Bandaż termoizolacyjny

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

lovwelas
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: ndz lis 18, 2007 22:13

Bandaż termoizolacyjny

Post autor: lovwelas » czw paź 28, 2010 16:41

głównym celem założenia tego tematu jest pytanie ile metrów tego ustrojstwa bede potrzebował aby owinąć kolektor wydechowy w ABFie.
Ale chciałbym dowiedzieć sie również co wy myślicie na temat tej nazwijmy to modyfikacji.
Wg mnie gra warta świeczki szczególnie u mnie gdzie pod maska mam ITB ktore potrzebuja jak najwięcej jak najchłodniejszego powietrza.
Teraz bez bandaża temp pod maska po żwawym ujezdzaniu jest bardzo wysoka, najbardziej odczuwam to w lato kiedy auto staje się wyczuwalnie słabsze.
No i kolejną niewątpliwą zaleta jest wyższa temp w kolektorze wydechowym co owocuje zwiekszeniem energii wylotowej spalin.



Awatar użytkownika
CZIKOS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: pn gru 17, 2007 17:57
Lokalizacja: B-Stok/Choroszcz
Kontakt:

Bandaż termoizolacyjny

Post autor: CZIKOS » czw paź 28, 2010 19:38

na pewno owinięcie nie zaszkodzi, chociaż najczęściej stosuje się je do aut turbodoładowanych ,aby nie nagrzewać "zimnej" części turbiny.
Owinięcie kolektora spowoduje ,że bardziej nagrzewać się będzie część pod autem.
Pokrycie całego kolektora ,aż do zejścia się w 1 rurę to podejrzewam ,że ok 15m.
Pozdr



match
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 00:22
Lokalizacja: Wrocław

Bandaż termoizolacyjny

Post autor: match » czw paź 28, 2010 20:16

Mi na technixa zeszlo ponad 10m. Po owinieciu zauwazylem ze silnik jakby szybciej studzil sie z wysokich temperatur. Mocowo jak to wyglada jeszcze nie wiem bo nie dane mi bylo pojezdzic z tym w upaly. Po jezdzie z kolektora dalej bucha żarem ale da sie go na bardzo krotko dotknac bez oparzenia.



Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

Bandaż termoizolacyjny

Post autor: Byku21 » ndz paź 31, 2010 12:00

skoro kolego piszesz,że do turbodoładowanych to w TDI także takie coś powinno się zastosować???


Sprzedam tłokorozdzielacz z falą z pompy 11mm

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Bandaż termoizolacyjny

Post autor: TAZ » ndz paź 31, 2010 14:26

Można bo też się diesel grzeje. Nie polecam grafitowego bandaża bo śmierdzi strasznie i się mega długo wypala. Najlepszy póki co jest szary thermotec i żałuję, że go od razu nie kupiłem.



Awatar użytkownika
CZIKOS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: pn gru 17, 2007 17:57
Lokalizacja: B-Stok/Choroszcz
Kontakt:

Bandaż termoizolacyjny

Post autor: CZIKOS » ndz paź 31, 2010 20:31

Dokładnie jak pisze TAZ, też można owinąć zawsze to delikatniej chłodniejsze powietrze w układzie dolotowym.
Dobrą alternatywą dla Thermoteca jest magma, sporo tańsza.
Pozdr



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Bandaż termoizolacyjny

Post autor: toffic » pn lis 01, 2010 19:07

tylko kolektor w klekocie jest tak krótki, że ciężko go owinąć, ale DP to już owszem. Czy warto owijać w N/A?? Tak



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Bandaż termoizolacyjny

Post autor: toffic » pn lis 01, 2010 19:09

tylko kolektor w klekocie jest tak krótki, że ciężko go owinąć, ale DP to już owszem. Czy warto owijać w N/A?? Tak



ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości