare ekonomicznie i krócej niż na seryjnej
- Jak wygląda kwestia podłączenia tego pod lewarek
- Z czego półosie? i czy podejdą pod moje zwrotnice z PN-ki
- No i co ze sprzęgłem? Jakie i z czego?
- Pedał może zostać?

Zakładając że skrzynia już jest zmontowana i wszystko ok, to pozostaje jeszcze zmontowanie sterownika, wiązki, pompy, chłodzenia... Rozumiem że z podłączeniem wiązki pod aktualną instalacje nie powinno być. Zawieszenie, wspomaganie (pompa będzie nowa) i hamulce zostają.
- Od czego wydech podejdzie? Mój i tak kwalifikuje sie do wymiany.
- Co z z pedałem gazu? Też może zostać?



bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Mk2 Swap ABF do Cl-a z PN-ką

Post autor: bugalon » ndz lut 19, 2012 02:54

pedaly zostają, wydech najlepiej dac z KRa. Zamienniki 55mm mozna kompletne kupic juz za 450 zlotych. Podlaczenie wiazki zalezy od tego czy masz instalacje po 89 czy przed. Jak jest po 89 to tylko wpiecie wtyczek i wymiana przekaznikow. Jak przed, to lutowanie. Skrzynia biegow kazda bedzie dobra, byle miala flansz 100. Wiadomo - im krotsza tym lepsza. Moim zdaniem nawet ta Twoja z 1.6 spokojnie da rade.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

classic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn sty 23, 2012 16:25

Mk2 Swap ABF do Cl-a z PN-ką

Post autor: classic » sob lut 25, 2012 11:43

ja smigam ABF-em na skrzyni 4S i jestem bardzo zadowolony,wymienilem tylko flansze na 100 jak bugalon, wspomnial, sprzeglo,docisk 210mm, i polosie z KR-a.zwrotnice bedziesz musial zalozyc pod tarcze 256mm.Zamach Ci tez bedzie potrzebny z PL/KR bo w ABF jest 228mm i nie wejdzie w skrzynie typu 020 4S,2Y,AUG czy jaka tam bys nie zalozyl z mk2



Awatar użytkownika
Blancik
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 174
Rejestracja: śr paź 12, 2011 18:35
Lokalizacja: OKR

Mk2 Swap ABF do Cl-a z PN-ką

Post autor: Blancik » sob lut 25, 2012 12:55

Ja mam 4S przy zdrowym 9A na DF1, wałki ABF, ssący KR i jest porażka....W porównaniu do 2Y/AUG :bajer: Więc na dniach zmiana :food:



ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości