[mk2] Jaki aparat zapłonowy do PL

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
tylny
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: pt sty 09, 2009 17:57
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

[mk2] Jaki aparat zapłonowy do PL

Post autor: tylny » sob sie 20, 2011 20:03

Cześć.
Ostatnio zabrałem się za wymianę uszczelniacza aparatu i nie ma szans wybić bolczyka. Dodatkowo do wymiany jest czujnik Halla (przewody i gniazdo w kiepskim stanie), więc padło na wymianę całego aparatu. I teraz moje pytanie - z czego podejdzie aparat zapłonowy do tego silnika? Chciałem montować tylko i wyłącznie z PLki ale marne szanse więc może z czegoś innego pasuje?
interesują mnie tylko odpowiedzi 100% pewne, dlatego też piszę w tym dziale ;)


Sporo różnych drobiazgów do mk2 ;)

Awatar użytkownika
socpaw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: śr paź 29, 2008 23:57
Lokalizacja: Małopolska

[mk2] Jaki aparat zapłonowy do PL

Post autor: socpaw » sob sie 20, 2011 21:51

Miałem KR, PL, 9a i w każdym był ten sam aparat tzn o tym samym numerze fabrycznym, a bolec da się wybić... ogólnie kupić dobry taki aparat to też jest ciężko i jest tego niewiele, większość albo cieknie albo ma urwane plastikowe wtyczki od czujnika halla.



Awatar użytkownika
tylny
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: pt sty 09, 2009 17:57
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

[mk2] Jaki aparat zapłonowy do PL

Post autor: tylny » sob sie 20, 2011 22:10

socpaw, mój aparat ma właśnie te dwa problemy - cieknie i wtyczka złamana (plus przewody). Bolca u mnie nie ma bata ruszyć - a próbowałem wielu sposobów (wiem, ze musi wyjść ale nie wiem jak wielkiej siły bym musiał użyć zeby to poszło).
Czy jeszcze z czegoś podejdzie ten aparat? Czy tylko te silniki wchodzą w grę?


Sporo różnych drobiazgów do mk2 ;)

Awatar użytkownika
Gulff
TerminatoR
TerminatoR
Posty: 73
Rejestracja: czw lip 19, 2007 19:42
Lokalizacja: Scunthorpe UK

Re: [mk2] Jaki aparat zapłonowy do PL

Post autor: Gulff » sob sie 20, 2011 22:55

ja tez miałem problem z aparatem :bajer: rozwiazaniem jest aparat z golfa 3 1.4 benz.wszystko pasuje p&p z małym ale nie bedziesz miał takiego duzego zakresu regulacji zapłonu jak w ori(ale da sie to poprawic) ale do poprawnego ustawienia jest ok :helm:



Awatar użytkownika
socpaw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: śr paź 29, 2008 23:57
Lokalizacja: Małopolska

[mk2] Jaki aparat zapłonowy do PL

Post autor: socpaw » ndz sie 21, 2011 08:55

może trochę garażowy patent ale, żeby bolca wybić kup sobie gwoździa do betonu są twarde i wytrzymują mocne stukanie młotkiem, bo zwykłe gwoździe czy śruby i różne drobiazgi gną się zaraz.



bodex30
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 10:15
Lokalizacja: Grodzisk mazowiecki
Kontakt:

Re: [mk2] Jaki aparat zapłonowy do PL

Post autor: bodex30 » sob sie 27, 2011 10:29

tylny pisze:socpaw, mój aparat ma właśnie te dwa problemy - cieknie i wtyczka złamana (plus przewody). Bolca u mnie nie ma bata ruszyć - a próbowałem wielu sposobów (wiem, ze musi wyjść ale nie wiem jak wielkiej siły bym musiał użyć zeby to poszło).
Czy jeszcze z czegoś podejdzie ten aparat? Czy tylko te silniki wchodzą w grę?
z audi bedzie pasil ACE,6A,7A



muchacc86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw paź 29, 2009 19:03
Lokalizacja: Kłodawa
Kontakt:

Re: [mk2] Jaki aparat zapłonowy do PL

Post autor: muchacc86 » pt wrz 02, 2011 22:14

Witam

Ja mam pytanie związane z aparatem zapłonowym do PL bo te dwa bolce co wchodzą do silnika to maja luz a chodzi dokładnie o to okrągłe czarne z tymi bolcami co wchodzi w środek wałka i to ma zabójczy luz bo się kiwa góra dół i na boki i po ukosie.Czy mogę dać to do zrobienia Tokarzowi i mniej więcej ile może wziąć za zrobienie tego żeby nie miało takich luzów???
Mam na szczęście drugi aparat to nie ma takich luzów i obroty się trzymają chociaż .

Proszę o pomoc :-)



ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości