Blokada rozrządu ABF

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Rudy Hiszpan'
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Blokada rozrządu ABF

Post autor: Rudy Hiszpan' » pt sty 06, 2012 16:30

Witam Panowie, mam parę pytań:
1. Czy blokada rozrządu nada się na coś jeśli będę ściągał głowicę? Ile jest takich blokad w zestawie o ile jest parę?
2. Ile taka blokada może kosztować no i gdzie ją mogę zakupić?
3. Macie jakiś inny pomysł co zrobić z rozrządem w trakcie ściągania głowicy? Nie prościej będzie po prostu wszystko potem ustawić na znakach, OT itd?
4. Ktoś ma jakieś uwagi i własne spostrzeżenia przy ustawianiu rozrządu i poruszaniu się w jego promeniu w ABF?
Dzięki :grin:



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Blokada rozrządu ABF

Post autor: jeryk10 » pt sty 06, 2012 17:35

w tym silniku nie stosujemy blokad ustawiamy na znaki i wszystko rozrząd prosty jak bułka z masłem


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

Awatar użytkownika
Blancik
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 174
Rejestracja: śr paź 12, 2011 18:35
Lokalizacja: OKR

Blokada rozrządu ABF

Post autor: Blancik » pt sty 06, 2012 18:16

ustawiasz na znaki i po problemie-nie ma opcji żeby ustawić coś nie tak....
Jak będziesz ściągał wałki to UWAŻNIE zakładaj je spowrotem, patrząc na znaki na wałkach(dwie kropeczki na zębatkach zwrócone do siebie poziomo, przy krawędzi głowicy) ale i także patrząc na wycięcie na kole zębatym wałka rozrządu i deklu.

Ja dla pewności dodatkowo na starym pasku i kołach robie znaki markerem, później przenosze je na nowy pasek i jeśli wszystko sie zgrywa mam +100% do pewności że wszystko jest dobrze poskładane :bigok: :bigok:

Blokady rozrządu? Nie mają sensu w tym silniku, rozrząd prosty jak budowa cepa....Zwracamy uwage tylko na koło na wale i koło na wałku rozrządu i ew. na zamach, wałek pośredni nas nie interesuje bo napędza tylko pompe oleju....



Awatar użytkownika
Rudy Hiszpan'
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Blokada rozrządu ABF

Post autor: Rudy Hiszpan' » pt sty 06, 2012 18:36

No dobra, dzięki Panowie. Patrząc na to wszystko dochodziłem do podobnych wniosków, ale znalazło się paru straszaków, którzy mi zrobili mętlik w głowie. Też mam zamiar porobić znaki na pasku i wałkach korektorem. No to się wyjaśniło.



Awatar użytkownika
Kaczor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: śr paź 12, 2005 23:11
Lokalizacja: Uć ...
Kontakt:

Blokada rozrządu ABF

Post autor: Kaczor » wt lut 21, 2012 02:40

Blancik, ustawiasz wałki w ABFie znacznikami do siebie ? sobie ustawiaj , ale może innym oszczędź takich porad ...


Kleić , Taśmić , Trytytkować ...

imperfectCell
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 497
Rejestracja: śr gru 05, 2007 00:29
Lokalizacja: Bydgoszcz

Blokada rozrządu ABF

Post autor: imperfectCell » wt lut 21, 2012 03:27

Kaczor, nie wiem jak to u Ciebie wyglada ale kolega ma racje. Oczywiscie ze walki ustawiamy znakami do siebie. Kiedys juz to na forum pisalem
Obrazek



Awatar użytkownika
Kaczor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: śr paź 12, 2005 23:11
Lokalizacja: Uć ...
Kontakt:

Blokada rozrządu ABF

Post autor: Kaczor » wt lut 21, 2012 10:22

:otepienie:

ABF ma wałki z innymi znacznikami , ale oczywiście będziecie się kłócić


Kleić , Taśmić , Trytytkować ...

Awatar użytkownika
herbiasty
Forum Master
Forum Master
Posty: 1287
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 00:19
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Blokada rozrządu ABF

Post autor: herbiasty » wt lut 21, 2012 11:09

Wczoraj zmieniałem łańcuszek na wałkach i jest kropkami to siebie przy ustawieniu na znaku na obudowie. Nie da sie tego zle złożyć :P Trzeba tylko na spokojnie to robic bo znaki sie pokrywaja dopiero po usadzeniu wałków na panewkach.


RC-Motorsport
https://www.facebook.com/RCmotorsport.Rafal.Cyprys" onclick="window.open(this.href);return false;

Sroka na fejsie:

https://www.facebook.com/Scirocco-53B-b ... 581737776/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Blancik
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 174
Rejestracja: śr paź 12, 2011 18:35
Lokalizacja: OKR

Re: Blokada rozrządu ABF

Post autor: Blancik » wt lut 21, 2012 15:36

Kaczor pisze:Blancik, ustawiasz wałki w ABFie znacznikami do siebie ? sobie ustawiaj , ale może innym oszczędź takich porad ...
Wrzucałem wałki z ABFa do 9A, kropki do siebie i wycięcie na kółku paska rozrządu pokrywa się z wycinkiem na pokrywie zaworów(po przyłożeniu jej do głowicy oczywiście) :bajer: A więc?



Awatar użytkownika
Marszall
Forum Master
Forum Master
Posty: 1937
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

Blokada rozrządu ABF

Post autor: Marszall » wt lut 21, 2012 21:43

Tak jak koledzy piszą, najważniejsze to dobrze ustawić wałki, najpierw ustawiasz koło pasowe wałka wydechowego (oczywisnie musi być założone) równo z górną krawędzia głowicy, potem drugi wałek do wydechowego kropka w kropkę, wszystko ładnie w teorii ale najgorsze jest to że musisz to robić tak jakby w powietrzu bo wszystko sie zgrywa tak jak Herbi napisał dopiero jak wałki usiądą na łozyskowaniu. Najlepszą zatem opcją żebyś nić nie spier... to zaznacz sobie markerem ślad na zembatce i odrazu w tym samym miejscu na łańcuchu, to samo na drugim wałku. Jak nie zmieniasz ląńcucha to nic sie nie może przestawić bo łańcuch jest nie napinany.

Co do samego zdjęcia głowicy, to ja poluzowłem tylko napinacz i zdjołem pasek z koła w głowicy, silnik rozbierałem ustawiony na znakach i skłądałem tak samo. Jedyne na co musisz uważać żeby Ci nic za osłone nie wpadło bo poszarpie pasek. I przy napinaniu uważaj aby Ci "0" nie uciekło z wału korbowego.


BLACK BERTA 2.0 16V(T) >>> viewtopic.php?f=91&t=604514

imperfectCell
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 497
Rejestracja: śr gru 05, 2007 00:29
Lokalizacja: Bydgoszcz

Blokada rozrządu ABF

Post autor: imperfectCell » śr lut 22, 2012 18:36

Kaczor, to pkaz te Twoje inne znaczki. Sam mam ABFa wiec wiem jak to wyglada



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Blokada rozrządu ABF

Post autor: TAZ » śr lut 22, 2012 20:19

Ja wolę najpierw ustawić rozrząd, zaznaczyć na górze zębatek markerem kły zębatek, zaznaczyć to samo na łańcuszku i przenieść znaki na nowy łańcuszek, po skręceniu nie ma bata, żeby źle to poskładać.



ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości